Matemātika

Matemātika - jautājumi un diskusijas

Skaitliskās vienādības un vienādojumi (5)
1.jautājums: "ar ko atšķiras vienādojums no skaitliskās vienādības?" 2.jautājums: "uzraksti (divas) izteiksmes ar nezināmo skaitli un (divus) vienādojumus" druksu sapinos šajā... no gulges sapratu, ka skaitliskās ...
x+2=5 vienādojums
3+2=5 skaitliska vienādība
2x+5 izteiksme ar nezināmo
Piemēram:
x+2=5 vienādojums
3+2=5 skaitliska vienādība
2x+5 izteiksme ar nezināmo
Vienādojums ir tad, kad ir divas puses: kaut kas ir vienāds ar kaut ko.
Citiem vārdiem sakot, kad pa vidu ir "=".
P.S. Un kaut kur figurē kāds nezināmais. ··· Matemātika: Skaitliskās vienādības un ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Ko nozīmē eksponenciāli? (6)
Eeksponenciāli - ko tas nozīmē?
lineāri nozīmē ka katra nākamā vērtība palielinās ar vienu un to pašu soli
0-2-4-6-8-10 ut.t.
eksponenciāli nozīmē ka katra nākamā vērtība palielinās par ieperiekēšējā palielinājuma kāpinājumu kvadrātā tādejādi pēc neliela soļu skaita līkne/vērtības aizbrauc debesīs
tā ka pakļaujas eksponenciālai funkcijai pieaugums ir proporcionāls esošajai vērtībai. P(t) = P(0) x e^(r x t), kur
P(0) = sākuma lielums/populācija
r = pieauguma temps
t = periods (laiks vai jebkura cita vienība)
e vari sameklēt uz kalkulatora :)

Kā jau var redzēt un kā jau fargo rakstīja, tad pieaugums ir proporcionāls esošajai (sākuma) vērtībai jeb P(0).
hmmm..janib, bet 2 kvadrātā ir 4, bet 4 kvadrātā+16!!!!! un tas nav soļa palieliājms par sākotnējo vērtību lineāri: 0-2-4-6-8- ??!! ··· Matemātika: Ko nozīmē eksponenciāli? lasīt visu diskusiju (6 atbildes) –»
Kurš prot atrisināt teksta uzdevumus 7 klasei? (19)
Vai arī - kāpēc mēs nevaram palīdzēt saviem bērnien tos atrisināt? Skatos teksta uzdevumu krājumu 7 klasei un secinu,ka daļa no šiem uzdevumiem padomju laikos skaitījās neatrisināmi,jo trūka kāda vajadzīgā lieluma. Bet ...
Tu mācījies augstāko matemātiku? es personīgi-NĒ.Vienkārši nošpikoju,,, :)loģiski domājot labākajam traktoram šis darbs aizņems 3+vēl x stundas. pamēģināsim iesākumā vai neder 3+1 stunda-tad pa 3 stundām tas būs uzaris 3/4lauka. paskatīsimies cik tad otrs pa 3 stundām spēj uzart-ja 3+1+8=12h/uz visu lauku otram pašam vienatnē..!? Kā redzams- pirmais loģiski pamēģinātais pieņēmums izrādījās pareizs- 1. pa 3h uzar 3/4 lauka, +otrs pa trīs stundām uzar 1/4, tad kopā=4/4lauka=viss lauks kopā uzarts pa 3h, un gan jau kāds varētu to izteikt sakarīgā vienādojumā ar x un y..!?;) Saskaitāmos mainot vietām summa nemainās. Ar to ari sākās elementārā un augstākā matemātika. Te nekas nevar iet kopā. Tāpēc jau nav jābrīnās ka ierēdņos ir tikuši jauni šmurguļi, kuri no dzīves neko nejēdz, bet likumus un prasības uzzstāda tādas no kurām pašiem nekādas saprašanas. Un paši pēc tam nesaprot kā to izpildīt, un realizēt dzīvē. Nu, tā ir 2 vienādojumu sistēma ar 2 nezināmajiem... Tātad - atrisināma.
Man gan nesanāk salikt tos vienādojumus pareizi - mēģināju, sanāca negatīvs laiks :D
No skolas laikiem neko vairs neatceros, pat ne bērna ne.
Mēģināju ar mainīgajiem, sapratu, ka ir šaize.
Pēc tam ar vienkāršu piemeklēšanu un ne tik sarežģītu pamatojumu kā diamond, tas prasīja 1 minūti ar visu pārbaudi. Ja pareizi atceros, tad tā, protams, drīkst darīt, tikai jēgu tādam skolas uzdevumam neredzu...
··· Matemātika: Kurš prot atrisināt teksta ... lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Vai nulle ir pāra skaitlis? (12)
Rīt 12. kl. ieskaite matemātikā un radās šāds jautājums:Vai nulle ir pāra skaitlis vai nav? Dazhaas grāmatās tas tiek uzskatīts par pāra skaitli, bet citās nē. Kā tad ir pareizi?
nulle ir atseviskaa skaitlju grupaa.. vismaz man taa maacija neatceros vairs tos latiiniskos iedaliijumus.... bet nulle neiederaas ve pie paara skaitljiem, ne pie nepaara.... man arī ir ieskaite. a kas vispār ir 0? nekas! ;)
bet nav pāra.. sāk taču ar divi...
peec logjikas nulee nevareetu buut paara skaitlis. bet pienjemt var jebko :)
liidziigi kaa labam graamatvedim jaazina atbilde cik ir 2x2 :)
Nulle nav pāra ne nepāra skaitlis,tas ir nulles p-ts starp - un + bezgalību Mums gan vienos kursos mēģināja iestāstīt, ka nulle ir pāra skaitlis. ··· Matemātika: Vai nulle ir pāra skaitlis? lasīt visu diskusiju (12 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu