Augstākā izglītība

Pasakiet, kam Jums augstākā izglītība vajadzīga? Pamaz zināšanu savā amatā vai ir svarīgs tikai papīrs, ko Jums izsniegs???

cilveex (2011-05-23 09:55)      papīru man vajag. man ir ļoti, ļoti traucējusi šī papīra neesamība. tīri formāli traucējusi, apiets jau šis šķērslis, protams, ir un tika.
zināšanas aizvien tiek iegūtas individuāli. infromāciju var gūt arī lekcijā, zināšanas gūst individuāli. jo vairāk personisko punu, jo labākas zināšanas. nekā savādāk tas nestrādā.
cita lieta, ka cilvēki ir iekšēji nedisciplinēti un ir nepieciešami eksāmeni un ieskaites, lektori un termiņi, lai persona vērtu vaļā grāmatu un zubrītu.
tās ir pastarpinātās zināšanas. viņas joprojām nav praktiskas, lai arī persona tās pārvaldītu perfekti.
praktiskās joprojām nāk caur reālu pielietojumu un reāliem puniem, i nekā savādāk.

tiritomba_a (2011-05-23 10:07)      papīrs nav svarīgs, tomēr patīkami apzināties, ka "papīrs" man ir.
ja kas, tagad domāju par otru augstāko - nu ļoti gribas. gribu vēlreiz apliecināt, ka "lauki no manis nav aizgājuši", jo uzskatu, ka tieši laukos kūtrumam (arī domu kūtrumam) nav vietas.

babyjag (2011-05-23 10:10)      pff, es gribeju un dabuju savu MBA.
vai man var samaksat videjais latvieshu uznemejs? nee. vai vinam vajag manas zinasanas un pieredzi? nee, jo forshak tak ir perties pa savu pilju diikji.
viens jau ir tas, ko Tev skola liek pec obligatas programmas macities, otrs ir - cik Tu patiesham iedzilinies un lasi papildus. mes piem macijamies 8 dienas nedela, pusotru gadu gandriz negulejusi un taa.. bet nu.. vismaz mani arzemju kolegi novertee to, ka mes spelejam vienados limenjos.
man zinasanas bija un joprojam ir loti noderigas un svarigas. papirs.. pox, man pat ir divi par magistru - un? man vinus ka frizierei vajadzetu pie spogulja piekart? nee tak.
turklat meklejot darbu.. ko es ari vairs nedaru.. man ir bijusi doma vsp nerakstit, ka man ir tads un sitads papirs, tada un sitada pieredze..

bet nu. uzskatit, ka Tev dzive veiksies vairak tikai tapec, ka ir papirs.. :) vai ari, ka nax to izglitibu.. :)) ka saka mana mamma - augstaka izglitiba nav domata visiem. un skolas pabeidz izturigakie, nevis gudrakie..

mieru_tikai_mieru (2011-05-23 10:11)    1 pats papīrs nav svarīgs. Tomēr dzīvē ir bieži noderējis tas, ka papīrs ir labs. Runā, ka pēc gadiem katrā priekšmetā iegūtais novērtējums vairs neatspoguļo patieso zināšanu līmeni, jo ar laiku aizmirstas tas, kas nav bijis vajadzīgs. Tomēr - atzīmes liecina par tavu attieksmi pret darbu, pret pienākumiem, par spējām tikt pāri dažādām situācijām.

LaskovijMerzavec (2011-05-23 10:23)    1 Augstākā izglītība nesniedz arod zināšanas... tās ir pēc tam dziļāk jāapgūst.

Tiigjeriite (2011-05-23 10:29)      Pirmo augstskolu beidzu vairāk ar domu, ka augstākā izglītība ir ļoti nepieciešama, lai uzsāktu veiksmīgas darba gaitas.
Otrajā gan mācījos priekš sevis, jo, ja būtu dēļ diploma, tad ietu uzreiz uz maģistratūru (kas bija iespējams), bet es sāku ar 1 kursu, jo bija interese :) Kad nokārtoju beigu eksāmenus, tad gan biju laimīga :DD

muterite (2011-05-23 10:30)    1 Augstākā izglītība ir veids, kā paspīdēt starp kolēģiem gaterī!

Lucy (2011-05-23 10:31)    1 Ir iestādes kur papīram un CV ir pat ļoti liela nozīme.
...un kāds papīrs ir wc arī ir nozīme:)))

Adamsone (2011-05-23 10:36)      Augstākā izglītība nav tikai papīrs vai zināšanas, bet process, kas ideālā gadījumā nekad nebeidzas, jo papildināt zināšanas un pilnveidoties var līdz mūža beigām. Ja gribas.

karbonaade (2011-05-23 10:40)    1 Pievienojos iepriekš minētajam, tikai neviens te nav minējis vēl kādu svarīgu lietu.
Ir jābūt pietiekami lielam.... lūzerim, lai cilvēks, mācoties augstākajā mācību iestādē, paliktu savā domāšanā 8. klases līmenī. Interesanti, ka tikai atsevišķi indivīdi runā par ZINĀŠANĀM kā tādām augstskolas sakarā. Un tas ir skumji...

Es iestājos augstskolā tikai sevis dēļ. Tas papīrs dažreiz būtu noderējis, bet es neesmu spējusi piespiest sevi mācīties to, ko negribas. Tagad mācos tieši to, ko gribas, un patiesībā tam papīram nav nozīmes, nozīme ir tam, ko esmu ieguvusi. Un ieguvusi esmu pietiekami. Arī tās lietas, ko līdz tam zināju, tika sakārtotas un sasistematizētas.

Ps. Bet laikam tas ir mans ideālisms, kas augstāko izglītību saista ar vārdu "inteliģence" :D

selavi_5 (2011-05-23 10:47)      Ja augstākā izglītība kādam vajadzīga tikai papīra pēc, tad tam nav nekāda vērtība, jo galviņā tas pats tukšums vien ir. Piekrītu, ja cilvēks ir labs speciālists un likums prasa tomēr dokumentu, tad nu vajadzētu gan to skoliņu iziet. Vienu brīdī bija sarosījušās bērnu dārzu audzinātājas, kurām bija jāzaudē darbs, ja nav augstākā izglītība. Piekrītu, ka mācību iestādēs strādājošiem gan vajadzīga pamatīga izglītība. Viņiem taču uzticēti mūsu bērni.
Un tomēr, labāk, ja mācies to, kas patīk un dzīvē dokuments noderēs.

wolands (2011-05-23 10:59)    1 Augstākā izglītība liecina, ka esi izgājis domāšanas treniņu 3-5 gadu garumā. Un esi bijis pietiekami apņēmīgs un disciplinēts. lai nokārtotu visus eksāmenus pārbaudes, kursa un citus darbus. Tas ir ļoti svarīgi lielākajā daļā darbu. Tas gan neko negarantē. Jo vari būt izcili gudrs kretīns, kas nekad nekādu jēdzīgu darbu nedabūs ... ;)

blaumane (2011-05-23 11:01)    1 augstākā izglītība dod gan zināšanas, gan, svarīgākais- tā veido inteliģentu, spriest spējīgu, patstāvīgu cilvēku, iespējams, tagad ir savādāk, jo var nopirkt diplomu pat neejot uz lekcijām un iestāties arī var jebkurš, man abās augstskolās bija pamatīgi jāmācās, ja nebija apmeklētas lekcijas, varēja arī izslēgt, jo, mācīties tas nenozīmē klausīties un pēc tam izfaksēt no sevis to pašu tekstu, ja pieiet nopietni, tas ir smagi- klausīties, saprast, izdarīt secinājumus, analizēt, sajūgt to visu kopā, mja, bet man patīk tās augšanas grūtības:) 18 gados, kad beidzu videni, likās, oi, jūra līdz ceļiem, nu tik būs, kad rakstīju pirmo diplomdarbu, domāju, ka maz ko zinu, patiesībā, kad rakstīju otro, sapratu, ka nezinu neko, jo ir tik daudz zinātņu, pieredžu, info, ka mūža laikā var labi, nu nezinu, miljono daļu uzzināt:) cilvēks ar augstāko, māk paklusēt, un vislabākie draugi ir tieši no mācību laika, tā ir liela vērtība

KONSUL (2011-05-23 11:08)      Ir profesijas, kuras nav nemaz iespejams apgut savadakaa celaa - piem. medicina, jurispudence, finanses, utt utt utt. - agrak varbut cilveki studeja ``papira del``, nu jau kaadu laiku, manuprat, zinashanu un talako iespeju delj.

+ tas ir taa pat kaa ar sveshvalodu zinashanam - tas ir ``bonuss``, ja Tu maaki to labi pielietot.

Uzskatu, ka 2000+ gados jau nu katram vsk absolventam butu jaiegust augstakaa izglitiba, jo pirmkart, tie, kuri tiesham augstskolasCie macas, iegust:
1. ieverojami plashaku skatu uz dzivi + iemacas domat!:)
2. studejot iegust labus sakarus savaa nakamajaa profesijaa.
3. protams, profesionalas zinashanas tb to pamatu, jo talak jau tas jaapgust specializeejoties un praksee stradajot.

p.s. protams, vienmer ir bijushi loti talantigi cilveki - piem. gleznotaji, aktieri, kuriem nav nekadas izglitibas un vinji ir iekarojushi pasauli tikai ar savu talantu un merktiecibu, bet taadu ir mazak par 5%.

Vienigi varbut studet vajag tad, kad zini ko velies, ne tapec, ka taa vajag vai vecaki lika... kaut gan vienu bakalauru var paņemt butibaa jebkadu - noderes, ka ``atsperiena`` punkts sevis izzinashanai:)

Bibine (2011-05-23 11:23)      .... a manis izvēlēto profesiju Latvijā kā vidējo speciālo vairs nepiedāvā. Tā kā nekas cits neatliek, kā patiešo soļot uz augstskolu ... tip, tip, tip.....

Dewil (2011-05-23 11:38)      Vismaz man izglītība ir attīstījusi manu domāšanu, priestspēju un esmu iemācījusies izteikties svešu cilveku klātbūtnē daudz labāk. Augstākā izglītība liecina par to, ka Tavs IQ ir nedaudz virs vidējā...nu atšķiras tie cilvēki, kuriem ir tikai videnes izglītība un tie, kuriem ir augstākā...Un jā, protams papīrs-es gaidu savu diplomu ar nepacietību :) Un tas ir liels gandarījums sev, jo šie četri gadi nav bijuši viegli ;)

IipashaSieviete (2011-05-23 11:44)      ceļ kopējo inteliģences līmeni!

edmunds (2011-05-23 11:55)      izgliitiiba rada darbiniekus, izgliitibas truukums iipasniekus (c)

jo,

ja tev ir izgliitiiba/papiirs tad darbu atrast nav gruuti, un taa var visu muuzju nostraadaat pie kaada kaa algots darbinieks.
ja nav izglitiibas/papiira tad naakas domaat ko lai taadu sadara lai dziivibai nopelniitu.

manupraat ideaali ja cilveeks pats maacaas to kas nepieciesams un tad kad nepieciesams.

0000 (2011-05-23 11:55)      Kam vajag, kam nevajag. Grāds vēl nenodrošina nākotni. `Darba devēju privātā sektorā tas neinteresē, galvenais - prasmes un rezultāts.
Bet...augstākā izglītība (ja vien tiešām tā ir iegūta, nevis izsēdēta lekcijās) dod fišku, domāšanu, spēju atrast ja vajag un izdomāt kad vajag. Tālākais jau no indivīda atkarīgs. Jo.... diploma iegūšana tikai iezīme startu nepārtrauktām "mācībām".

Otrs grāds, piem., maģistrs. Manā skatījumā, tajā pašā sfērā bezjēdzīgs, ja vien darba specifika to neprasa (piem., akadēmiskais darbs, valsts iestāde un tā) vai ja vien to neiegūst kaut kur ārzemēs (Eiropa, USA...un nevis Mozambika piem.). Latvijā maģistra grādu, ja ir iespēja, labāk iegūt citā jomā. Tas ir iespējams, pats zinu. Pat ar bakalaura grādu sociālajās zinībās var iegūt maģistra grādu inženiertehniskajās zinībās un otrādi. Zinu iz savas pieredzes. Protams, tas prasa zināmu piepūli, bet cilvēka vispārējai attīstībai un redzeslokam komplekts sanāk labs.

Bet kā jau teicu - tam visam ir jēga, ja tiešām iegūst, nevis atsēž lekcijās.

un p.s. šobrīd prasības ir tādas, piem., iekārtu apkalpošanā un ekspluatācijā, ka lai varētu palaist, regulēt un apkalpot, tad pat "skrūvētājiem" jau vajag elementārāko inženiera izglītību. Tas jau ir normāli Rietumu valstīs (arī no pieredzes). Pie mums vēl domā, ka augstākā izglītība - rakstāmgalds.
Un manā skatījumā, ja kas jāiesak jaunatnei - es visiem saku - inženierzinātnes! Tās jāstudē! Sociālās pēc tam varēs pieķert klāt, ja būs vēlme.

iterators (2011-05-23 12:42)      palsīju viedokļus- tautieši, nav jāstudē, bet jāmācās:) ja studē, tad ne papīrs nav vajadzīgs, bet gan tusiņa vieta 5 gadiem:)

pats esmu vīlies LR augstākās izglītības sistēmā, vienīgais, ko dod augstskola, tas ir domu lidojuma horizonts:)

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu