Dūla

Dūla - jautājumi un diskusijas

Ko nozīmē vārds dūla? (10)
Piem. - valdzinoša dūla(uzvārds) šarmē ar jauno veidolu
Dūlu pakalpojumu izmanto dumjas dzemdētājas, kuras riskē ar savu un bērna dzīvību, dzemdējot mājās. Kā 100 gadus atpakaļ, rudzu laukā piedzemdēja, un turpināja strādāt. Paldies Fargo par skaidrojumu. Nezināju par dūlām.

Man dūla asocējas ar latgaļu valodu " vīna troka boba". Galīgi dūla neesat nekad dzirdējuši? Kaut gan piemēŗam vīrieša vārds Ģirts latgaliski būs piedzēries.
"Vārds doúla (δούλα) cēlies Senajā Grieķijā, kas nozīmē pieredzējušu sievieti, kura palīdz citai sievietei. Senajā Grieķijā tā bija kalpotāja, kas rūpējas par sievieti un bērnu dzemdībās un arī pēc dzemdībām. Sākotnēji terminu doula vairāk lietoja pēcdzemdību kontekstā par pieredzējušām mātēm, kas palīdzēja jaunajām māmiņām jautājumos par zīdīšanu un jaundzimušo aprūpē. Mūsdienās šim terminam ir plašāka nozīme, ar to apzīmē sievietes, kuras sniedz informāciju, kā arī emocionālo un fizisko atbalstu topošajai māmiņai grūtniecības laikā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā.

Dūla nodrošina fizisko, emocionālo un informatīvo atbalstu grūtniecības laikā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā. Dūla nesniedz medicīnisku atbalstu.

Bieži par dūlām kļūst nākamās vecmātes vai sievietes ar psihologa izglītību. Par dūlu var kļūt arī sieviete bez speciālas izglītības, kurai ir zināšanas par grūtniecības fizioloģiju, dabīgām dzemdībām un jaundzimušo aprūpi. Uz dūlas pakalpojumiem var pretendēt jebkura sieviete, neatkarīgi no tā, vai viņa ir noskaņota dabiskām dzemdībām vai nav. Dūlas ļoti bieži palīdz vientuļajām māmiņām vai sievietēm, kurām nav vajadzīgā emocionālā atbalsta no vīra un ģimenes. Dūlas pakalpojumus izvēlas arī sievietes, kurām plānots ķeizargrieziens.

Latvijas dūlas ir apvienojušās Latvijas Dūlu apvienībā, šobrīd apvienībā ir jau vairāk nekā 80 biedru."

http://www.dulas.lv
Pilnīgi piekrītu Fargo.
Dūla - tas nenozīmē dzemdības mājās. Tā drīzāk ir speciāli apmācīta, pieredzējusi un sirsnīga draudzene, kura palīdz topošajai māmiņai dzemdību un pēcdzemdību procesā. Ļoti bieži topošais tētis to nav spējīgs izdarīt, kaut arī ļoti vēlas... Stress...
Tāpat arī daudzi sīkumi pirms un pēc dzemdībām, ieskaitot padomus zīdīšanā, rehabilitāciju pēc dzemdībām - vienkārši gudra sieviete, ar plašām zināšanām, intuīciju un ārkārtīgi lielu ieinteresētību.
Piebildīšu - samaksa, vismaz cik zinu, ir ļoti draudzīga. Tāpat kā pati dūla, kas daudzos jautājumos aizvieto mammu un labāko draudzeni.
Vēl - pati neesmu dūla, bet zinu no personīgās pieredzes - vedeklas izmantoja dūlas pakalpojumus.
Par nodokļiem nezinu, otra naudu neskaitu un savējos nodokļus maksāju kārtīgi.
Par valdzinošo dūlu - manējām vedeklām arī bija valdzinoša, publiska un izcila.
Attiecībā uz mācībām - bez medicīniskas izglītības un kaudzes izietu kursu neviens dūlas sertifikātu vai kādu nu viņām papīru izsniedz, nedos.
Kas nav mazāk svarīgi - jaunās māmiņas ar info dalās. Ja būsi pie kādas izgāzusies, to zinās visi - gan Cāļa, gan Jaunā māmiņu kluba lasītājas.
Protams cilvēki ir dažādi, katrs gadījums savādāks, tomēr, ja man būtu bijusi tāda iespēja, kad dzima manējie, noteikti ņemtu talkā dūlu...
··· Dūla: Ko nozīmē vārds dūla? lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu