Augstskolas

Augstskolas - jautājumi un diskusijas

RTU studijas - Reģionālās attīstības un pilsētekonomikas inženierija (2)
Reģionālās attīstības un pilsētekonomikas inženierija Rīgas Tehniskajā Universitātē - vai kāds ir beidzis šo studiju programmu vai varbūt zin kādu, kuršir beidzis. Kādas atsauksmes, cik grūts ir mācību process?
Konkrēti par šo programmu neko pateikt nevaru, bet tā kā pati esm beigusi RTU un arī dēls pašlaik sudē RTU, šo to pateikt par RTU studijām varu gan.

Pirmajos kursos galvenais klupšanas akmens ir vispārējie priekšmeti - augstākā matemātika, fizika, elektrotehnika. Daudziem manā laikā galvassāpes sagādāja arī inženiergrafika un tēlotājģeometrija, vēlākajos kursos - materiālu pretestība u.c. daži specifiski priekšmeti. Dēļ šiem priekšmetiem vairāk nekā puse atkrita un nekad nekļuva par inženieriem.

Mans dēls pašlaik ir 1.kursa students, un arī mokās ar integrāļiem un mehāniku, bet tas viss vēl patiesībā ir tikai štrunts, lielākās briesmas vēl tikai priekšā :) Cenšos visādi morāli atbalstīt, vēl viens kursiņš, un kļūs ievērojami vieglāk.

Bet ja/kad tam visam iziets cauri, tad cilvēks pamazām sāk izskatīties pēc inženiera, tā inženieriskā domāšana caur visu šo procesu tiek ielikta gan.
laba programma tikai jamacās ··· Augstskolas: RTU studijas - Reģionālās ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Augstskolas izvēle tālmācības bakalaura studijām (6)
IR pagajusi gandriz 5 gadi kops pabeidzu vidusskolu gribu tagad iegut augstako izglitibu. Ta ka neesmu lv man der tikai talmaciba.Bet problema tada ka nespeju izlemt ko tiesi macities zinu ka negribu kulturu, vadibu - tas nav prieks manis. ...
Pagaidi vēl kādu gadiņu... nāks laiks, nāks saprašana.
Arī tālmācībai jākārto eksāmeni klātienē.

Turklāt ne jau visiem obligāti ir jāmācās un mācīšanās mācīšanās pēc ir tikai laika un naudas izšķiešana.
Ir noderīgāki ieguldījumi.
Vai tad UK tiešām nav neviena sakarīga koledža? LV ir daudz , daudz leetaak, tas taa, par taam koleggaam aarzemees.
Man autoram, anoniimajaam , jautaajums pretii - vai tad tiessam veel nezini, ko gribi maacities? Peec ntajam gadiem peec videnes beigssanas. Ko dariiji ssos piecus gadus? Kas intresee, kas padodaas, kas patiik passssam , jeb preciizaak, tiessam veel nejuuti, ar ko vareetu nopelniit naudinnu dziivei? Kas atmaksaatos maaciities.....?
Man vienmeer ir bijis jaabriinaas, ka kad cilveks nezina, ko grib maaciities, par ko veelaas klluut. Es, man sskkiet, jau kaadaa 4 klasiitee zinaaju, ko maaciissos, kas intresee, ar ko pilnas klades bija "saprojekteetas".....Jaa, naacis klaat ir lloti daudz kas, jo nepaartraukti maacos klaat .Un man sskkiet ssodien ir tik milziigas iespeejas, izveeles.
Sveiki! Tas, ka esi izlēmis(-usi) mācīties - super! Ja zini ko nevēlies apgūt, jau ir solis uz pareizo izvēli. Bet vēlams noskaidrot vispirms, kuras profesionālās jomas Tevi interesē vairāk par citām. Iespējams, ka saistošas ir vairākas profesionālās jomas. Tests , kur to noskaidrot atrodas nva.gov.lv mājas lapā, sadaļā KARJERA.Tur atrodama arī informācija par izglītības iespējām.Iespējamas arī e-karjeras konsultācijas, kuras palīdzēs iegūt informāciju un izdarīt izvēli! Vari meklēt informāciju vēl prakse.lv., niid.lv
Lai veicas!
Vari mēģināt kādu no koledžām, bet ne komerc un utt. Mēģini kādu nopietnāku tehnisko utml. ar 3 gadu progr. ··· Augstskolas: Augstskolas izvēle ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kur studēt bērnu psiholoģiju? (2)
Ir bakalaura grāds un maģistra grāds pedagoģijā. Vai uz šī pamata es varu studēt bērnu psiholoģiju un kur?
RPIVAā Tev visdrīzāk varēs apskaidrot, kas un kā, jo viņi gan pedagogus apmāca, gan psihologus. Piezvani un noskaidro, jo ko labāku te diezin vai dabūsi. stradiņos droši vien ka arī māca ··· Augstskolas: Kur studēt bērnu psiholoģiju? lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
RSU (Rīgas Stradiņa Universitāte) juridiskā fakultāte, neklātiene (10)
Kādas ir atsauksmes par RSU jurid.fakultātes neklātienes programmu?
Atsauksmes vislabākās, normāli māca un pa ģēlu. parasti to iet mācīties kam jau kaut kāda bāze ir un ir izpratne par to. Pirmais kurss liekas pilnīgs spļāviens, otrajā jau bišķi grūtāk sāk palikt vilkt, tad nu trešajā jāiespringst. Laba organizācija mācībām. Jāraksta gan vienīgi ļoti daudz referātu un darbu, prasības diezgan augstas, daudz ko jāizlasa lai uzrakstītu kaut vienu. Ja kādreiz netiec uz mācībām, arī visi jautājumi runājami un risināmi. nav tik traki. noliec vienu eksaamenu un buusi vai nu advokaats, vai nu prokurors vai pat tiesnesis. tiesnesim gan 2 eksaameni jaanoliek, bet tas taa, siikums :) Kotējas augstāk par LU. vienu brīdi strādāju valsts iestādē un tur bija juristu nodaļa, četras tantes. smukas, iznesīgas, sapucētas un tā... un kad kantrim bija tiesvedība, tika slēgts līgums ar advokātu biroju.
ko tās tantes darīja ikdienā? lakoja nagus, spaidīja printerim pogas... nezinu. saldējumu ēda. nezinu. četras tjotkas sēž un kaut ko dara? ko? katru dienu nāk uz darbu un kaut ko dara. paraksta kaut kādus nāvīgi svarīgus dokumentus? varbūt. sētnieks nāk. viņa darbu var redzēt. datoriķi nāk, spēlē kontrastraiku, ok. vismaz zinam ko. direktros nāk. dzer kafiju un ar briesmīgi nopietnu prunu parasta degvielas iegādes līgumus. ok, pat tas ir saprotams. ko tas tantes darija? var tikai minēt.
Kā pierādīts?
LU absolventi vairums strādā valsts iestādēs,ja vispār strādā savā sfērā...
RSU absolventiem,vismaz cik man zināmie,ir savas privātfirmas.Tas par kaut ko liecina-vai esi padotais,vai pats sev priekšnieks.
··· Augstskolas: RSU (Rīgas Stradiņa ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
budžeta vietas? (5)
kurās augstskolās vēl iespējams iesniegt dokumentus uz budžeta vietām 2014/15 m.g. un līdz kuram datumam? Kādās studiju programmās?
nu zini,Anna-Marija.Ne jau katrs var atļauties bērnam studijas apmaksāt.Labāk lai mācās budžeta grupā un iegūst izglītību,kuru bagāto bērni negrib.Nav teikts,ka būs sūdīgs speciālists.
Piezvani uz skolām,pajautā,bet man šķiet ka jau tā kā par vēlu,drīz 1.septembris.
19 gados jau pats bērns zin ko grib un ko negrib, kas kalpo par sākumu veiksmīgai dzīvei nevis konfliktam ar sevi un mūžīgiem meklējumiem. Tā kļūst par labiem speciālistiem un vadītājiem, ne kad mammīte meklē, kur lētāk un kad gan jau pēc tam kaut kas pats no sevis mainīsies. Tāds pēc beigšanas žēlosies, ka nav darba vai maza alga, kaut augstākā izglītība ;D Vēl pēc tam lamās valsti, ka tā viņam neko nenodrošina, tad kļūs par kārtējo viesstrādnieku. RTU vienmēr paliek neaizpildītas budžeta vietas, ja ne Rīgā, tad filiālēs un ja iztur, var pārnākt uz Rīgā pēc citu atbiršanas, var mainīt specialitāti uz prestižāku, nokārtojot atšķīrīgos kursus. Bet, vai tas mammītei un " bērnam" patiktu (neskatoties, ka par brīvu ;D)? zeltīt,tieši otrādi,pēc tiem ķīmiķiem un kādiem vēl tur tieši ir pieprasījums,tikai jaunatnei neinteresē kas būs pēc askolaas beigšanas,vajag mācīties tur,kur skaitās prestiži.Bagātie senči apmaksā studijas,kaut kā pabeidz,tad atjēdzas,ka valstī jau pa 3 juristi uz vienu iedzīvotāju.Valsts budžetu piešķir tikai tām specialitātēm,kur trūkst darbinieku.
.
laukroze-visiem nav tik gudri un spējīgi bērni.Dažiem ir tādi,kurus tomēr vajag pavirzīt,ieteikt ko prātīgu.Ja OHO var jautāt par slimību ārstēšanu un ko darīt seksa,tad kādēļ nevarētu pajautāt par budžeta vietām.Tu personīgi pārzini pilnīgi visas Latvijas augstskolas?Es gan izņemot LU,RTU un LSPA par citām neko nezinu.
Arī ķīmiķus māca arī (un ne tikai) RTU ;) Mana meita gan mācās klātienē biznesa augstskolā un lielākā daļa studentu jau strādā. Pēc pirmiem vienkāršākiem darbiem tiek meklēti un pat piedāvā jau interesantākus un prestižākus. Tā ka bezdarbs ir lauku tantēm galvā un ģimenes personiskā pieredzē, kas, nebūt nav visiem tāda! Ja pašiem neiet kā gribētos, tad, tomēr, jāpārskata sava attieksme pret dzīvi, ne jāmurgo, ka visi nolemti neveiksmēm, ja kaut kāds mistisks spēks tos kaut kur neiekārto, neapmaksā, neizdara visu pašu vietā. Ja vajag pavirzīt bērnu, kas pats nevelk, tad labāk ieteikt apgūt profesiju, ar ko iztiku pēc tam nopelnīt, ne iestāties vienalga kur, kur nav jāmaksā. Kāds speciālists izmācīsies , ja ir pilnīgi vienalga , kur mācīties , ja vien budžetā ?
Vai tik nesanāks nelaimīgs cilvēks pēc dažiem gadiem , kam jāsāk viss no gala vai jāpārkvalificējas ?
··· Augstskolas: budžeta vietas? lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kur studēt psiholoģiju? (13)
Vai esat studējuši psiholoģiju? Kur un kā to vislabāk apgūt? Īpaši jau negribas studēt augstskolā, bet tādā kursu veidā jau tas netiek nopietni apgūts, jo normāli būtu jāmācās vairāki gadi. Pašu papīru man nevajag, ...
Ja jau grib īstu psiholoģiju, tad akadēmiski arī jamācās. Iniciācija darīs savu. Pēcāk pastāstiet, kas no tā iznāca, ko un kādā jomā konsultējat pēc studijām? vai ta dzīve gana neizmāca? :) Ķīpsalā bij pavasarī izstāde Skola 2014, vajadzēja apmeklēt!

Bet ja nopietni, tad ar šādu attieksmi varbūt labāk nevajag to psiholoģiju mēģināt apgūt.
Tie, kam ir patiesa interese bijusi, līdz studijām ir nonākuši kaut kā dabiski un pašu spēkiem.

Ja astroloģijai un zīlēšanai, tad labāk nečakarē smadzenes sev un citiem!
Njem bibliotekä grämatas visäs pieejamäs valodäs par sho teemu un lasi cauri. Peec kädiem 3-4 simtiem säks veidoties personiigais viedoklis. Tad turpini täläk jau meerkjtieciigi. Daudz lasīt par konkrēto tēmu, bet tas visdrīzāk aizņems vairāk laika kā studijas LU... ··· Augstskolas: Kur studēt psiholoģiju? lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Turiba (24)
ko Jūs domājat par Biznesa augstskola Turiba?
Fascinē, kā par augstskolas līmeni spriež ļaudis, kas raksta ar gramatikas un interpunkcijas kļūdām, savos spriedelējumos izmantodami vienkāršrunu. Man Turības biznesa vadības maģistrs ir 2. augstākā izglītība (1. ir RTU), kas kopā ar projektu vadītāja profesionālo izglītību (iegūta ārzemēs) palīdz karjeras veidošanā un ikdienas darbā. Jebkuras studijas, kas novestas līdz galarezultātam: diplomam, liecina par cilvēka spēju sistemātiski strādāt un būt atbildīgam. Pašmācība to nevar aizstāt, jo, tikai mācoties lietas, kas pašam šķiet svarīgas, neapgūst visu, ko vajag. Mācību darbu pirkšana notiek visās mācību iestādēs, bet, tā nav augstskolu, bet gan pašu pircēju problēma. Nekas labs tur nav, ja tur marketingu pasniedz izbijusi tuvējā siļķu veikala pārdevēja tad par līmeni spriežat paši. Tas papīrs tikai kotējas to šaurpieru vidu kuri paši tur savā laikā iepirkuši papīrus. Jautājums - ko grib...diplomu vai zināšanas un kādā jomā?
Piemēram, par juristiem - viegli iegūt diplomu, bet ar zināšanām švakāk. LU ir nopietni jāmācās var būt grūtības ar savienošanu ar darbu, bet ir zināšanas un arī diploms labāk kotējas darba tirgū..
Cik esmu dzirdeejis,ka nekas iipash tur nav,es domaaju-prestizh,jo agraak esot bijis taa,ka darba deveeji nebija staavaa sajuusmaa par kandidaatiem,kam bija Turiibas diplomi.Bet taas ir tikai runas,nezinu kaa realitaatee. Labs serviss ;) par pārējo nezinu! Sliņķu visur pietiek. ··· Augstskolas: Turiba lasīt visu diskusiju (24 atbildes) –»
Kura augstskola/koledža labakā Latvijā? (10)
Tehnisko novirzienu. Puisis vēl nav izlēmis konkrēti kurā virzienā, bet noteikti ne humanitaraja virzienā.
Latvijā augstākā vērtība uz katru ieguldīto latu viennozīmīgi ir izglītībai Rīgas Ekonomikas augstskolā (Stockholm School of Economics in Riga). Tas tā, vispārīgi ņemot. Tīri tehniskā un inženierzinātņu novirziena pārstāve ir Tehniskā Universitāte, k-kas ir arī Latvijas Universitātei un Lauksaimniekiem.
Ja tehniskais virziens ietver arī dabas zinātnes, tad ir jau vairāki varianti.
Jāskatās precīzāk, kura nozare interesē..
Un kā ar sociālajām zinātnēm
Ir slavenais Rīgas valsts tehnikums, kurš ja nemaldos sadarbojas arī ar RTU.. Arī gribēju teikt par SSE, bet te vairāk interese par mehānismiem un projektēšanu. Kas beiguši veco, labo RTU - mašīnbūves vai aparātu būves specialitātē, darba tirgū visi uz izķeršanu. ··· Augstskolas: Kura augstskola/koledža ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
LBK (Latvijas Biznesa koledža) - atsauksmes (9)
Atsauksmes par LBK. Interesē tikai to cilvēku viedokļi kuri paši tur ir studējuši!
Studē meita un šī nesen izteicās,ka tā esot stulbākā skola viņas mūžā(2augstskolas jau pabeigtas).Varbūt tāpēc,ka mācās it kā neklātienē. Nav studēts, bet esmu studējis RTU Ķīmijas tehnoloģijas fak., varbūt tomēr ir vērts padomāt par inženierzinātnes novirzienu, nevis biznesa vadītājiem, ekonomistiem, juristiem vai sociālo zinātņu speciem, kas nevienam naf vajadzīgi. LBK - kas tas - taa ir taa biznesa koledzha Kjengaragaa? Nav tik traki, jenjkju miljonaar! Ja kas, tur ir studeejis slavenais Neo. Taatad aciimredzot pietiekoshi laba videejaas izgliitiibas iestaade, lai peec taas vareetu turpinaat studijas LVU vai citur - kur sirds kaaro. Pie tam iedod arii shaadu taadu specializaaciju, kuru var arii likt lietaa. Kaadreiz, pirms gadiem padsmit, bija sameeraa prestizha iestaade ar iestaashanaas konkursu. Tagad nezinu, shkjiet, ka nedaudz degradeejusi. Es atkal uzskatu,ka katrs lai studee par avu naudu ko vien sirds kaaro-ka tik nauda iet apritee. Peec tam dabuus darbu savaa specialaatee vai nee-tas ir katra pasha indiviida probleemas.
Ja par valsts naudu,tad jaa-bvalstij nav jaatbalsta taadas nzoares,kur ir darbspeeka paarpalikums.
Kaada tagad vairs augstakajai izglitibai vertiba? - 2 leksijas 2 dienas nedelaa! :D
Padomju laikaa bija 8 stundaam dienaam 6 dienas nedelaa kartigas macibas, ka galva kupeeja
··· Augstskolas: LBK (Latvijas Biznesa koledža) ... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Magistra studijas "Turībā" (20)
Ir kādas atsauksmes par magistra studijām "Turībā" Uzņēmējdarbības vadībā?
Var ju buut, ka kljuudos... Bet Turiibu kaa taadu gan iipashi augstu nez vai veerteet var... Ja jau pat Sonchika var juristus tur pabeigt ..:) Turība ,labāk tomēr kaut ko citu! 1 gads bija oki, man patika, maaciijos vairaak pat nekaa LU bakaluru, bet otrajaa gadaa bija galiigi ccau, info nekaadas, uz darba rakstissanu un aizstavessanu diezgan daudz nervus paporkkiiju...bet nnemot veeraa, ka optimaali maaciibu laiki bija, tad var maciities! bija o.k., ja maaacas savam vajadzibam nevis vnk papiram (jo tas diploms laikam ne visai koteejas darba tirguu), jebkura macibu iestade der.
tur bija pienemami laiki un patika pieeja - nevis vnk teorija, bet vairak no praktiskas puses, lai var iegutas zinasanas izmantot reali, ja ir tada velme un vajadziba...
Patiesībā Turība ir normāla, laba līmeņa askola.
Tikai un vienīgi LU juristi izplatījuši basņu, ka Turība ir S**S! :)))

Galu galā jebkurā askolā ir lohatroni gan pasniedzēju vidū gan studentu.....

Turības ekonomisti (tehn.zinības) kotējās augstākā līmenī nekā citu Rīgas askolu.
··· Augstskolas: Magistra studijas "Turībā" lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu