Skolotāji

Skolotāji - jautājumi un diskusijas

Par izglītību Latvijā - vai par pedagogiem aiziet netalantīgākie? (31)
TVNETā ielika ļoti provokatīvu rakstu http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/523847 Pamanīju vienu komentāru "...studēt pedagoģiju iet tie, kas citur netiek, no augstskolu absolventiem uz skolu aiziet tie, kas nav labākie beidzēji, ...
Nepiekrītu. Muļķus nerada neviens. Bet gan paši sevi. Ja negrib mācīties (mācīties, nevis zubrīties), tad neviens neiemācīs. A mācības ir visu mūžu - pašam, no situācijām, momentiem utt. Ja dunduks, tad paša vaina, un nevis učiku, valdības, kaimiņu utt. Izlasiiju jau no riita rakstu.Pirmaa doma,ka vareetu buut laba Izgliitiibas ministre,otraa doma,ka noeediis muusu stagnaati bez saals...labi,ka beerni izaugushi,bet mazbeerni veel nav-jo taalaak,jo lielaakas auzas ar izgliitiibu.
Dziivoju kaiminjos ar skolotaaju-sievieti ap 35.Taa IR diagnoze,lai man labi pedagogi piedod.
Latvijas izglītība ir debilizējusies jau gandrīz līdz amīšu līmenim.
Tas jau arī ir daļa no Latvijas okupācijas plāna - gudri cilvēki šeit nav vajadzīgi. Vajadzīgi tikai debīliķi, kas TVNET komentāros prot visur saskatīt Kremļa roku. Jāsaka, ka viņu plāns perfekti strādā.
A par debilizāciju ... ilustrācijai viens mazs piemērs :

"manos laikos" vēsturē eksāmenā jautājums skanēja tā : "Nosauciet prezidentu, kurš pārstāvēja ASV Potsdamas konferencē !" - un tev bija jāzina, ka tas bija Harijs Trumens

Šobrīd šis pats jautājums ir noformulēts sekojoši "Izvēlēties no zemāk minētajiem uzvārdiem prezidentu, kurš pārstāvēja ASV Potsdamas konferencē !"

a) Kārlis Ulmanis
b) Josifs Staļins
c) Harijs Trumens
d) Vinstons Čerčils

Uztvērat domu, kāpēc tagad visi tik gudri ? :)
Piekrītu janisb
Tā saucamās "lauku skolas" vairāk ir sociālā pabalsta forma nevis kvalitatīvas izglītības iestāde. Un jau vairāk kā 20 gadus.
Ir strādāts arodvidusskolā, kur vairums bērnu nāca tieši no "lauku skolām". Pamatu nekādu.
Speciālos priekšmetus skolēni apguva bez problēmām, jo biju izstrādājusi mācību materiālu untas, katras nodarbības sākumā tika audzēkņiem izdalīts. Jaunieši nenodarbojās ar ātrrakstīšanu, bet gan ar praktisko piemēru risināšanu. Un nevienam neradās problēmas, jā kāda iemesla pēc bija kavēta skola. Katrs savu materiālu saņ´´ema un varēja apgūt mācību vielu.
Diemžēl, iegūstot papildus izglītību maģistratūrā, nācās secināt, ka arodvidusskolas audzēkņi vairākus priekšmetus apguva daudz augstākā līmenī, kā augstskolas maģistranti ( teorētiķi turpina mācīt teoriju citiem)
Var jau muldēt, bet neviens vēl dzīvē bez skolotāju palīdzības nav izticis...Kā var tik vajadzīgu profesiju tik ļoti nicināt un tiražēt tamlīdzīgus murgus? Nu metiet līkumu LV izglītības iestādēm un ejiet uzreiz uz Oksfordu, dižgari - tad muļķība nedraudēs:D Tikai tāds sīkums kā iestājeksāmeni plus finanses...;) ··· Skolotāji: Par izglītību Latvijā - vai ... lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Vai skolotājiem vajadzētu streikot? (53)
Šī profesija ir gana ķengāta medijos un malu malās...Vai beidzot tomēr nebūtu pienācis laiks sakārtot to nelaimīgo algu jautājumu? Nu nevar taču cerēt uz labu, konkurētspējīgu izglītību, ja lielai daļai pedagogu ir ...
Lielāka problēma par algām ir skolotāju darba kvaliāte. Pat tad, ja algas paceltu 2x, izglītības kvalitāti tas neuzlabos, jo viņi neatbild par rezultātu. Un tā ir milzīga problēma. Skolotājiem ir visas sociālās garantijas, 2 mēnešu atvaļinājums. Traki ir mazajās skoliņās, bet tas nav tikai algu jautājums- tas ir izglītības pieejamības politikas jautājums. Lielajās skolās algas nav nemaz tik sliktas, tādēļ ne visi skolotāji atbalsta streiku. Savukārt, bērnu vecāki ir spiesti maksāt privātskolotājiem + no saviem nodokļiem vājo skolotāju algas. Kamēr skolotāji nepieprasīs kvalitatīvas mācību programmas, rūpīgi izstrādātus gala eksāmenus ( bez kļūdām)- būs grūti pārliecināt sabiedrību, ka viņu algas, tiešām, ir mazas. Vai esat no streikotājiem dzirdējuši diskusijas par šo? mjā, globāli skatoties viss šinī valstelē salaists dēli..katrā nozarē purvs+valstiski viss ir d..sā ,atkal izlasu,ka jāglābj Air Baltic + jaiegrūž 100miljoni-kāda hrena pēc caurā maisā aiziet nauda..labāk to naudu medmāsām +policistiem un skolotājiem..nerunājot pensikiem un bērniem.. nee, nevajag...skolotājiem uz kopējā fona šajā valstī ir normāla alga un puse to pašu nav nopelnijuši Tādā pašā vīzē neaizmirstam par medmāsām. :) Esmu skolotājs. Par slodzi saņemu 450 eiro "uz rokas". Ar šo algu var tikai izdzīvot. Tādēļ strādāju par projektētāju - nopelnu ~1000 eiro uz rokas. Skolā strādāju tapēc, ka patīk. Bet, ja manu algu vēl pazeminās - skolā vairāk nestrādāšu: jau tā es šo algu uztveru kā apsmieklu! Streikot neiešu: man tas liekas muļķiīgi... Apbrīnoju medmāsa, kas strādā par tik niecīgu atlīdzību: viņas mums ir ļoti augsti kvalificētas, un jebkur skandināvijā vai rietumos saņemtu vairākas reizes lielāku atlīdzību! ··· Skolotāji: Vai skolotājiem vajadzētu ... lasīt visu diskusiju (53 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu