Humanitārais novirziens

Sveiki, tātad man vajag palīdzību, jo mans mazais brālis ir par slinku, lai kautko pats darītu un protams kā lielajam brālim viss ir jādara man.. Ir vajadzīga skola, kurā iestāties pēc 9.klases. Būšu ļoti pateicīgs par jebkuru ieteikumu.

Prasības ir samērā augstas:
- lai skolā nav krievu/vācu valoda, kā trešā obligātā apguves valoda
- lai skolā ir samērā sakarīgi pasniedzēji
- ideāli būtu, ja būtu sociālā dzīve un samērā sakarīga publika
- lai bez skolas arī ir laiks privātajai dzīvei (neliels daudzums mājasdarbu un nepārmācīšanās)


Privātskolas, ģimāzijas, viduskolas, u.t.t. Varat ieteikt visu. Ar mācībām problēmas nav, sekmes ir samērā augstas, ir gatavs mācīties, bet tikai tad, ja skolotāji pret viņu neizturās kā pret mēslu. Tā kā tas būs viņa pirmais gads Rīgā, būtu ļoti jauki, ja tā publika nebūtu pabriesmīga. Paldies!

Edg      Ja bračiņs par slinku mācīties, tad nu ir jāņem rokā mēslu dakšas un jāiet uz laukiem strādāt. Tur čaklu darbaroku trūkums ir visai ievērojams.

migdala    1 Eksistē tāda lieta kā Atvērto durvju dienas. Lai pats pabraukā apkārt tad un paskatās, kurā patīk un kurā ne. Parasti skolas ir sagatavojušas diezgan plašu apskatu par sevi, gan tikšanos ar skolotājiem, skolēniem, pašpārvaldi, dažas pat stundās ļauj iet iekšā.

DebesmannaUnRozines      Ieteiktu nenodarboties ar mazākā brāļa problēmām. No šīs ligas jātiek vaļā pēc iespējas ātrāk. Ja mācīties problēmu nav, lai taču pats meklē, kas patīk labāk.

LaskovijMerzavec    1 Dīvaina izvēle - humanitārā skola un bez trešās valodas...interesanti, kur tad taisies virzīt pēc skolas beigšanas?

ucibucis29      Ne visai saprotams. Tu meklē skolu, kurā ir humanitārā virziena programma un nav 3.valodas? Tāda neeksistē. pie tam tas ir nesaprātīgs lēmums, jo valodas ir pirmais, kas darba tirgū ir vajadzīgs (neskaitot smadzenes, protams).

Pēc noklusējuma secinu, ka eksaktos priekšmetus arī brālītis negrib mācīties.

Ja neko negrib mācīties, tad nevajag vidusskolu. Uz vidusskolu jāiet tikai tiem, kam gribas studēt. Lai iet uz kādu tehnikumu un sāk naudiņu pelnīt.

Realmaven    1 Ja sociala dziive svariiga tad jaiet uz Vakarskolu kas ir pie centraaltirgus, tur parsvaraa maacas meitenes ar modeles vizuaalo :) mazais panems priekshaa pusi skolas, taa ka vecaakajam skaudiiba paraus un pats izlems vidusskolu no jauna iziet :D

piparbecinja      Velti tu vácu valodu uzskati par traucékli. Ar váceni vieglák darbu dabút. Angleni katrs zin kaut cik.

Tessa      ja,nu skaidrs,ka konkurentspejiigaki darba tirgu bus krievvalodiigie jaunieshi,kuri runa krieviski,latviski,anglju mele+vel kada valoda,nav slinki un ir naporistije. letinj,pec tam busi no tiem chiikstetajiem,kuri lidosta stasta kameras,ka te darbsu nevar atrast? nu-nu.

vellamaate      Man paziņai mazdels...nu ne visai tais skolas gribeja,aizbrauca uz Angliju,sīpolus škirot un pēc gada ....nāca pie prata,tagad iet vakarskola un pat darbinu atradis,izjuta naudas garsu,darba sviedrus,prats uzradas:)

briedis      Šajā gadījumā vajadzēja sākt ar to, kur brālis dzīvos? Konkrēti, kurā rajonā? Tad arī aprakstīšu skolas. Būtu stulbi, dzīvojot Juglā, braukt , piemēram, uz Āgenskalnu

piparbecinja      Bez krievu valodas pie mums darbu vispar daudz kur nevar dabút, jo ir sadarbíba gan ar krievu klientiem, gan piegadátájiet etc. Tá ir milzíga kljúda atmest krievu valodu. Nemaz nerunáju par to ka krievu/vacu valodas ir skaistas un attísta cilvéku.

Eneile      Par valodām nemāku teikt, bet manuprāt, sakarīga ir Āgenskalna valsts ģimnāzija.

violinn      Ir gavā kāda ideja pavīdējusi, ko darīs pēc vidusskolas? Izklausās, ka nav. Humanitārais izvēlēts, visticamāk, tāpēc, lai būtu mazak jāmācās. Bet, tā nav.:)
Par augstām prasībam. Tas, kas tev vajadzīgs neatbilst augstām prasībām, tā būs vidēja skoliņa, no kuras, iespejams, neizmetīs, ja nepavilks mācības kā vajag.
Iedomājies, skolās māca svešvalodas.:) ir, kur 10. klasē var sākt mācīties kādu svešvalodu no nulles; tas taču nebūs par traku tavam bralim, ne?

_CatNap      varbut baletskola!??!!
valodas varbut nebus, ar majasdarbiem tradicionala izpratne, iespejams, nenoslogos.. nu ja. kads jaut, tada atbilde.
ja nopietni - re, valdiba plano (un loti pareizi!!), ka 12.klase ari fizika vai kimija bus obligato jakaro, ta ka, varbut bralim tomer pardomat par to humanitaro virzienu bez svesvalodam?
limonija!!!!!!!!!!!

Katherine      Humanitārajā novirzienā ietilpst noteikti svešvalodas. Visbiežāk Rīgas vidējās izglītības skolās ļauj izvēlēties krievu, vācu vai franču valodu. Rīgas Valsts 2.ģimnāzijā no nulles 10.klasē sāk vācu un franču valodu. Prakse rāda, ka LV krievu valoda ir tikpat nozīmīga kā angļu valoda, tā vienkārši ir darba valoda un arī valoda, kurā pēc tam lasa zinātnisko informāciju augstākās izglītības iestādēs.
Mazajam brālim, šķiet, šis ir vēl ne īpaši aktuāls jautājums...:)

MrAction      Katram savs novirziens. 2023-04-19 02:22

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu