Gramatika

Gramatika - jautājumi un diskusijas

Kā pareizi rakstīt virsrakstu? (16)
Ziņu portālā virsraksts: "Cilvēkiem ar cūku mēri inficēta gaļa nav bīstama". Tas ir kā? Tie cilvēki, kuri sirgst ar cūku mēri, var ēst inficētu gaļu? Varbūt labāk pārrakstīt virsrakstu? Piemēram: "Ar cūku mēri ...
manuprāt, ja būtu rakstīts - ar cūku mēri inficētiem cilvēkiem gaļa nav bīstama, tad varbūt i vajadzētu satraukties, bet šādi - nekād diži greiza tur nav, jo virsrakstā apzīmētājs ("ar cūku mēri inficēta") ir pirms apzīmējamā vārda ("gaļa"). Hehe. Jā, no virsraksta var saprast, ka inficēta gaļa nav bīstama cilvēkiem ar cūku mēri. Divdomīgi. :) Un ko tu saki par "bērnu cīsiņiem", "olu ziepēm" vai "kapāto šķiņķa desu Nākotne"? zemnieku olas arī labs nosaukums. zinām kāda nākotne sagaida kapāto šķiņķa desu! :D Šokolādi Tupla es dēļ nosaukuma nepērku....Pergale jau arī no tās pašas vietas.Laikam domā,ja brūns....nu i domas šorīt! ··· Gramatika: Kā pareizi rakstīt virsrakstu? lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Kā pareizi jāraksta "ar labu nakti"? (22)
Ar labu nakti! Ar labunakti! Arlabunakti! Kurš no variantiem ir vispareizākais, tieši rakstot?
Es rakstu visu kopā un Gūgles tante parādīja, ka Valda "Staburaga bērnos" arī visu raksta kopā. Varbūt apej šo problēmu ar līkumu un raksti "saldu dusu"?;) parasti rakstu visu kopā,bet nekad neesmu ievērojusi kā to raksta citi...Jo pie rakstības nepiekasos,doma ta skaidra vienalga kā uzraksta:D raksti kā jūti, skola beigusies, palicis tas, kas aizķēries. Man atkal nekad nav bijis skaidrs,kapēc jāsāk šis novēlējums ar "Ar":)) Viss atsevišķi. ··· Gramatika: Kā pareizi jāraksta "ar labu ... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Kā tad pareizi ir jājautā?( kam ir taisnība) (19)
Gribu zināt,kam ir taisnība . Lieta sekojoša- man piezvana draugs un jautā- vai es nevarētu viņam (seko darbības vārds). Es atbildēju, ka jautājumā jau ir izteikts noliegums. Tāpēc pirmā rekcija un atbilde ir- nē, es ...
Ja rokā ir pielādēta pistole, tad jautājuma formulējums vairs nav būtisks :) Tāda ir latviešu valoda :-) . Gramatika mums ir skarba. Dubultie noliegumi utt.
Man jau šķiet, ka mums ir intonāciju valoda, jo bieži vien svarīgak nevis ko, bet kā pasaka (un sadzird)
Kaut kur jau bija rakstīts par to "nē". Man, kā krievu tautības cilvēkam, arī jocigi klausities:
vai tu negribi kūku?
vai neaiziesim uz kino?
vai negribi pastaigāties?
vai negribi pamīlēties?
logiski, uzreiz automātā gribas pateikt: nē, negribu. kaut gribas gan)))
Nolieguma forma parēdz atbildi "nē". Nepazistu latviešu gramatiku, bet pazistu latviešu draugus, kam sačakarēta dzīve tikai tāpēc, kā vārdā ´ja" vietā pateicā "nē".))
Uzreiz atvainojos visiem pareizi gramatiski rakstošiem cilvēkiem, nekā personīga.
Neesmu tā īsti par to pārliecināta, bet tomēr šķiet, ka šādi jautā cilvēks, kuram ir grūti otram kaut ko lūgt/palūgt, jeb arī tā cer savu prasījumu "mīkstināt".

Situācijā, ja ko konkrēti vajag no otra - piemēram izprintēt kaut ko - man arī automātiski rodas jautājums:"vai tu lūdzu nevarētu izprintēt priekš manis"...nevis:"vai tu varētu". Man pirmais variants šķiet tāds pieklājīgi, distancēti neuzbāzīgs - nu tā, ja tevi neapgrūtina, nesarežģī, nekavē, u.t.t., bet otrais drīzāk pavēlošs, pieprasošs, uzbrūkošs, kas neatstāj atkāpšanās ceļu, pat ja galā izskan "paldies".
Bet situācijās, kad gribas vienkārši kašķēties, jeb sarunu biedru pazemot un likt tam justies slikti - tur nav ne valoda, ne gramatika jāpiesauc!
Ja jau tu tam savam draugam gribētu to darbības vārdu, tad būtu vienalga kā to paprasa. Ja negribi to darbības vārdu, tad tā arī saki, nevis sāc filozofēt par gramatiku un vēl nez ko kā tāda bāba! ··· Gramatika: Kā tad pareizi ir jājautā?( ... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Vai Tu esi latvietis/-e? (14)
Vīrietis atraksta vēstuli - visi burti lielie, pieturzīmes nekādas -, un pēc pirmās manas atbildes apšauba manu nacionalitāti (vēl joprojām ar lieliem burtiem un bez pieturzīmēm), jo es, lūk, jocīgi rakstot. Pareizrakstības ...
Latvietis ir tas, ka sevi par tādu nosauc, kāds te sakars ar pieturzīmēm / brīnās/
Žēl, ka savlaicīgi neattapu nosaukt sevi par žīdieti, patiešām žēl. Gan jau radurakstus piemeklētu, interpretācijas jautājums, tā sakot....
Nē, čangalis Tiešām žēl,adamson,varētu no vāciešiem kompensāciju dabūt.Varbūt pat vēl kaut ko.
Tagadiņās jo dīvaināk raksti,jo lielāks latviec esi.Vismaz iekš OHO.
Niks liek domāt par nigērieti. Šaura domāšana. ...jā...jums ir liela problēma....un kā jums patīk šāda rakstība.... ··· Gramatika: Vai Tu esi latvietis/-e? lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu