Ētika

ētika foto attēls

Ētika - jautājumi un diskusijas

Grāmata "Vēstules Lucīlijam par ētiku" (5)
Sveiki! Diktām savajadzējās L.A.>Senekas grāmatu-"Vēstules Lucīlijam par ētiku".Izmeklējos netā ..nekā! Varbūt kādam ir padoms..vajag privātīpašumā,ne tikai lasīšanai!
Man ir, nedoshu, pashai patiik paarshkjirstit. Pieejama Amazon.com, alternatiiva www lasaamaa veidaa, tiesa gan abas anglju valodaa. latviski lulkotu vai kā?:) Paņem "biblenē" un neatdod... būs jāsamaksā, noteikti, soda nauda, bet varbūt ir vērts! ;) ··· Ētika: Grāmata "Vēstules Lucīlijam par... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kurš prot atrisināt teksta uzdevumus 7 klasei? (19)
Vai arī - kāpēc mēs nevaram palīdzēt saviem bērnien tos atrisināt? Skatos teksta uzdevumu krājumu 7 klasei un secinu,ka daļa no šiem uzdevumiem padomju laikos skaitījās neatrisināmi,jo trūka kāda vajadzīgā lieluma. Bet tagad viss tiekot...
Tu mācījies augstāko matemātiku? es personīgi-NĒ.Vienkārši nošpikoju,,, :)loģiski domājot labākajam traktoram šis darbs aizņems 3+vēl x stundas. pamēģināsim iesākumā vai neder 3+1 stunda-tad pa 3 stundām tas būs uzaris 3/4lauka. paskatīsimies cik tad otrs pa 3 stundām spēj uzart-ja 3+1+8=12h/uz visu lauku otram pašam vienatnē..!? Kā redzams- pirmais loģiski pamēģinātais pieņēmums izrādījās pareizs- 1. pa 3h uzar 3/4 lauka, +otrs pa trīs stundām uzar 1/4, tad kopā=4/4lauka=viss lauks kopā uzarts pa 3h, un gan jau kāds varētu to izteikt sakarīgā vienādojumā ar x un y..!?;) Saskaitāmos mainot vietām summa nemainās. Ar to ari sākās elementārā un augstākā matemātika. Te nekas nevar iet kopā. Tāpēc jau nav jābrīnās ka ierēdņos ir tikuši jauni šmurguļi, kuri no dzīves neko nejēdz, bet likumus un prasības uzzstāda tādas no kurām pašiem nekādas saprašanas. Un paši pēc tam nesaprot kā to izpildīt, un realizēt dzīvē. Nu, tā ir 2 vienādojumu sistēma ar 2 nezināmajiem... Tātad - atrisināma.
Man gan nesanāk salikt tos vienādojumus pareizi - mēģināju, sanāca negatīvs laiks :D
No skolas laikiem neko vairs neatceros, pat ne bērna ne.
Mēģināju ar mainīgajiem, sapratu, ka ir šaize.
Pēc tam ar vienkāršu piemeklēšanu un ne tik sarežģītu pamatojumu kā diamond, tas prasīja 1 minūti ar visu pārbaudi. Ja pareizi atceros, tad tā, protams, drīkst darīt, tikai jēgu tādam skolas uzdevumam neredzu...
··· Ētika: Kurš prot atrisināt teksta... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
mentālā aritmētika (3)
vai kādam ir personiskā/pastarpinātā pieredze ar šādām nodarbībām un to efektu?
ieprieks vards mentals izsauca divdomibu?

teicams efekti
acimredzami domasanas efektivitates pieaugums(grandiozi),ka ari turpmaka dzive citi rtezultati,prats par-formatejas no instrukciju lasisanas un individualo-radoso,
IT ,programmetajs bez tas ka "tuksnesi"
(taja daudz limenu ,Bern. rek. galva utl.)-, sarezgitak-geomeriska ,3D formatesana).
Kaut ka neatbalstu "iezubrisanas" principu,
- reizr.,form. kalsana no galvas,tas pieejamas neta.
Domāju, ka Marijas Montesori metodika kaut ko tādu atbalsta. Bēni ļoti agri sāk galvā rēķināt un veiksmīgi operē ar lieliem skaitļiem(tūkstošiem - 5 gadu vecumā). ··· Ētika: mentālā aritmētika lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kā bērnam iemācīt reizināšanu un dalīšanu? (20)
Varbūt kāda māte var ieteikt-kā bērnam pareizi un ātri iemācīt reizināšanu un dalīšanu.
skatoties ka berns mak operet ar cipariem
katram ir individuala daba....
neiet runa par reiz/dal.tabulam,ko velams zinat no galvas

pareizas metodes ir visas,ja gala rezultats ir pareizs
atkarigs no artruma,kas nosaka procesa augstako pilotazu
tas lidzinas, kad tris matematiki pie tafeles darbojas -,visiem pareizs rezultats-,bet formulas,pieeja un tehnika dazada,daz vienkarsi un atri atrisina,cits mokas garas slejas....
to ta nav iespejams vestulveida izstastit-,....ir dazadas pieejas pie skaitliem,to jedzieniem un projicesanas,dazi tas sasaista ar simboliem,augliem darzenie,krasam,skanam utt.,
tiesi tapat-,skaitlu miksesana,-,reizinasanas dalisana
vai pilnas gruppas ,vai saskelsana gruppas, vienibas
veselo atmesana,desmitos,simtos,tukst,milj.,
reizinasana,dalisana dazadu tabulu,stabu,vei citos veid...
jaskatas ,kads bernam princips pieejamaks,sadziviski,logiski uztverams
tad jarada principus,ka tas darbojas!
matematika -,ta ir simfonija!
cik vecam bērnam? Sviests ... tas ir jādara (to vajadzēja darīt un tu vari mierīgi to darīt, kamēr tevi vēl dzird) ikdienā, ejot pa ielu, skaitot mašīnas, policistus, mājas, reizinot, virtuvē pie galda ar reāliem āboliem, tos skaitot utt. Ja tev pašai "iekšā" tas nav, nav prāta, ne sajēgas ap ko lietas grozās, nu tad nekā. Vari nopirkt piemēram veikalā kaut ko - kartupeļus, piemēram ... Mācīju abus pēc matemātikas špikeriem, ko savulaik biju nopirkusi Rozes grāmatnīcā. Iedevu, lai mācās un pēc tam atprasīju - katru dienu pa vienam ciparam, reizinājumā ar pārējiem. Skaitļus izvēlējos augošā secībā (sākumā ar divi, nākamajā dienā 3, pēc tam 4 utt.) Kur kas aizķērās, uzreiz veidoju asociāciju virkni, kas palīdz atcerēties, piemēram, 6x8=48, skan kā pantiņš; 7x8=56 - pašai visgrūtāk šo bija atcerēties, to arī puikam teicu, vēl klāt pieliekot - visgrūtākais ir viegls, jo 7 un 8 ir viens aiz otra, tāpat kā blakus esošie 5 un 6) Protams, katram reizinājumam asociācijas nevar domāt, tas tikai vēl vairāk saputros, bet tās pielikt tikai tad, kad jau pa lielam reizrēķinu atcerās, tik dažās vietās ķerās. paņem tadulu, kur ir līdz 10X10.. un tad kopā reizinat. Ātri iemācīsies, man ome tā mācija. Pirmais jau var mācīt reizināt ar 2, tad 5, tad 10. Un saprast ka no šitiem skaitļiem ātri atrast pārējos. atņemot, pieskaitot rreizināmā summu cik vajadzīgs. kaut kā tā.
ir jau arī variants ar rakstīšanu zem tās līnijas, kur abus skaitļus saliek vienu zem otra, un tad skaita.
Galvenais izprast to principu, ir grūti paskaidrot, bet kad pats sapratīs tad aizies tā lieta.
··· Ētika: Kā bērnam iemācīt reizināšanu... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kā pagatavot kremu no biezpiena un svaigām ogām? (2)
Esmu ēdusi kremu, kurā bija zemenes,ķirši.bija garšīgs. Pati neprotu pagatavot. Vai kāds neieteiktu recepti.
Es ir slinks radījums. Parasti taisu pa fikso saputoju putkrējumu ar cukuru un vaniļas cukuru, iekuļu iekšā biezpienu un rozīnes. Pēc tam sablenderēju saldētas zemenes un vienkārši pārleju kā mērci. Viss. Ātri un garšīgi. ...lai būtu kā krēms, var pie Einele sastāvdaļām pievienot želantīnu un paturēt ledskapī ··· Ētika: Kā pagatavot kremu no biezpiena... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Mājas tortes krēms (16)
Kā visvienkāršāk pagatavot mājas tortei kremu?
Par cik man negarsho salds un trekns,tad es taisu skābo krējumu ar cukuru..,vēl piepušķo ar garšvielām..citronsk,vanīlijs..gardi..krējumu gan labāk pirkt tirgū.. 400.gr sviests
1.bundziņa kondencetais piens
+ varītais krēms,ņem pienu savāri ar miltiem,masai jabūt,kā biezam krējumam.
Atdzesētu vārīto masu sakuļ kopā ar sviestu,bet iesaku nedaudz vispirms sakult svietu ar iebz/pienu,tad vieno klāt to varīto masu.Šis krēms īpaši labs ir napaljona kūkai.
Man garšo,ja ieputo vārītu mannā pie putukrējuma.Obligāti pievieno želatīnu. Mans mājas tortes krems:
1 glāze piens
2 gab olas
1 glāze cukurs
vaniļas cukurs vai citrona miziņa
1 ēd. karote milti
200 gr sviests
Gatavošana:
olas ar cukuru saputo, pievieno miltus. Pienu uzvāra. Ar daļu no uzvārītā piena atšķaida olu-cukura maisījumu, pievieno pārējo karsto pienu. Katliņu ar krēmu karstā ūdens peldē maisot karsē, līdz sabiezē. Atdzesē.
Sviestu saputo ar vaniļas cukuru vai citrona miziņu. Sviestam pievieno pa karotei atdzesētu masu. Visu sakuļ.
Salds biezpiens un konservētie persiki. ··· Ētika: Mājas tortes krēms lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Solārija krems (7)
Miļās sievietes kur Jus perkat labus solarija kremus un par labam cenam?piem Swediš beauty
tur pat solarijaa var pirkt man tag ir tas australian gold kkads.. dabuju solarija ar 50% atlaidi ;) Hanzas iela 10/12 vairumtirdznieciiba. Peerku Australian Gold pudeliitee.Pietiek ljoti ilgam laikam, njemot veeraa, ka solaariju apmekleeju reti. Taadeelj dalamies ar meitu. solārijā. Es pērku internetā kremi.lv ··· Ētika: Solārija krems lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Jā, pievēršu uzmanību, ja dzīvniekiem tā ir piestāvējusi, tad noteikti nepērku! Tas viss ir reklaamas triks.sabiedriiba prasiija un to ieviesa.tagad varat testeet uz seviim.tas taapat kaa vegetaariesi-galu need,et aadas apavus utt. valkaa. Es labprāt paskatītos uz derīguma terminu, vai ražošanas datumu, bet tādu nav. Drogās pārdor sakaltušas tušas un tikai ar lielu skandālu tās nomaina pret mazāk sakaltušu. Vai kads ir ievērojis, ka joprojām pārdošanā īr smaržas, kuras jau gadus 10 neražo?
Informācijas nav nekur, ne ja pajautāsi sertifikātu, varbūt pēc ilgas cīņas uzrādīs, bet kā pierādīt, ka šī tuša atvesta tikko, nav no aizpagājušā gada veduma?
ir,viss ir.taatad-es tagad turu rokaa Clinique tusu,uz uzliimes ir kods GA2.veikalaa jaabuut sertifikaatam,kuraa mineets tiesi sis kods un tajaa buus noraadiits arii tiesi razosanas datums.nejaukt razosanas datumu ar faseesanas datumu-taas ir divas dazaadas lietas.parasti deriiguma termins ir triis gadi no razosanas datuma,bet tas var atskirties.tas,ko redzat uz produkta-6 vai 12 meenesi,ir deriiguma termins no taa briiza,kad juus atverat iepakojumu.ja jums rodas saubas un sertifikaatu neraada-nepeerciet.dazreiz kreemi uz deriiguma beigaam atuudenojas,produkti maina kraasu un konsistenci. Noteikti ne!!!! ··· Ētika: Vai, pērkot kosmētiku,... lasīt visu diskusiju (9 atbildes) –»
Lagrend Hyaluron Intense Skin Repair Day - kārtējā dīvainā reklāma? (17)
"Ko latvietes saka par Lagrend Hyaluron Intense Skin Repair Day? Jau 10,000 latviešu sieviešu vecumā pēc 35 ir pametušas neefektīvo lielo koncernu kosmētiku un pievienojušās Marijai. Arī Tu, neatkarībā no sava patreizējā izskata, pēc...
Pilniigi neinteresee kaarteejaa ceerpjamo aitu mekleeshana.Juutos pat ljoti normaali ar savaam krunkaam,savaa vecumaa:D Protama lieta ka lohatrons. 10000 nav nemaz tik mazs cipars lai infas tākāvirzībai būtu vajadzīga reklāma. Fufelis no sākuma līdz galam. Dzīvē ir nākusi viena atziņa, proti - reklāma ir vajadzīga tikai sūdiem, labai mantai slava iet pa priekšu bez reklāmas. Izskatās, ka šis topiks arī ir reklāma. Nomaskēta, paradoksāla, bet tomēr reklāma.... Jau tāpat izskatos 10 gadus jaunāka...Vēl vairāk infantilizēties izskatā būtu vnk nepieklājīgi:) Interesanti kur tad ir tie muļķi!!!!Uz 10 sieviešu veikaliem labi ja sanāk 1 vīriešiem. ··· Ētika: Lagrend Hyaluron Intense Skin... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Kā pareizi atkopt rokas? (21)
Varbūt kāds zin labu vecmamiņas recepti pret sausām rokām un pēdām.Parastie roku kremi nelīdz?
Ja nesargās rokas strādājot agresīvus darbus roku ādai( kopšanas darbi, trauku mazgāšana, āra darbi) ar cimdiem , tad nepalīdzēs NEVIENS krēms , lai cik labs būtu. Tā ka sāc ar cimdiem, nopērc ērtus lateksa cimdus un netraucēs, ja izvēlies, tjip, ērti, tad nečīksti, ka roku āda ir kā veca pastala. medus/vazelins/ auzu tume/citrons - un to visu varieet. maltā gaļa,kartupeļu biezputra,kokosa eļļa,zosu tauki,gī sviests jāpadzer vitamīni,nepērc no lētā gala roku krēmus,pamēģini kaut vai nivea,pāris reizes un rokas būs samtainas. kāpēc nelīdz? varbūt ne visi mēģināti. man, piemēram, palīdz Madara´s roku krēmi. abi, pie tam.
ķermeņa eļļas, bet ne tās no Jonson´a vai vēl kādas, ko lielveikalos var nopirkt. piemēram, Drogās var atrast LV ražotāja Elpis eļļas - man patīk vīnogu kauliņu eļļa [citas neesmu mēģinājusi no Elpis]. ir vēl Weleda´s eļļas - izcilas!
··· Ētika: Kā pareizi atkopt rokas? lasīt visu diskusiju (21 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook Google+ uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu