Kvalifikācijas celšana strādājošajiem.

Skatos pa TV Viņķeles spirināšanos pretīm par minimālās algas palielināšanu un.. Esot iespēja strādājošajiem paaugstināt savu kvalifikāciju, apgūstot svešvalodas... ??? ..tad no svešavlodu zināšanām rodas speciālisti? Labi... lai tā būtu! Vai Viņķeles kundze zin arī par esošajiem darba laikiem strādājošajiem un, ka vairākums strādā maiņu darbos, pēc darba devēja sastādītā grafika un viņu piedāvāto apmācību kursu laiks nesakrīt ar strādājošo iespējām tos apmeklēt, nekavējot darbu? Izskatijās, ka arī viņas kolēģis to nezināja, kurš vēlējās viņu oponēt... eh, daudz ko viņi vēl nezina!

Deisa (2013-02-06 15:03)      Interesanti, jā. Sētnieks apmeklēs angļu valodas kursus, cels kvalifikāciju un... aizbrauks lasīt sēnes uz Angliju, tādejādi nopelnot vairāk?
Nu nesaprotu, ko dod tam, kas pelna minimālo algu, kvalifikācijas celšana? Viņš pie labāka darba tiks? Konkurences laikā, kad darbu meklē arī speciālisti ar stāžu? Kamon!

MaryClaire (2013-02-06 15:05)      "Viņi" neviens netic, [pie savām algām], ka valsts vēl arvie ir dziļā pa*aļā. jo viņiem taču tā nav, tātad, arī parējiem nevajadzētu būt

dogville (2013-02-06 15:21)      Lūk,tas ir sakarā ar iepriekšējo PA tēmu-cinisms"na ļico".

Zeltiite (2013-02-06 15:39)      Sākt kaut ko mācīties nav par vēlu nevienam un nevienā vecumā. Kaut vai lai liktu sarosīties savai pelēkajai vielai, ieraudzītu citas pasaules tepat sev blakus - Latvijā. Un tā rezultātā pamainītu skatu punktu uz dzīvi. Visupirms prom no tā - es nevaru (negribu), nemāku, man neviens neko nedod un negarantē ;D

avanti13 (2013-02-06 16:06)      Es domāju, ka neviens neatteiktos paaugstināt kvalifikāciju darba laikā. Darbinieks sēž un "paaugstinās", bet darba vieta maksā algu! Tā vismaz ir Vācijā.
Bet kā es saprotu, tad LV jāņem atvaļinājums, jeb no darba brīvā laikā par saviem līdzekļiem "jāpaaugstinās"???? Stulbums!

Zeltiite (2013-02-06 16:27)      Kapitālisti ne Vācijā, ne Latvijā neko neinvestē tāpat vien. Neinvestē arī kurā katrā. Darbā un mācībās nevis sēž, bet strādā un mācās. Bet, lai nonāktu līdz tam, ka Tevī investē jau citi, visupirms ir jāinvestē savs laiks, uzņēmība. Man, strādājot Latvijā, darba devēji ir apmaksājuši maģistrantūru Latvijā un projektu vadības profesionālo kursu ārzemēs. Lai vēl kāds apmaksātu tālāku izglītošanos, abus pabeidzu ar augstiem rezultātiem un atzinībām.Tajā investēts arī daudz ārpusdarba laika. Lai līdz tam nonāktu, esmu izmantojusi iespēju Latvijā bez maksas iegūt inženiera izglītību vakara nodaļā paralēli strādājot profesijā. Svešvalodas pilnveidoju, uzreiz pēc neatkarības iestājoties darbā, kur tas bija nepieciešams un lepni paziņojot, ka varu sarunāties angliski, kaut bija tikai svešvalodu skola. Uz nevieniem valodu kursiem neesmu gājusi līdz šai dienai. manuprāt, iesākumu no mana aprakstītā varēja realizēt katrs Latvijā dzimušais, jo tas nemaksāja neko un ir par starta kapitālu tālākai izaugsmei. Mūsdienās nācās lepni paziņot, ka pat rakstu brīvi krievu biznesa valodā un arī sākt darīt to.

Edg (2013-02-06 19:59)      Mūsu valdošā kliķe cilvēkus redz tikai reizi četros gados. Pārējā laikā viņi vārās paši savā sulā. Tāpēc nebrīnaties ka viņiem tautu nesaprast.

Vientulaisvilks (2013-02-06 20:30)      Zeltīte> un kam Tu naxren esi vajadzīga ar visu savu maģistru?! , te oho, pat veci nevari dabūt, bet visu laiku kladzini kā vista !

elsa (2013-02-06 20:44)      Edž, mana darba vadošā kliķe mani redz vismaz pāris 5 x gadā. Drāžot visādos veidos - kvalifikācijas kursos, resertifikācijā, novērtēšanā, situācijās un eksāmenā. Un visās situācijās mēģina tevi iedzīt stūrī ar to, ka ir gudrāki par mani. Un ja es neatpalieku no viņiem , manā algas dienā tas neko nemaina. Vienīgi čupiņa sirmu kodaļu pie manas jau tā sirmās galvas. Un vērtēšanā vispirms tev jānovērtē sevi. Pēc tam seko pazemojošs pasākums, kurā tev jāatspēko, kāpēc tu par sevi esi tik augstās domās.Un koleģiem otrs jānovērtē. Un tā kā no vērtējuma atkarājas mana alga, tad, saprotams, mani novērtēs tā kā viņi to redz, nevis kolēģu vērtē un pats. Gandrīs jūties sadomazohists.

neko (2013-02-06 21:06)      ".tad no svešavlodu zināšanām rodas speciālisti?" - svešvalodu zināšanas viennozīmīgi palielina izvēles iespējas meklējot darbu. Ja tam komplektā ir arī laba kvalifikācija, tad darbu nevis meklē bet izvēlas no piedāvātā.

DAfrika (2013-02-06 22:43)      Palaidu garām, kad kļuva stilīgi lielīties ar to, ka neko neprot un ir neizglītots, bez jel kādas profesijas?

Zeltiite (2013-02-06 23:16)      Ja man nav intereses par tieši tiem PA tēliem, kas savu postu kā normu pasniedz katru dienu (tikai tāpēc, un tieši tāpēc tas vēl un nekad nav saprotams) kā vīriešiem, tas nenozīmē, ka Latvijā (un pat OHO) nav pulka citu vīriešu ;D

av2 (2013-02-07 13:17)      Un uzskataat, ka seetniekam angllu valoda ..traucees??? Pzd, ar ssitaadu domaassanu...:( cilveeks jau....tikai maacoties, da vienalga ko, paliek ...apkkeeriigaaks, speejiigaaks orienteeties darba tirguu utt. Tas seetnieks buus cilveeekos, buuss jauni pazinnas, jaunas iespeejas, un galu galaa, ja man jaapiennem darbaa seetnieks, kas tikai lasa pudeles, un lamaajaas krievu valodaa, vai seetnieks kas runaa latviski, angliski un veel ......araabiski, uzminiet nu, kuru es piennemssu darbaa!

Zeltiite (2013-02-08 21:33)      Man Zviedrijā vīrietis, kas apcirpa krūmiņus, spēja izstāstīt ceļu līdz man vajadzīgajam objektam:D angliski. Domāju, ka Latvijas lauku iedzīvotājs tomēr to nespēj. Tāpat kā nespēj saprast, ka ietusēšana PA vēl nenozīmē nāvīgu vīriešu trūkumu organismā (drīzāk gan kvalitatīvu tēviņu piesaistīsanu pat PA, jo tas, ka tādu nav dzimtā ciemā, vēl nenozīmē, ka tādu nav pat Latvijā).

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu