Psiholoģija

Psiholoģija - jautājumi un diskusijas

Maģistrantūra psiholoģijā NE sestdienās (5)
Vēlos studēt psiholoģiju maģistrantūrā (ir bakalaura grāds), bet man neder sestdienas kā mācību dienas (reliģiskās pārliecības dēļ). Vai tiešām Latvijā nav iespēja studēt NE sestdienās šo profesiju?
Tava vēlēšanās studēt nav nopietni ņemama. Piekriitu Adamsonei.Vai Tava religiskaa paarlieciiba lauj sestdienaas dirneet pie datora?tas tacu arii ir darbs:) Lai jaunietis cenšās ! Gan iemācīsies atšķirt maģistrantu no maģistratūras :)
Pat Klātienes maģistratūras studijas nav ar likumu atceltas. Vajag interesēties konkrēti par katru programmu. Un var gadīties visādi pārsteigumi, ne tikai cenas ziņa
Ja reliģijas dēļ nevar mācīties, var gadīties, ka reliģijas dēļ var rasties problēmas ar tiešo darba pienākumu izpildi. Bet vai tiešām nevienā augstskolā nav atbilstošas studiju programmas, kas nav sestdienā? Sazinies ar izraudzīto mācību iestādi un painteresējies. sekta ! viena sieviete kura dabūja darbu atteicās no tā , ja šad tad bijis jāstrādā svētdienā un viņa netiks uz dievkalpojumiem. Cilvēki tas nav normāli, ja Jums ko tādu pieprasa, māca tad ziniet ka tā ir sekta !
Ja no īstās kristietības tad Jēzus sabatā dziedināja kroplu cilvēku un farizeji viņam to pārmeta, jo bija sabats un neko nevar darīt !!! Esiet gudri un neejiet sektās.
Man žēl konkrētā jautājuma uzdevēja, jo visticamāk pakāsīs izglītību sektas dēļ !
··· Psiholoģija: Maģistrantūra psiholoģijā ... lasīt visu diskusiju (5 atbildes) –»
Kur studēt bērnu psiholoģiju? (2)
Ir bakalaura grāds un maģistra grāds pedagoģijā. Vai uz šī pamata es varu studēt bērnu psiholoģiju un kur?
RPIVAā Tev visdrīzāk varēs apskaidrot, kas un kā, jo viņi gan pedagogus apmāca, gan psihologus. Piezvani un noskaidro, jo ko labāku te diezin vai dabūsi. stradiņos droši vien ka arī māca ··· Psiholoģija: Kur studēt bērnu psiholoģiju? lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kur mācīties psiholoģiju? (15)
Iesakiet kur būtu tā labākā vieta kur strādājošs cilvēks varētu studēt šo interesanto zinātni, kaut kā pa vakariem vai neklātienē (piem psiholoģijas studijas reizi nedēļā)? Gribētu reālu pieredzi dzirdēt un ...
kāpēc gribi studēt psiholoģiju? lai sevi saprastu? vai lai strādātu par psihologu?? varu tikai pateikt par neklātienes studiju iespējām. daudzas augstskolas piedāvā šādu apmācības veidu - vai nu pa vakariem, vai arī pa sestdienām svētdienām.

lūk, piemēram, info no LU
http://www.lu.lv/gribustudet/pamatstudijas/programmas/2010-2011-rudens/psihologija-profesionala/

Fakultāte: Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte
Iegūstamais grāds: profesionālais bakalaura grāds psiholoģijā un psihologa asistenta kvalifikācija
Studiju programmas direktora p.i : lekt. Anda Upmane
Studiju programmas apjoms kredītpunktos: 160 kredītpunkti
Studiju programmas akreditācijas termiņš: 31.12.2011.
Studiju programmas formas:
PLK (Pilna laika klātiene) - darba dienās, galvenokārt no 8:30 - 18:00 atkarībā no konkrētās dienas nodarbību plānojuma,
NLK (Nepilna laika klātiene) - ceturtdienās un sestdienās no plkst. 8.30 – 18.00
Studiju programmas ilgums: PLK - 8 semestri(4 gadi), NLK 9 semestri (4,5 gadi)
Studiju maksa (pilna programmas apguve): PLK - 4800 Ls
NLK - 3825 Ls
Studiju maksa (1. studiju gadā): PLK - 1200 Ls
NLK - 850 Ls
Studiju vietu skaits: PLK budžeta - 10, maksas - 120
NLK maksas - 50
Minimālais studentu skaits: PLK - 25
NLK - 25
Iesaku jau effy ieteikto LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāti.
Tur ir (vismaz bija) arī akadēmiskā psiholoģijas bakalaura programma, 3. gadi.

Lai kādam mērķim gribētu studēt, LU diploms ir atpazīstams un cienīts visā Eiropā, vismaz.
Personīgi priekš manis studijas ir lieks laika tēriņš, vienkārši izlasi 12 grāmatas par gadu veic pierakstus, atceries, pārlasi, un tā gada laikā būsi zinošāks, kā citi tos četrus tur mocoties.. RPIVā Imantā ir iespēja studēt psiholoģijas bakalauru neklātienē - mācības 3,5 gadus. Pati izstudēju. Varu teikt visu to labāko! Ja grib uz 4 "izbraukt", ir iespējams, tomēr, ja pats gribēsi, būs daudz jāpadarbojas, pasniedzēji ir gana labi, kas grib, tam ir ko paņemt!!! Šobrīd studēju maģistrantūrā, tur gan jau ir specifiski tiem, kas tiešām vēlas strādāt šajā profesijā, bet bakalaura līmenī daudzi bija tādi, kas studēja vienkārši, jo interesēja. Akreditācija ir izieta uz 6 gadiem, tā kā par to ar nav jāuztraucas!Veiksmi Tev!: ) ··· Psiholoģija: Kur mācīties psiholoģiju? lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kur studēt psiholoģiju? (13)
Vai esat studējuši psiholoģiju? Kur un kā to vislabāk apgūt? Īpaši jau negribas studēt augstskolā, bet tādā kursu veidā jau tas netiek nopietni apgūts, jo normāli būtu jāmācās vairāki gadi. Pašu papīru man nevajag, ...
Ja jau grib īstu psiholoģiju, tad akadēmiski arī jamācās. Iniciācija darīs savu. Pēcāk pastāstiet, kas no tā iznāca, ko un kādā jomā konsultējat pēc studijām? vai ta dzīve gana neizmāca? :) Ķīpsalā bij pavasarī izstāde Skola 2014, vajadzēja apmeklēt!

Bet ja nopietni, tad ar šādu attieksmi varbūt labāk nevajag to psiholoģiju mēģināt apgūt.
Tie, kam ir patiesa interese bijusi, līdz studijām ir nonākuši kaut kā dabiski un pašu spēkiem.

Ja astroloģijai un zīlēšanai, tad labāk nečakarē smadzenes sev un citiem!
Njem bibliotekä grämatas visäs pieejamäs valodäs par sho teemu un lasi cauri. Peec kädiem 3-4 simtiem säks veidoties personiigais viedoklis. Tad turpini täläk jau meerkjtieciigi. Daudz lasīt par konkrēto tēmu, bet tas visdrīzāk aizņems vairāk laika kā studijas LU... ··· Psiholoģija: Kur studēt psiholoģiju? lasīt visu diskusiju (13 atbildes) –»
Psiholoģiskā palīdzība bērnam pēc vecāku šķiršanās (14)
pasakiet ka es varu palidzet savam bernam reali, jo vins gruti parnes vecaku skirsanu un tas izpauzas tikai skolaaar istam histeruskajam lekmem.... Majaas uzvedas normali...darijm visu pareizi, parunajam ar vinuu, paskaidrojam. Delam 7 ...
Vai skolā nav bērnu psihologs? Parunājiet ar savu ģimenes ārstu. Tas ir ļoti smagi. Šķiras vecāki, bet visvairāk cieš bērni. Mājās viņš negrib, ka mamma raud vai tētis dusmojas. Varbūt viņš domā, ka viņš vainīgs? Varbūt derētu mazliet nogaidīt. Tas taču ir jūsu bērns- dzīvs cilvēks, ko radījāt savā divu cilvēku savienībā. Padomājiet par viņa veselību. Histērija ir tikai protests, sirsniņa ļoti sāp. Nevajadzētu vecākiem domat tikai par savu labumu,bet gan ko jūt bērns pie jūsu šķiršanas.Varbūt nākamais partneris ir svarīgāks par jūsu bērnu???????? Nedomāju, ka bērnam patiktu izrāde "Ģimenē viss kartībā". Ja nu tā sanācis, ka vecāki kopā nevar palikt, tad bērnam jādod maksimāli daidz mīlestības no abām pusēm. Tik daudz, lai viņš saprastu, ka ir vissvarīgākais cilvēciņš jūsu dzīve :)) Lai taa puse ar kuru beerns vairs nedziivos kopaa velta laiku vinjam, pavada laiku ar vinju kopaa, kaut vai kaut kaadas noteiktas dienas nedeeljaa, lai beerns zina, ka otrs vecaaks veel ar vien vinju miil un,ka nepazudiis no vinja dziives. Protams, ka beernam gruuti pienjemt taadas paarmainjas, galvenais pashiem veel neradiit smagu atmosfeeru. Palikt kopā būtībā sairušā ģimenē tikai bērna dēļ ir nepareizi, jo pirmkārt, bērns jūt un saprot, ka vecāku starpā valda sliktas attiecības un viņš tik un tā jūtas slikti. Otrkārt, bērns var tikt izmantots vecāku "spēlēs" un ozmantots pret otro pusīti. Kā rezultātā abi vecāki var sākt manipulēt ar bērnu savu attiecību kārtošanai, kas ir vēl sliktāk.

Konkrētajā gadījumā..... varbūt bērns jūtas diskomfortā skolā, kur ir pātrāk daudz cilvēkua pkārt, kamēr viņam šādā situācijā ir vajadzīgs miers un laiks, lai savus prātiņus, domas sakārtotu? Vecākiem būtu jāvienojas, ka viņu abu strpā viss ir beidzies un tur nav ko līmēt, bet bērnu taču abi mīl kā agrāk. Un tieši tas bērnam jāsaka atkal un atkal. Nevajag pārspīlēt ar materiālām lietām (saldumiem, rotaļlietām, mūzdien jaunām drēbēm un apaviem), bet katrs savā laikā , īpaši tēvs pirmajā šķiršanās laikā lai ir kopā ar bērnu. Brauciet kaut kur, vediet viņu uz Zoo dārzu, uz kādu bērnu izrādi, pastaigās uz jūru vai mežu. Vienkārši esiet kopā ar bērnu (bet katrs atsevišķi, nedodiet viņam ilūziju, ka kādreiz varat atkla saiet kopā!!!), un daudz runājiet, stāstiet, ka mīlat viņu, ka jūsu attieksmē pret viņu nekas nekad nemainīsies. Ja bērns iet skolā, viņš ir jau diezgan liels. Sakiet, ka ir noticis tā, ka vecāki vairs nevar dzīvot kopā, bet abi viņi tomēr mīl viņu. Un šķiŗsanās iemesls nav bērmns, tēvs no gimenes neaizgāja prom tāpēc, ka nemīl vairs viņu, bet tāēc, ka stipri sastrīdējās ar mammu. Lai bērns saprot, ka vecāki vairs nebūs kopā, bet viņu mīl.
Palīdziet viņam šo stresu pārvarēt ABI un vēlāk viņš jums ABIEM būs par to pateicīgs.
··· Psiholoģija: Psiholoģiskā palīdzība ... lasīt visu diskusiju (14 atbildes) –»
Vai suniem piemit vainas apzina? (31)
Kadi viedokli, ari par citiem dzivniekiem
Nezinu,vainas apzina vai nee,bet to,ka pastraadaats nedarbs,saprot.Protams,kaadreiz ir aizraadiits. Ne tikai vainígi jūtas, bet arī spējīgi uz līdzjūtību, ko daudzi divkājainie varētu no viņiem pamācīties. Un kaa veel-maneejais,kad ko pastraadaajis,piem,aizvilcis un apgrauzis kaadu ciibu vai kurmjus dzenaajot,atkal izmelioreejis daarzu,juutas vainiigs un ausis nolaidis veero,kaads pamaniis vai nee! Suņi daudz runā ar pozām. Poza ´bailes´ diezgan pamanāmi atšķiras no pozas ´atvaino, tā sanāca´
Kā vispār kāds cilvēks var iedomāties, ka dzīvniekiem nav niansētu jūtu
Bara dzīvniekiem ,suņi ir vieni no tiem, vienkārsī ir bailes norauties no "alfa male" par "savai vietai" neatbilstošām izdarībām... ··· Psiholoģija: Vai suniem piemit vainas apzina? lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Vai var dabūt slimības lapu psiholoģisku iemeslu dēļ? (20)
Tādās reizēs, kad priekšnieks ir novedis līdz asarām, vai citādi emocionāli noriebies darbs? Vai iespējams paņemt pāris dienu atpūtu, ja tik un tā normāli pastrādāt nevar? Pie kādiem ārstiem jāiet - ģimenes vai uzreiz ...
Latvijaa tas laikam nebus iespejams, jo prieksnieki ir gandriz vai dievu vietaa...., bet citaas valstiis butu gan biletens, gan pamatigs sods prieksniecibai par darbinieka novesanu lidz psihologiskam problemam.... ir iespējams. nosūtīs tevi uz neirožu klīniku vai tamlīdzīgi, varēsi ārstēties. tā var būt ļoti ilgstoša slimošana... zinu no personīgas pieredzes - mana kolēģe 4 mēnešus nebija darbā - izdegšanas sindroms.
Saudzē savi!
Varianti divi-
1.kamēr ļausi sevi ietekmēt,tik ilgi viņš parazitēs uz Tavām emocijām;
2.-aizej no darba ar glanci,kam Tev tas,ja viss riebj..(vai varbūt tās ir tikai sakāpinātas emocijas?)Un tici man,katrs ir pelnījis novērtējumu.
@ApartamentiEspana
Nezinu kā Spanijā, bet Vācija var dabūt uz pāris dienām jeb nedēļu slimības lapu, ja ir psiholoģiskas problēmas (burn out, mobbings, stress) Ja atpūta nelīdz, tad ķerās pie nopietnākiem līdzekļiem (zālēm, špricēm, sanatorijiem, sarunām).
ja gribi dabut lapu (jebkura valstii) psihologisku iemelsu del, Jums´´ dargaa mebele´´, ir vajadziga dr. komisijas lemums - dala no tiem bus psihiatri, dazi psihologi. Viens pats psihiatrs var tikai ierosinat sho komisiju(ja vinam ir labi sakari, var pamatojoties uz Jusu veleshanos, ievietot Jus pats) un ievietot Jus psihiskas veselibas uzlaboshanas iestade - slimnicaa/rehabilitacijas centraa (nav ne jausmas vai LV tadi vairs ir), ja tiesham busit slima. ··· Psiholoģija: Vai var dabūt slimības lapu ... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Vai psihologs tiešām var reāli palīdzēt? (26)
Vai psihologs tiešām var reāli palīdzēt atrisināt citu cilvēku problēmas?
Labs,var daudz palīdzēt... tāpat kā santehniķi, elektriķi, stilisti un šuvēji - dažs var dažs ne - atkarībā no problēmas smaguma un no kvalifikācijas. noteikti var, varbūt ne visas gan Problēmas būs vien jārisina pašam. Labs psihologs tikai palīdzēs saskatīt problēmas būtību un parādīs nesāpīgāko ceļu, pa kuru iet. Var. Bet patīkami tas nav, un pašam vien būs jādomā un lēmumi jāpieņem... ··· Psiholoģija: Vai psihologs tiešām var ... lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu