Valodu zināšanas

Valodu zināšanas - jautājumi un diskusijas

Mācīties ķīniešu vai zviedru valodu? (15)
Kuru valodu mācīties būtu vislietderīgāk? Šobrīd izvēle starp ķīniešu vai zviedru.Kuru zinot būtu Latvijā varētu pelnīt visvairāk?
kkiiniessu. Nopietni.Cik procenti pasaulee runaa zviedru valodaa? Un cik kkiiniessssu. Ar valodu zināšanām var pelnīt tulks, pārējais ir mīts. Ja jau valodas zināšanas automātiski nozīmētu pelnīt, latvieši būtu bagāta tauta, jo gandrīz katrs zin pa vairākām valodām.
Biznesa bīdīšanai pilnīgi pietiek ar labu angļu valodu, to sapratīs visur, gan Krievijā, Ķīnā, gan Brazīlijā, protams, ja tev ir ko piedāvāt.
Ķīniešu.
Ne jau šim brīdim ir jāizvēlas, bet tam, kas būs pēc gada vai diviem.. :)
Ķīniešu. Jā, jā brauciet uz ķīnu, citādi ķīna atbrauks pie jums ··· Valodu zināšanas: Mācīties ķīniešu vai zviedru... lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Svešvalodu zināšanas ir ekvivalents darba iespējām jebkurā no ES valstīm. (22)
Pirmkārt sāksim ar to, ka arī Latvijas darba tirgū lielākas laba* darba iespējas tiek dotas potenciālajam darītājam, latvietim pēc tautiskās piederības,...kurš pārvalda savu dzimto- latviešu valodu. Šāds pat "extra bonus" tiek piešķirts...
Veca_ piepe, tās ir muļķības priekš darbaļaužiem, ka cik strādāsi tik arī saņemsi. Un tas ir mīts, ka čaklāk strādājot tu bagātāks kļūsi. Tas ir tas pats kas ticēt Ziemassvētku vecītim . Slinkums, principā, ir inteliģences pazīme :) Nu var jau var tās sēnes lasīt, bet tak jebkurš agrāk vai vēlāk saprot, ka var taču darīt ko mazāk smagu un saņemt vairāk un laikam jau autore arī ir aizdomājusies, ka iemācoties valodu varētu pelnīt vairāk :) Bet varbūt tieši tas ietilpst kādu plānos? Latvieši ir miermīlīga tauta, tāpēc nesturmēs valdības māju,bet klusēdami pametīs savu dzimto zemi. Kam tas ir izdevīgi,kas notiks šajā pamestajā teritorijā pēc tam,gan jau drīz vien uzzināsim. ne visiem der radošs darbs. ne visiem der darbs arpus uznjemuma. ne visiem der vadoshie amati un ne visiem der but darba njemejam. viss ir ljoti subjektiivi.
tepat PA ir pilsonji, kuri uzskata, ka, ja tu esi pie veikala kases, tu esi stulbs neveiksminieks (neka personiiga!! tikai secinajumi). bet tai pasha laika, ko vinji dariitu, ja tadu cilveku nebutu? nebutu ne administratori viesniicas, ne istabenes, ne lidostas darbinieki, kuri parbauda bagazhu. Ne tie, kuri tiira, atvainojos, sabiedriskas tualetes.
nekas nav muzhiigs. var but ljoti ienesiigs darbs un viena diena var tas nebut. viss ir relatiivi.
sava darba man ir vajadziigas zinashanas un pastaviiga pilnveidoshanas. citadi nevar. harismas pashai pietiek :D
Arii piekritu Saliijas par to darba ieguldijumu un adekvatu samaksu. It iipashi LV. varetu daudz ko pastastiit, bet negribu. Es varētu nosaukt simtiem piemēru, kur ne tikums, ne valoda nav nospēlējusi lomu, bet gan veiksme patrāpīties īstajā momentā, īstajā vietā, vai labi paziņas.
Latvijā tikai bez krievi valodas prasmes darbu nevar atrast, bet bez latviešu- mierīgi.
Tā ka tava gudrā un kā vienmēr garā vāvuļošana ir un paliek tikai vāvuļošana.
··· Valodu zināšanas: Svešvalodu zināšanas ir... lasīt visu diskusiju (22 atbildes) –»
Apkopējas darba atteikums dēļ krievu valodas nezināšanas. (59)
..fakts reaals — vakar darba intervijaa Rimi atteica APKOPEEJAS darbu taapeec ka cilveex neprata krievu valodu.. [paareejaas svesjvalodas neintereseeja]
toties ir daudz krievenes tirdzniecībā, kas nerubī latviešu valodu un skatās uz tevi ar trulām teļa acīm:) Tieši jaunā paaudze zin valodas. Es strādājot veikalā iemācījos krievu valodu labā sarunvalodas līmenī, bet kad ikdienā nāk cilvēki,kuri nu neko nerubī latviski ,lai gan dzīvo šeit visu mūžu, tad tas liekas vairāk kā NOŽĒLOJAMI. Tiešām tādiem krieviem gribas uzprasīt no kurienes viņi atbraukuši vai ir tūristi Latvijā?! eugen, kamēr latviešiem nebūs tāds mugurkauls un pašcieņa kā igauņiem, tikmēr urlāti mums kakās virsū, jo neviens neciena tos, kas paši sevi neciena un savu valodu`. Silveram informācija, Latvijā nacionālais sastāvs ir sekojošs:
Latvijā Rīgā
latvieši - 60% latvieši - 42,41%
krievi - 27,3% krievi - 40,69
baltkrievi - 3,7% baltkrievi - 4,15%
poļi - 2,4% ukraiņi - 3,83
citi - 6,3% pārējie - 9%
Varbūt der kādreiz no Rīgas izrauties un tad redzēsi , ka vietām krieviski sen jau nerunā. Skatās ar atplestām acīm uz tādiem:) Par cik latviešu skaits pieaug un krievu visu laiku samazinās, tad manā skatījumā to valodu pēc iespējas ir jāierobežo gan lietošanā gan atskaņošanā. Ir tik patīkami dzīvot, kad apkārt to valodu nedzirdi , ka pilnīgi prieks!!!! :) Tici man :)
Bleksviens, piekrītu Tev par visiem 100%.
Bet diemžēl katrā tautā atradīsies pasaules staiguļi kosmopolīti, kuri aizstāvēs šādas situācijas, kad pamattautu diskriminē (un nav svarīgi - privātti vai valstiski). Nožēlojami.
··· Valodu zināšanas: Apkopējas darba atteikums dēļ... lasīt visu diskusiju (59 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu