Lauksaimniecība

Lauksaimniecība - jautājumi un diskusijas

http://talmaciba.llkc.lv/course/category.php?id=7

Tik rakstīts ka būs 170 stundas.
Lasi llkc.lv ··· Lauksaimniecība: Kur Latgalē var apgut ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Lauksaimnieku ātrie kursi (16)
Kur var iziet kādus ātros kursus lai iegutu lauksaimnieka izglitibu?
Vai tad prasība pēc kursiem no ES projektu puses nav pamatota ar kādu dziļāku domu ?
Jeb arī tos projektus realizēs gudrāki cilvēki , ja vien tas projekts sanāks prātīgs?
Ko tik ar kursu izglītību nevar dabūt gatavu ?!
Ar kursiem buus par maz! pirmais ko vajag,tas ir izstraadaat projektu....ko un cik,kas ir saakumam,kaadi iipasumi,pentere gara,tad vajag labu graamatvedi,kas visu reekinaas,apreekinaas un tt. Spec izgliitiibas nav obligaatas,vismaz,kaadreis taas bija vajadziigas,ja gribeeji buut agranoms,tad Jelgavas lauks.akad. Varbuut vari paraknaaties tur,varbuut ir kaadi kursi,kaadas lekcijas. " soreiz iet runa par lauksaimnieka izglitibu lai varetu startet uz projektiem, NEVIS LAI VNK RUSINATOS PAR DARZU!!!!!!!!"

Kaadiem vel projektiem? Gribi apguut ES subsiidijas neko nedarot? Aatros kursus vari iziet firmaas, aks taadus piedaavaa, tikai veertiba tiem kursiem ir proprorcionaala ieguldiitajam laikam un energjijai, apguustot vielu.
Bet vispaar iesaku izdomaat citu sheemu....
Ella, nemulsini, ja nezini. Ja pretendets vēlēsies pieteikties uz Jaunajiem zemniekiem , obligāti būs jābūt kvalifikācijas dokumentam - lauksaimniecībā (kādreiz vajadzēja atsevišķos projektos noklausīties kursus, piemēram jaunajiem zemniekiem un projektos, kur vecāki nodeva saimniecību jaunajiem - priekšpensionēšanās). Jaunajā uzsaukumā tā NEBŪS! Vajadzēs kvalifikāciju, ko izsniedz tehnikums vai LLU. Patreiz iet diskusijas - ka varētu startēt arī tādi studenti, kuri studē 2 kursā, bet ja noteiktā termiņā neiegūs kvalifikāciju finansējums būs jāatmaksā! Paprasi, lai kāds zemnieks uzraksta "spravku", ka kartupelus rakt proti, govis slaukt un apsēkot arī proti, ābeles potēt - izklaide, aitkopībā ģēnijs, hobijs lamu audzēšana utt... ··· Lauksaimniecība: Lauksaimnieku ātrie kursi lasīt visu diskusiju (16 atbildes) –»
Par cik var pardot 4 ha lauksaimniecibas zemi Latgale? (15)
Zeme tika iznomata 5 gadus. tika audzeti dazadi graudaugi - griki, auzas, rudzi/ nakosgad ligums izbeidzas/ nomnieks vairak nevelas nomat/
šobrīd nav vērts pārdot. cenas jau minēja. var būt pat mazākas. pašam ir zeme, nomāju. ar laiku, cilvēku kļūs vairāk. zemes vērtība pieaugs krasi. ne mums. sīkajiem. ieteiktu turēt savu zemi un nodot to tālāk. ieguvums būs. tikai ne tik ātri. Uzprasīsi jautājumu forumā Latvijā- nories visi suņi, aplies ar dubļiem.

Ieraksti meklētājā...... zemes cenas 2019
pameklē publiski pieejamos zemes vērtējumus portālā - izsoles.ta.gov.lv
vai jebkurā NĪ mākleru lapā, piemēram- latio.lv

Nezināšanu var izārstēt, bet tumsonību nē
Zemi nevajadzētu pārdot, bet piepirkt vēl un vēl, vēlams arī mežus. nu, pieņemsim, es vēlos nomāt ar izpirkuma tiesībām...pm Kāpēc pārdot? Labāk pašam sākt apsaimniekot un vietējā tirgū tirgot. Pazīstu mazzemniekus, kas paši tirgo sevis saaudzēto, bagāti nav, bet nevienam nav jāiet vergot pa 400eiro... Arī bites turēt rentabli. ··· Lauksaimniecība: Par cik var pardot 4 ha ... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
kas var būt vienkāršāk, audzē kaņepes vai tabaku.... tikai strādā viens pats un lieli apkārt nebļausties...peļņa būs laba... ja gribi labu padomu,uzklausi mani.
jau daudzus gadus esmu saistīts ar Nakts tirgu,tb diezgan labi zinu ta specifiku.
nav jabūt razotajam,pilnīgi pietiek,ja esi ar naudas līdzekļiem.
ja būsi labas atiecības ar saviem kaimiņiem-lauķiem,tb ņemsi viņu preci uz realizāciju,pietiks gan Tev,gan viņiem......
Es domāju ka jāatīsta naturālais lauku seksa tūrisms, nu zini tā, dabīgas meitenes bez špakteļa, silikona, žiletēm, epilātoriem, tādas kuras spēlē klavieres, citē Dostojevska un Tolstoja darbus, mazgājas vietējā strautā un pārtiek no pilnpiena :D:D
Vai arī vēl modernāk, apmēram tādi paši džeki- ārzemnieces naturālisma meklējumos gāzīs riņķī :D:D:D
Jā, jā - ceri tik uz fikso peļņu. Tādu puskoka lēcēju pilna Latvija. Nevienā normālā attīstītā valstī uzņēmēji necer pie fiksās peļņas un turība tikt pāris gados, jo saprot, ka ilglaicīga biznesa pamatā ir sākotnēji arī pamatīgs darbs, kas reāli atmaksāsīes tādā laika periodā, kas vēl tālu aiz kalniem. Pie mums te "biznesmeņi" vēl arvien trekno gadu atskaņās negrib neko darīt, bet naudu raust - to gan :D Riebj tādi vieglā ienākuma tīkotāji, kuriem pat nav mazākās sajēgas, ko darīt. Labāk ielas slaucītu - lielāka jēga no jums būtu! Noperc mezu,uztaisi zagetavu,delu kalti,taras gateri un siltumnicu.Lielos delus izzave,mazos aizlaid tara un pardod.Skaidas un sikumus kaltes krasni ieksa.Paripalikuso siltumu un pelnus uz siltumnicu. 8% no pelnas man. Paldies par sadarbibu. ··· Lauksaimniecība: Iesakat kadu labu ideju kādu ... lasīt visu diskusiju (62 atbildes) –»
Ko darīt ar zemi (8ha) Latgalē? (12)
ir 8 ha zemes Latgalē, ko jūs ieteiktu ar to darīt?
Vienreiz gada noplauj un sanem platibmaksajumu. Galvassapes ar apstradi atkrit un kada naudina ieripo. Bet pardot nekada gadijuma, ta butu mulkiba, vislielaka. Pārdod vai iznomā. Ja nevienam nevajag- apmežo. Domāju, ka visvienkāršāk ir iznomāt. Taču sākumā derētu pasaukt kādu spečuku, kas novērtē ar lauksaimnieka aci. Jo, ja teiksim uz tās zemes akmeņi, skāba augsne vai citas nebūšanas, tad nevar prasīt cenu, kādu varbūt prasa kaimiņš, kam augsne jau iestrādāta un pārbaudīta. Iznomāt. Par zemes nodokļa un pārējo valsts maksājumu cenu. EU subsīdijas dalīt uz pusēm ar iznomātāju (te ir varianti). Tas, ja ir reāli kam iznomāt. 8 ha apmežot - tas ir ļooooti dārgi !!! - ja kāds nezināja ..
Var mēģināt pārdot , var iznomāt kādam zemniekam .. Vēl svarīgi, kur atrodas zemes gabals , kāds viņš ir ...
··· Lauksaimniecība: Ko darīt ar zemi (8ha) ... lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
neko nemaksā, ko var izdarīt uz viena ha !
cenu veido vairāki faktori, piem. lauka lielums, konfigurācija, meliorācija un tās darbība, ceļu un dažādu ēku tuvums tuvums, komunikācijas (elektro, telefonu un kabeļu līnijas) pat apkārtējie kamiņi un zemes īpašnieki var ietekmēt cenu
paskaties ss tur nav sludinājumi par zemes pārdošanām?
Vai piezvani kādam vērtētāju birojam pajautā viņiem.
Sākot ar 3000 un uz augšu skati
www.kadastrs.lv
tur parasti tām īpašumu vietām klāt vērtība norādīta.
atrodi sev tuvāko vietu, kura tevi interesē un apskaties, cik tur vērtība ir par 1 hektāru, vai kopējā vērtība,kuru izdali ar platību un iegūsi 1 hektāra izmaksas.
··· Lauksaimniecība: Cik maksā 1 hektārs ... lasīt visu diskusiju (4 atbildes) –»
Esi tik lains/a un uzdod šo jautajienu tur, kādam uz vietas.
Skaidrāk?!--- bagats/a vienalga nepaliksi...
Atvainojos,170€/ha noma par gadu,bet 7500€/ha tās cena pārdodot. Apmeeraam 100eu + NIN- ienaakumu nodoklis. AivarsN kaut kaadus diivainus ciiparus sauc - varbuut 90-tajos gados taa tirgoja. Lauksaimnieciibas zeme tai pusee daarga, pirms gadiem 10 Bauskas rajonaa iegaades cena bija ap 4000 par hektaaru, taa vismaz pateica LATIO Bauskas kantora darbiniece, kad konsulteejos. Iziireeshana lielu naudu neienes, tur labaakais, ka zeme tiek izmantota, samaksaati nodoklji un aug zemes cena - ieguldiijums. Tavs vieniigais miinuss - mazinjsh tas zemes gabalinjsh. Aizmirsu pierakstiit - manis nosauktaa cena ir cena par hektaaru labas, liidzenas lauksaimnieciibas zemes. Draugam 100 euro par hektru ja daudzums pārsniedz 100 ha, Par diviem HA var prasīt cik vēlies ....vajag zināt ko daris ar to zemi....Vai lauksaimnieciba vai aptutas nama paplasināšanai. ··· Lauksaimniecība: Cik prasīt nomas maksu 2h ... lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Dobelē ir vidēja zemes cena??:)) No 70 euro/ha - 150 euro/ha :) Zemes ir dažādas, jāskatās kategorija:) ··· Lauksaimniecība: Vidējās nomas cenas ... lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Par cik tagad var iznomāt lauksaimniecības zemi? (10)
Varbūt kādam ir infa par reģioniem un aptuvenajām nomas maksām? Un cik lielas ir ES atbalsta naudas? Paldies!
tāpēc, ka slikti saimnieki, tāpēc ir aizaudzis. un slikti tādā ziņā, ka bieži vien ir pilnīgi vienalga kas tobrīd tur ar zemi notiek.
ja jēdz ko un kā darīt, tad katrs ha ienes naudu, regulāru, lai arī ne pārāk lielu ienākumu, pat ja neesi ne zemnieks ne kā.
Un par zemniekiem arī nevajag pārāk pārdzīvot, tādi viltnieki un reķinātpratēji, ka čigānu pliku no mājas izlaidīs. vismaz tie, kam bēniņos notiek varka, nevis zirnekļu tīkli.
nekustamā īpašuma nodokļa maksājums par iznomāto liz. un viss, un punkts. "nekustamā īpašuma nodokļa maksājums par iznomāto liz. un viss, un punkts."
Nu, nu, nu... tā jau nu gan nav! Varbūt kaut kādu neizmantojamu slīksnoņu, lai ha skaitās.
50Ls par ha tikai tā. Gadā. Par māzākām kapeikām vispār nau ko ielaisties sarunās.
Labu zemi par grašiem neviens neiznomās, vismaz kam nav vienalga.
+ nodokļi un visas lietas un sakopšana un līgums un nosacījumi izmanošanai, lai pēc 5 gadiem tev neatgriež kaut kādu postapokalipsi. nosacījumi par būvēm, par ceļu uzturēšanu un tā joprojām. tāpēc arī ir tik daudz aizaugušas liz, jo tādu cenu nemaksā, kādu grib saņemt īpašnieki, bet paši īpašnieki nezina, ko iesākt ar saviem "kokvilnas" laukiem ··· Lauksaimniecība: Par cik tagad var iznomāt ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Cik maksā iznomāt zemi Jērcēnu pagastā? (6)
atrodas laba ceļa malā ir tikai 6,5ha
ja vietējais lauksaimnieks nav piedāvājis nomāt, tad tas gabals nešķiet interesants lauksaimniekam.
a kam citam vajadzētu 6.5 ha?
Jercēnos hmm tev tur ir tuvumā māja,savs ipašums,tad vēl,citādi tāds miestelis ar pamestu atraugu man izskatās. Ceļa malā, lai cik labs nebūtu tas ceļš, bioloģiskajai L/S ar tādiem ir problēmas (ceļa ietekme). Un patiesi, ja neviens nav prasījis, tad diez vai kādam ir vajadzība. Labāk pārdod vietejam vai roc pats. Īrēt šodien, neviens laukos nav tik bagāts lai uzturētu kādu liekēdi pilsētā. Īrei banka kredītu nedod, bet pamatotai pirkšanai par saprātīgu cenu vietejam ir cerības dabūt aizdevumu. Ja zeme saada taada,tad var iziireet par zemes nodokli,lai kaads apstraadaa un ar kruumiem neaizaug.ja zeme labaaka un ja nomas liigumu registee pagastaa-lai nomnieks var sanemt dazaados maksaajumus,tad zemes nomas maksa var buut zemes nodoklis plus 10 liidz 30 eiro,Zemgalee vairaak,par hektaaru. Jāzin vēl auglības balles, vai apsaimniekota, vai meliorēta. Ja auglība zem 30, izdevīgāk audzēt mežu. ··· Lauksaimniecība: Cik maksā iznomāt zemi ... lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu