Pabalsts.
Esmu skolotāja ar lielu stāžu. Šogad nomainīju darbavietu un paliku bez 50 latu "pabalsta". Jūtos diskriminēta. Kas par tizlumu?viny (2013-10-16 15:10) Tessa runā par savu vīramāti, kura noteikti ir bijusi skaolas vadībai tuvu stāvoša persona.Kaut kāds atsevišķs projekts nenorāda uz kopējo situāciju izglītības jomā.Nav jēgas runāt par to, par ko nav ne mazākās izpratnes.Tikai skolotājs zina, cik daudz viņš iegulda savā darbā. Un neviens te neraud-visi dzīvo, kā māk.
bargaakundze (2013-10-16 15:19)
Uci, nu nebūs gan no SAVAS skolas pieredzes!
Divi gadi atpakaļ puiks 12. klasi beidza, aizgāju uz SKOLAS vecāku sapulci, ar domu par izlaidumu ar audzinātāju aprunāties. Klases audzinātāju tā arī nesatiku, viņai bija darbi citā skolā!
Aizbergs (2013-10-16 15:39) To tā arī nodefinēja - pabalsts. Un es arī tagad strādāju Rīgas skolā.
limonija (2013-10-16 15:48) Ucibucis "pazīst drēbi";) Kundzes, kas te skolotāju labo dzīvi apdaino, nav skolā strādājušas, un pilnīgi pareizi jau te izteicās arī kokote - tie ir visskaistākie brīži šajā profesijā, kad izdodas savaldzināt to pofigistu baru...Bet ko tas prasa, to tās viszines pat nenojauš. Atcerējos, kāda biju jaunībā - učene ar harizmu:) Bez tās skolā nav ko meklēt...Bet 29 darba gados izdegu, ka maz nelikās no tās "labās dzīves"...Nu esmu drošā attālumā no skolas, un darbu atrast palīdzēja bijusī skolniece - tad jau laikam dikti ...ūdīga učene nebiju. Par naudu pat negribas runāt - meita dabūja sponsorēt man zāles, jo učenes laukos tādus 600Ls mēnesī varbūt tikai sapņos redz - no tiem 200-300 "uz rokas", kas vairumam maciņos, neko neiekrāsi(dikti žņaudzoties, gadā viena ekskursija pa Eiropu sanāca). Un lielākoties visvisādas piemaksas un "fondu naudas" dabū skolu direktori un viņu "svītas" locekļi;)
Muktiana (2013-10-16 20:36)
Skolotāji ir dažādi. Ir tādi, kas atdod sirdi un saņem grašus un tādi,kuri neatdod neko daudz un saņem ok.
Ja skatās no karmas un Dieva esamības pozīcijām, tad cilvēks saņem naudu tik, cik viņam saskaņā ar likteņa scenāriju paredzēts un tiek ņemta vērā kopsumma - no darba, no vīra, no valsts utt. Lielums, naudas gūšanas avoti un proporcijas var mainīties... Tāpēc nav jēga ieciklēties par 1 konkrētu pabalstu. Par netaisnībām kopumā ir jācīnās, bet nav jāuztver tā, ka netaisnība ir vērsta tieši pret cilvēku konkrēti.
Par tiem cepumiem un ne cepumiem runājot...Domāju,ka vecākiem patīk būt gaidītiem, bet tos cepumus tak var pirkt no fonda naudas vai var sarunāt, ka vecāki paši nes. Tā atmosfēra tomēr ir patīkamāka nekā formāla runāšana. Ir ar ko salīdzināt.
Par tiem mājasdarbiem un vecākiem runājot, jā, vecākiem ir nozīme. Bet vēl lielāka nozīme ir veiksmei - ir bērni, kuri paši mācās, ir bērni, kurus nav iespējams motivēt. Abējādi ir dažāda tipa vecākiem. Bet vispār ir baigi traki vecākiem pēc klasiskā darba laika (18:00) un mazam bērnam vakarā vēl sēdēt pie mācībām. Tas ir sistēmas trūkums, ne tik daudz vecāku vaina. Un skolotāju spējās ir daudz... Bet mūsu sistēmā - ne viss.
Vēl saka, ka skolotāja darbs ir misijas darbs. Un droši vien dažiem liktens nebūs lēmis strādāt par skolotāju - vai nu par tik zemu algu tiešām nevar atļauties, vai citi šķēršļu. Islama valstīs, ja sieviete strādā, tad tikai par sākumskolu skolotāju vai medmāsu/ārstu. Tie skaitās sievietes darbi. Uz pusslodzi utt. Protams, blakus ir vīrs vai kādi kurai apstākļi. Jā, skolotāja darbs nekad nebūšot viens no labāk atalgotajiem, jo uz to nedrīkstētu iet strādāt mantkārīgos nolūkos. Bet cieņai un kaut cik samērīgam atalgojumam jābūt.
ucibucis29 (2013-10-16 20:59)
Bargaakundze, nesapratu.
Muktian, nedrīkst būt nekāda fonda nauda klasei. Un skolas fonds, ja tāds ir, nodarbojas ar lielām lietām, nevis cepumiem vecāku sapulcē.
raima (2013-10-22 23:46)
Tēmas autore pati norādīja, ka zaudējusi 50.- Ls pabalstu, jo mainījusi darbu. Tieši tā- ja tagadējā darba vietā Rīgā nav nostrādāts gads, tad pabalsts nepienākas. Šāds pabalsts, sākoties jaunajam mācību gadam, ir tikai Rīgā.
Par algām... Šobrīd „nenāk” pretī pretī precīza neta adrese, kur bija uzrakstīts, cik jāsaņem par slodzi. Tie 600 Ls Rīgā var sanākt ar privātskolniekiem, ja dikti čakli strādā arī brīvdienās.
<< iepriekšējās | Atbildes 41 līdz 47 (kopā 47) |