Valdorfa skola

Kas tur notiek un cik nopietni,mājas lapā nevar iekļūt..vai kārtēja ,,uti puti skola.. ar siltumnīcas apstākļiem".?!

Lele  1 3 Liekas, kas Tev nav skaidra skolu galvenaas atshiriibas paziimes, liidz ar to, domaaju, ka Tev (Tavam beernam)labaak deres klasiskaa skola, jo tur buus cilveeki, kas domaa kaa Tu, ka vinji ir vispareizaakie un visi, kas ir aarpus pareizaas skolas nav issti normaali...

Ja veelies sagatavot savu beernu izdziivoshanai sabiedriibaa, dziivei sisteemaa...tad noteikti labaak kalsiskaa skola...

Ja veelies, lai tiktu attistiita Tava beerna individualite, piemeerota vinjai attistiibas tempiem, iipatniibaam, tad labaak alternatiivas skolas..

Galvenais, ka ir izveele...un miers uz zemes :-)

kokote    3 Valdorfa skolas ir vairākas, kura tieši interesē? Iespējams, ka tieši skolas sākumā atjauno info vai veic kādus uzlabojumus, nekā slepena un slēpjama.
Sekundārā info kura varbūt jau zināma: nav lēts prieks ( bet lētums/ dārgums tā ļoti relatīva un individuāla lieta. Līdz ar to samērā ekskluzīva un arī ne tik ekskluzīva publika...kas nozīmē, ka vecāki dažādi ieinteresēti un iesaistīti skolas dzīvē. Piemēram uz Ādažiem bērnus no Rīgas aizved un atved skolas buss un skolā nodarbināts bērns ir ilgāk (dažādas aktivitātes)
Nezinu, kas Tev neveras, varbūt kāda cita, bet man paf telefons atvēra: http://www.abvs.lv
Gala beigās skola jau nav akmenī iecirsta- ja nepatīk, var izvēlēties citu.

kokote      http://www.rvds.lv -arī šajā lapā ir info.
Varbūt šis ir kāds mārketinga, slēptās reklāmas vai iedzīvotāju aptaujas veids?
Citādāk, bet līdzīgi ar individuālās piejas principu strādā ( vismaz kādreiz tā bija) Blūms Jūrmalas alterbatīvajā skolā. Tikai arī tas nav lēts prieks.

CallaLily  4   Prestiži, nav lēti, gan jau ir vērts, var darīt, ja bērns viens, vecāki finansiāli veiksmīgi.

Kencis  2 11 piedodiet, bet ja kartupeli iestādīs zelta podā, var gadīties, ka roze tomēr tik un tā neizdīgs.

neko  3 15 Par skolu neko nezinu, bet ir bijusi saskarsme ar absolventiem; tas gala rezultāts ir reālajai dzīvei diezgan nederīgs. Pretenzijas uz līdera pozīciju pilnīgi bez jebkāda seguma tam visam. Ta ij citādi pamatīgas socializācijas problēmas, kas liedz ne tikai par to līderi kļūt, bet traucē elementāru komunikāciju jebkurā jautājumā. Personāži, kas nespēj vedot kontaktu ar cilvēkiem no citas vides.

DanaL    2 Paziņa savu bērnu pēc 3.klases aizsūtīja uz parasto skolu, kaut ko vēl nebija iemācījies, īsti neatceros - lasīt vai rakstīt.

una32    1 Ja bērnam sākumā grūti iemācīties lasīt un rakstīt tradicionāli ,tad ļoti piemērota skola ,jo nepieprasa šīs prasmes uzreiz,bet iemāca pakāpeniski. Labi iemāca valodas. Skola piemērota sākumā, vēlāk tomēr labāk pāriet uz tradicionālo skolu.

hiacintee    6 jebkura alternatīvā izglītība, tajā skaitā privātskolas ir nišas produkts, ja tā var teikt. jā, uber duper super metodes un pieejas. tas labi, tikai - kad tas viss ir beizies ( skola tjip pabeigta), tad galarezultāts ir pilnīgi nepiemerots mūsdienu sabiedrībai, jo valda citi likumi, citas vērtības. tāpēc no sirds iesaku labāk līst tai vilku barā un mācīties izdzīvot tajā. cita lieta, ja bērns ir ar speciālajām vajadzībām ( plašs spektrs tur ).

pomerance  1 10 no paziņu pieredzes, bērnu 5 klasē izņēma no turienes, jo nulle matemātikā un visur citur arī, pēc tam viņam bija ļoti grūti apgūt iekavēto, grūti klasē un skolā iedzīvoties, vārdsakot, nekas labs

Balzamine  1 1 privātskolu un vispārizglītojošo skolu var salīdzināt ar braucienu privātā (mierīgi, sakārtoti, harmoniski, pasažieri savstarpēji pazīstami) un sabiedriskā transporta līdzeklī (kopā ar prastu trokšņainu Maksimas atvašu publiku). tā ka maksātspējīgai publikai izvēle skaidra. priekš kam atvasei tērēt enerģiju un nervus, lai izkoptu attiecības ar "vilku baru",ja tā vietā var kvalitatīvi apgūt skolas programmu un attīstīt talantus. Par paziņu trūkumu uz mūsu pārapdzīvotās planētas nevienam nav tā laime sūdzēties.
bet ja tā ir taisnība, ka valdorfa skola ucinās ar slinku vai stulbu bērnu, kā rezultātā izdarot viņam lāča pakalpojumu, lai tikai nezaudētu viņa vecāku naudu, tad nafig tādu krāpnieku kantori.
kkādā anglijā, francijā laba privātskola būtu garants tam, ka absolvents kļūs par augsta līmeņa menedžeri vai pilotu.

LaskovijMerzavec    3 Talantus var attistiit ari privatnidarbībās, pulciņos utt...

hiacintee    6 vilku bars - tā ir realitāte mūsdienu sabiedrībā, kur tam cilvēciņam tik un tā būs jānonāk. un tad neviens viņu neauklēsies un "izredzētības" sajūta sabrūk. un, izrādās, ka izredzētība var būt arī kā trūkums. skaudri, protams.

antikrize  5 2 Pēc komentāriem saprotu, ka dzīve nav nekas labs, tikai cīņa /par ko?/ un visapkārt vilku /un citu briesmoņu/ bari.
Valdorfa un Montesori skolas audzina domājošas, spriest spējīgas personības. Visi skolnieki prot gan lasīt, gan rakstīt, gan apgūt pilnu mācību programmu. Cits jautājums, ka pastāvošai iekārtai vairāk der paklausīgi, izpildīgi un manipulējami tautieši. Kā saka, ko liks to darīs un neuzdos daudzos "kāpēc´.

rokons    3 Dīvaini - nebija ne Montesori nedz Valdorfa, bet pasaulē bija pietiekami daudz spriest spējīgu personu. Citādi nebūtu cilvēces attīstības
Pastāvošā iekārta un personība ir pilnīgi nesaistītas lietas. Kas būs spējīgs, tas atradīs savu vietu šai pasaulē, ar vai bez vilku bariem. Visos laikos ir uzvarētāji.
Nesaprotu gan kāpēc te salīdzina pilotu ar augsta līmeņa menedžeri...:):):)

CallaLily  1   D:
pastāvošās varas pārstāvji te tiešām nekomentē. drīzāk tie, kam var nākties sponsorēt privātās mācības, spirinās pretī.

minnijai  2   Mūsdienās nav tāds jēdziens, kā "bezmaksas izglītība"
Ja bērnam "parastajā skolā" mācoties "būtu labi" nodrošināt privātskolotāju matemātikā, svešvalodā, ķīmijā, fizikā utml. Jo skolotājiem 30 bērnu klasē nesanāk paskaidrot VISIEM tai mācību stundā. ...Vai tik gala rezultātā nesanāk tas pats Valdorfs...
Ja man, priekš berna privatā skola, būtu izdevīgā rajonā- es pati NOTEIKTI izsvērtu šādu opciju. Jā, jo Tur ir pavisam citadāk. Un vismaz pirmās 4 klases.
Privātajā skolā neucinās, nepiever acis, bet iedziļinās bēŗna individualitātē, un palīdz bērnam mācīties, Tur tam skolotājam IR laiks nodarboties ar katru beŗnu individuāli, jo klasē mācas 10 bērni.

hiacintee      minnij, tas ir pozitīvaJ"´a variantaā,bet ir arī otrs gals-es maksāju un tāpēc negribuneko dzirdēt par jebkādām problēmām. (nav saistītas ar apgūstamo vielu) attieksmēs, grūtību pārvarēšanā uc

minnijai      Hiacinte- tas ir kā? Par ko tu runā?

Nē, nu esmu dzirdējusi variantu, ka privātajās skolās liek bērnus, kuriem parastajās "kaut kā bevedās" t.i. - skolotāji parastā skolā atsakās ar tādu monstru strādāt... Un turīgo vecāku bērni, jo viņi domā, ka tur saķert utis ir mazāka iespējamība :D :D :D

Nē, nu- man patīk, ka privātskolās, tiem bērniem ir katru dienu jāatbild par mācību tēmu- visiem ir laiks pieiet pie tāfeles, pajautāt, un tikt sadzirdētam.
Liels mīnuss, ka privātskolās jāmaksā arī par vasaras mēnešiem...

Tuftalogs  2 4 Ai nu ko var muldēt... vilku bars, dzīvei nesagatavoti, bla bla bla.
Bērnu audzina ģimene, skola dod noteiktas jomas zināšanas, nevis dzīves uzskatus. Man jaunākā iet Valdorfā un man patīk, jo viņa attīstās kā radoša personība un man ir ar ko salīdzināt, jo vecākā ir riktīgs tehmeh un valodnieks. Katram savs...
Bet pirmkārt un galvenais ir tas, ka bērnu veido viņa vecāki, nevis skola vai kāds novirziens.
Valdorfs ir brīvu, radošu cilvēku izvēle.
P.S. Māsas divi bērni arī pabeidza Valdorfu Ādažos, meita izcilniece flautiste, turpina mūzikas akdēmijā, bet puika bez problēmām mācās par sociālo pedagogu. Un abi gudri, radoši cilvēki, kuru trūkums mūsu sabiedrībā ir akūts...

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu