Finansiāls atbalsts studentam
Mana meita plāno un cer nākošgad iestāties kādā Dānijas augstskolā. Latvijas augstskolas šādu programmu apgūt nepiedāvā. Protams, lielu lomu šai izvēlē spēlē arī fakts, ka Dānijā ir bezmaksas izglītība (vairumā gadījumu).Bet, kā zināms, Dānija sadzīves ziņā nav tā lētākā valsts, tādēļ gribam pamēģināt atrast kādu finansiālu atbalstu - stipendijas, pabalsta,Eiropas projekta,sponsoru vai kādā citā veidā. Varu piebilst, ka bērniem ir apgādnieka zaudetāju statuss.Jau iepriekš paldies par pieredzēm, padomiem, idejām un viedokļiem! Lai visiem saulainas šīs brīvdienas! :)kiwi (2011-10-21 13:52) Vēl viena būtiska piebilde - programmas ietvaros tiek apgūta Eiropas kultūra ar uzsvaru uz Franciju un franču valodu.
tiritomba_a (2011-10-21 14:21) tikai privātā partnerība un skolu apmaiņas programmas. var painteresēties par Erasmus
joens (2011-10-21 14:25) Tur, Dānijā, jāmeklē. Vai Francijā. Meklēt LV var tikai sponsoru, ar kuru vienošanās individuāli (bezaprēķina sponsoru šim mērķim šeit atrast varētu būtu tuvu mission impossible).
tiritomba_a (2011-10-21 14:36) domāju, ka studiju kredīts arī uz turieni ir pieejams. bet tikpat labi var ņemt parastu kredītu, ieķīlājot dzīvokli, māju, citus nekustamos īpašumus.
edora (2011-10-21 15:00) Es par to , ka students ir jau pietiekoši pieaudzis un patstāvīgs cilvēks , vairs ne bērns :) Un tāpēc par finansiālo atbalstu vai peļņas iespējām būtu jādomā pašam . Māmiņas rūpes tādā līmenī , kā - ko bērns ēdīs , vai zeķītes kājās utt ir nevietā . Starp citu , apgādnieka zaudējuma statuss tika pieminēts pilnīgi nevietā .
dace_198718 (2011-10-21 15:02)
Apskatieties šajā mājas lapā: www.ciriusonline.dk . Tur in info gan par studiju iespējām, gan par stipendijām.
Vēl var sazināties ar Dānijas vēstniecību: http://www.ambriga.um.dk/lv/menu/ConsularServices/Vizasuzturesanasatlaujas/Macibuunstudiju/
Vucis (2011-10-21 15:14)
Ieteiktu braukt vienu gadu pastrādāt, kaut vai Au Pair, iemācīties valodu, mazliet iekrāt un startēt pēc gada. Ir normāli, tas ir pavelkams.
Nezinu, konkrēti kā Dānijā, bet dažās EU valstīs strādājošiem ir ļoti labi pabalsti - par min.algu, pat par to, ka bērns nāk no nepilnas ģimenes. Īsāk, tā situācija jāpēta no iekšienes. Man ir vairākas paziņas, kas sākušas ar AuPair Norvēģijā, tad studējušas Tautas augstskolā un finālā vēl normālu karjeru uztaisījušas.
Ar šejienes kredītiem pati neriskētu apkrauties.
Polus (2011-10-21 15:21)
Jā, studiju finansējuma/stipendiju zemais piedāvājums ir viena no Latvijas īpatnībām, turklāt tas ir izteikts gan valsts, gan privātajā sektorā. To ļoti labi zinu, jo reiz man tā arī neizdevās dabūt daļēju finansējumu studijām pasaules Top 3 augstskolā. Tolaik nācās norīt ne vienu krupi vien. Tam iesaku gatavoties.
Skatoties vispārīgāk, bakalaurs Skandināvijā iznāk relatīvi padārgs. Es noteikti rekomendētu ārzemēs mācīties maģistrantūru. Turklāt ne uzreiz pēc bakalaura studijām, bet kādu laiku pastrādājot. Tas tāpēc, lai cilvēkam vispār rastos nojēga par to, ko viņš grib/negrib, kas patīk/nepatīk. Pēc tam maģistrs būs ar krietni augstāku pievienoto vērtību indivīdam + arī finansēt to būs krietni vieglāk.
Spicis (2011-10-21 17:00) Var ņemt dzīvošanas kredītu, to dod 10 mēnešus gadā (ap 700 € = ap 500 Ls mēnesī) uz studiju laiku. Ar to pietiek Dānijā kopmītņu īrēšanai un ēšanai ja taupīgi dzīvo. Šādam kredītam viens galvotājs ir valsts, otrs jāatrod pašiem. Tādu izsniedz SEB banka (pēc IM konkursa). Viss jāsāk formēt savlaicīgi, arī sakari ar skolu. Noder angļu valodas zinību līmeņa starptautiski atdzīts sertifikāts (dod iespēju ātrāk tikt ieskaitītam mācību iestādē) vai pārrunas (esejas sacerējuma rakstīšana viņu klātbūtnē). Dānijā pārsteidza grupu veidošanas elastība: ja ir gribētāju, tad izveido papildus grupu (nav strikti limitēts apmācāmo skaits). Bet tas dažādās skolās un specialitātēs var atšķirties. Mācības ir bez maksas, skola atvērta 24h ar iespēju sēdēt bibliotēkā. Aizņēmumu var apdrošināt bankā. Iesākumā nepieciešami līdzekļi kopmītņu depozītam un lieka mēneša apmaksai (tas pats īrējot privātsektorā, bet pēc pieredzes nevar atgūt depozītu, jo mūžigi atrod kādu pretenziju). Tas īsumā. Naudas dalītāji studēt gribošajiem nav manīti. Kopā prieks parādā velk uz 15000 Ls. Ja darbs ārzemēs, tad atdot nav problēmu.
Zeltiite (2011-10-21 21:16) Es, ja vajadzētu, pameklētu pie ES finansētajiem projektiem stipendijas. Kaut kas ir izglītības ministrijas mājas lapa, kaut kas citās ar ES finansējumu saistītajās. Un, citu ES valstu kultūru apguve ir viena no jomām, ko tiešām finansē. Painteresētos arī Francijas vēstniecībā, kur noteikti ir informācija arī par šiem ES vai citiem projektiem saistībā ar savu valsti. Apgādnieka zaudējuma pabalstu turpina maksāt, ja bērns mācās augstskolas dienas nodaļā un ir vienalga, vai to dara Latvijā vai citur.
Palomino (2011-10-22 09:12) Bijusi man tada situācija, laikam mestu kaunu pie malas un aizčāpotu līdz Francijas vēstniecībai un painteresētos par kādiem šeit Latvijā eksistējošiem fondiem/projektiem/utml., kuriem kāds sakars ar Franciju. Visādā ziņā apdomātu arī potenciālo darba vietu, kura varētu būt ieinteresēta mani izglītot un pēcāk sagaidīt atpakaļ jau kā darbinieku.
PontiPliks (2015-01-06 13:11) Es kad studeju stradaju variantu nebija ....arī tagad turpinu gan stradat gan studet otro augst āko