Mājas/ alternatīvas privātskolas apmācība – par vai pret?
Mūsdienu pasaulē arvien populārāka kļūst mājas un citāda veida alternatīvā apmācība (es pašlaik nerunāju par „attālināto apmācību“ uz ierobežojumu laiku, kura mums jau pusotru gadu pazīstama, bet piem. par mājas apmācības vai kādu citu neparastu mācību formu uz visu skolas laiku, kuru nedaudzi cilvēki izvēlas).Piemēram, manai vecākajai meitai ir interneta vēstuļu draudzene no Filipīnu salām, kura gan pamatskolu, gan ģimnāziju pabeidza mājas apmācībā un tikai austskolā tagad mācās klātienē. Esot ļoti grūti…
Manas vienas paziņas (kura ir fanātiska kristiete) meita mācās vienā „kristīgajā privāttskolā“, kur laikam pa visu skolu ir kādi 50 skolēni vai kas tml. Klasē ir kādi 8 skolēni. Pašlaik viss it kā ir OK – bet kas notiks, kad meitene izies parastajā pasaulē, kura nav tik maziņa un kristīga – ģimnāzija, varbūt augstskola, varbūt darba dzīve?
Es joprojām esmu par parasto valstisko skolu, jo tā visā savā prastajā daudzveidībā un paviršajā aulēkšu tempā diemžēl sagatavo un norūda dzīvei visvairāk. Bet Jūs?
Alma9 5 7 Pret privāto, jāiemācās izdzīvot, konkurēt ar citiem, sadraudzēties, sadzīvot utt. 2021-07-08 09:58
Drole 1 https://youtu.be/t27vfnpOZOE sagatavos lielgabalu galju 2021-07-08 10:07
St__ella 3 5 Katra vecāka egoistiskā izvēle, kādā mucā audzināt un izglītot savas atvases. Te nu parādās, ka vecāki visu izlemj bērnu vietā, ar laiku arī nosaka ar ko iestūrēt laulības ostā un ar ko nē, kā dzīvot un ko ēst! 2021-07-08 10:18
Vaukskis
1
1
Es esmu par mājmācību izņēmuma gadījumos kā manā bērnībā, kas visbiežāk būtu saistīts ar pamatotām nopietnām veselības problēmām. Privātskolu apmācību atbalstu, taču tikai zināšanu apgūšnai kādā, nevis visā izglības posmā , iegūstot ar tirgus attiecību pieredzei- daļu laika noteikti vajadzētu iet valstiskā skolā augšminēto iemeslu dēļ. Esmu dzirdējis, ka ir privātās mācību iestādes, kurās apgūst mazāk/ nekvalitatīvāk kā parastajās skolās, jo sekmību burtiski nopērk, bet no tā skolēnam turpmāk labāk nebūs. Gribētu gan, lai tas būtu mīts!
Šķiet, ka tiem, kuri mācījušes visu laiku parastās skolās, pēc tam ir vieglāk un itkā pierastāk studēt, jo ir sistēmas apbružāti kā oļi liedagā, kuriem regulāri pāri šļācas viļņi.
2021-07-08 10:36
anis
4
Nav tas tik viennozīmīgi! Daļa manu mazbērnu mācās Valdorfa skolā-valstsskolā bija milzu problēmas,bet ar savādāku programmu un individuālu pieeju rezultāts fantastisks! Bet jaunāko mazmeitu sūtīšot valstskolā-apsviedīgam un kareivīgam bērnam derot pacīnīties par vietu zem saules... Nav absolūtās receptes-pat vienas sistēmas robežās ir dažādas situācias/dažādi pedagogi.
Nu ja-vēl ir arī dažādas vecāku spējas,iespējas un arī dažādi audzēkņi.
Nesapratu 10:18 domu-izvēli atstāt bērna ziņā? Interesanti,vai tagad bērns izlems piedzimt vai nē?
2021-07-08 11:52
Sassy14
3
St_ella – kas tad nu?! :D Pat ar likumdošanu ir noteikts, ka līdz 18. dzīves gadam, ģimnāzistu gadījumā līdz 19. dzīves gadam par bērniem atbildību nes vecāki/ apgādnieki. Pēc tam un turpmāk bērni atbild par sevi paši paši, ja nu vienīgi nav invalīdi vai kas tml…
Tas tik vēl trūktu, ka 2-gadīgie sāktu lemt, - iet bērnudārzā vai ne, un 7-gadīgie, iet skolā vai ne… :D :D Nu varētu jau protams eksperimentēt, bet tad baidos, ka visas mācību iestādes paliktu tukšas… :D
2021-07-08 12:04
av2 4 Nav tik traki. Peec privaatskolas , ja beernam tomeer iemaaca pamatveertiibas, gan vecaaki, gan privaatskolaa, jo ir laika individuaali ar katru beernu pastraadaat.Mana meita maaciijaas privaatskolaa, peec tam parastaa viduskola (kur ar smaidu skatiijaas uz vietejiem "varonniem"), tad pabeidza 2 koleggas, dziivo laimiigi . 2021-07-08 12:14
AivarsN 4 2 Izglītības sistēma ir patstāvīgi domāt nespējīgu vergu konveijeris. Un ar katru gadu izglītības līmenis tikai pasliktinās. Grūti pateikt, cik gadus vēl šī parazītu kontrolētā sistēma noturēties, bet ne jau ilgi. Pašu lielo parazītu bērni jau arī neviens nenācās parastajās skolās, lai cik prestižas tās būtu. Viņi tiek gatavoti par vergturiem, nevis vergiem. Tagad jau parādās skolas arī brīviem cilvēkiem, pēc pavisam citiem izglītības principiem. Taču tās vēl ir eksperimentālā stadijā un nav arī vienoti izstrādātu mācību materiālu. Bērni, kuri šobrīd apgūst zināšanas, dzīvos un strādās pavisam citā, brīvā pasaulē. Tāpēc tagadējā izglītības programma viņiem nākotnē radīs tikai problēmas. Visu būs jāmācās no jauna. Ne tikai vēsture, bet arī fizika, ķīmija, dabas mācība, cilvēki un sabiedrība. Principā viss no jauna. Tāpēc pat ja bērns mācās parastā skolā, vecākiem vajadzētu parūpēties par papildus izglītību, lai cik vien iespējams, sagatavotu viņu pilnvērtīgai dzīvei jau tuvā nākotnē. 2021-07-08 12:37
St__ella 2 Daudzi vecāki ar savām atvasēm ņēmās kā ar jēlām olālām bez čaulas un brīnās ka bērni izaug par mazvērtīgiem sabiedrības līdzpilsoņiem. Un vecumdienās paši vēl žējojās... 2021-07-08 14:26
Raganacs 2 3 Ir te daži labi (ar pirkstu nerādīšu), kam par katru tēmu ir izvērsts viedoklis, kuru viņi izvērš un izvērš vēl lielākos palagos. Tikai viens jautājums... Pa kuru laiku šie cilvēki dzīvo? 2021-07-08 14:37
AivarsN 2 Ja ir gatava informācija, tad tādu ,,palagu", jeb precīzāk, dažus paplašinātus teikumus, var uzrakstīt pāris minūtēs, kamēr atpūšas no darba. Uzticēt savu bērnu audzināšanu un izglītību okupantiem, tā ir milzīga kļūda. Ja nu grib savus bērnus pavisam pazaudēt, tad tikai uz priekšu. 2021-07-08 17:17
Leta
1
netīši ieslēdzot tv covid mājmācības laikā, dabūju papriecāties par modernās pašpārliecinātās matemātikas učenes profesionālo sniegumu, arī man savos gados bija aizraujoši rēķināt līdzi. diemžēl prieki nebija gari, nāca sabiedrības mācības% vēstures skolotājs, kurš 20 minūšu laikā vismaz 4 reizes paguva ievīt savā murgojumā tēzi, ka rasu neiecietība ir smags krimināls noziegums. Tā ka jā, jaunatne tiek zombēta.
Par privātskolām katrs pats sev var uzdot jautājumu, vai šo SIA mērķis ir uzturēt reitingu jeb izdzīvot šodien - t. i. nezaudēt klientu pat tad, ja tas neatbilst prasībām. Domāju, lielā daļā gadījumu maksas iestādījumi ies uz kompromisiem ar nesekmīgu skolēnu. Psihei gan privātskolās noteikti ir mierīgāk. Nu, tas gluži kā braukt kupejā uz to pašu ceļa mērķi, uz kuru pūlis brauc platskartā. It kā mērķis tas pats, bet sasniegšanas metodika nesalīdzināmi patīkamāka.
nez, kāda ir tā Kings koledža??
2021-07-09 00:08
incis1 2 2 Domāju parastās skolās cilvēks labāk norūdās dzīvei,vairāk ko apgūst nekā privātskolās. 2021-07-09 00:16
Leta
1
tas ir ar gudru ziņu, jaunatnes zombēšana milzīgas rasu iecietības virzienā vienlaikus ar NĪ kārojošu ārzemnieku atbalstošu likumdošanas bāzi un vienlaikus ar ražošanas un pat ostu likvidāciju Dievzemītē.
tas viss nevar rezultēties nekā citādi, kā ar nacionālā kontingenta nomaiņu Baltijā. Turīgs, uzņēmīgs ķīnīzers vai indietis, kas čaklas vairošanās rezultātā pēc 100 gadiem apdzīvo pribaltiku, kuras pēdējais buferis būtu bijis slāvs, uz kuriem nu valdības uzdevumā čakli jārej.
da beidziet savas izsūtīšanas filmas! visi pieskaitāmie pirmkārt skatās , kas notiek dabā, ne zilajos ekrānos un konkrēti šodien, nevis pirms pusgadsimta, ja.
2021-07-09 11:56
Leta
1
Ja runa ir par privātskolām, par vai pret, es savu bērnu noteikti sūtītu valsts skolā un ietaupītos līdzekļus (ja tādi vispār parādītos he he) atliktu universitātes fondā.
mans uzskats ir, ka pat universitāti pelnījusi tā jaunatnes daļa, kas uzvar konkursu. pati sev pat nepirku mācības par naudu, uzskatīju, ka neatpelnīšu. Ja būtu bijusi tik neparasti talantīga, gan valsts uzsauktu rezidentūru.
rezidentūras reitingu gan drusku devalvē visi sītie dakterīši ar uzrakstiem Trust science@. Halo, garāža! Ja labākais, ko jūs varat, ir ticēt, ņehui sūkt valsts naudu 10 gadus pēc kārtas! Tad ejiet uz jehoviešiem un ticiet veseli! Mediķim lietas ir JĀIZPROT, un tad viņš izlems, ticēt vai oponēt.
2021-07-09 12:03
Vaukskis
Leta, piemēram, armēņi vēl šobaltdien nav panākuši izlīgumu ar Turciju par 1915. gadā notikušajām deportācijām, vajāšanām un slepkavībām, kaut gan tas notika senāk. Armēņu nav ļoti daudz un viņi Ķīnai, Indijai tuvāk nekā "Pribaltika", tad jau arī tur var domāt, ka pēc 100 gadiem būs citāds iedzīvotāju sastāvs.
Padomju deportāciju, ko var uzskatīt par genocīdu pret latviešiem, upuru pieminēšana jābūt svarīgai daļai no Latvijas nacionālās atmiņu kultūras, kaut vai tādēļ, lai nekas tamlīdzīgs neatkārtotos. Tie ir noziegumi pret cilvēci un nav tikai Latvijas iekšēja lieta. Krievijas iestādes pēdējos gados esot radījušas arvien jaunus birokrātiskus šķēršļus Dz. Gekai un viņas komandai darīt svētīgu darbu, dokumentējot pārinodarījumus. Tādas filmas ir jārāda un jārada par spīti visiem, kuri izvēlas strausa politiku vai atklāti noliedz, izkropļo faktus.
2021-07-09 12:23
Etna1 2 3 Mājas apmācība var būt rikai tiem bērniem, kuriem ir problēmas, bet visiem pārējiem jāmācās normālā skolā. Ir bijusi saskare ar bērniem no mājapmacības, Valdorfa skolas un arī Mintesori, tiem bērniem ir ļoti grūti ar komunikāciju un arī ir pieraduši, kad gribu tad daru un ja negribu nedaru neko. Piemēram stundas laikā apguļās uz grīdas un saka, ka tā grib. Mūsu sabiedrībā bērniem jāpierod pie noteiktas kārtībaa, jo ja ļausim darīt ko grib, tad rezultāts nav zināms. 2021-07-10 14:43
Leta
Privātskola, manuprāt, var izputināt pat visbagātākos,un nabagi, kas to uzņemās uz sevi, vispār jāsūta pie psihiatra, bet pieļauju, ka dažķārt turīgu pircēju gadījumā tā sevi attaisno. Vien nedrīkst aizmirst skolas vadībai iepriekš pajautāt pierādāmu statistiku par audzēkņu panākumiem.
Viena otra Rīgas privātskola retumis pavīd spēlē "Gudrs vēl gudrāks", tad ar to arī var biznesus bīdīt, citas lai 1) pierāda sevi ar faktiem.
2021-07-11 16:41
Sassy14
AivarsN, - atkal daļēji piekrītu. Tās tendences jau ir, nu, ka „vergu skolas“ un „vergturu skolas“ utt. Bet – dzīve NAV melnbalta kā šaha galdiņš. :D
Ir taču ļaužu grupas, kuras nav ne vergi, ne vergturi. Pie tām pieder: dažādi alternatīvi mūziķi un mākslinieki, hipiji utt. Nu, bomži savā veidā arī. Tie, kuri daudz materiāla labuma sabiedrībai nedod, bet neko pārāk daudz neprasa arī.
Ja godīgi, - „vergu skolā“ gājušie ir izturīgāki. Viņi pratīs vienmēr „iet un nepagurt, no slapjiem žagariem uguni kurt“, kā teicis kāds dzejnieks, kura uzvārdu aizmirsu. :D Un prasme vai neprasme patstāvīgi domāt ir vairāk iedzimta nekā atkarīga no skolas, kuru cilvēks pabeidzis. Ir individuālisti un konformisti, cilvēki ar līdera/ vadoņa īpašībām un cilvēki ar izpildītāja/ palīga/ darbinieka/ grupas locekļa īpašībām. Tās īpašības parādās un dominē jau pirmsskolas vecuma bērniem. Privātskola nepadarīs miermīlīgu darbarūķi par bravūrīgu karavadoni un otrādi.
Nu, un tas salīdzinājums - „brauciens limuzīnā vs brauciens pārpildītā autobusā“ – OK, labi, bet: tas, kurš visu mūžu rūdījies, kratīdamies autobusos, ar prieku iesēdīsies limuzīnā, ja kāds piedāvās, un – tiks uz priekšu! Bet tas, kurš tikai limuzīnos vizinājies, - kad piem. ar viņa vecākiem vai viņu naudu, vai visu kopā atgadīsies kāda nelaime – sviedīsies uz zemes un kliegs „es negribu!!!“, kad viņam piedāvās parastu autobusu. Un ies bojā, vienā vai otrā veidā… Tāpēc – esmu PAR parastu bērnudārzu no 2. dzīves gada, par parastu skolu plus t.s. interešu skolas paralēli, attiecīgi dotībām, un par armiju puišiem. Tā pārāk saulainas un izlutinātas bērnības un jaunības dāvāšana ir lāča pakalpojums cilvēkam nākotnē. Jebkura vecāku nauda var pēkšņi izbeigties, - bet jaunajam cilvēkam jāturpina dzīvot un cīnīties… un nesagatavotam, vai izskaistinātai pasaulei gatavotam cīnīties ir daudzkārt grūtāk.
2021-07-12 14:41
Leta
Bērnudārzs savlaicīgi iemāca būt par sistēmas skrūvi. Tas var būt labi skolā un vēlākajā dzīvē visticamāk nebūt. Savlaicīgi iepazīstina ar populārākajām infekcijām. Tas atkal var beigties labi un nebeigties.
Dažas nācijas izlīdzās bez šīs herņas un tādējādi labāk pat saglabā identitāti, jo propoganda līdz jaunajam cilvēkam atnāk tik novēloti, ka vairs īsti nedarbojas. Kā zināms, raksturs veidojas līdz 4 g.v. Tā kā es drīzāk pret b/d
Privātskola ir kas cits. Te attiecība starp ieguldījumu un ieguvumu ir otrāda. Visdrīzāk ieguldījums būs nerentabls. Drusku izskatās pēc naudas nolaišanas kanalizācijā, bet pieļauju, ka cik cilvēku, tik viedokļu.
2021-07-12 15:31
Sassy14 Leta, - es tikai PAR bērnudārzu no personīgās pieredzes. Un pavisam nopietni. Tur ir daudz kas, ko iegūt: stiprāka veselība (norūdās pret daudziem vīrusiem... nākamās atbildes
Atbildes 1 līdz 20 (kopā 25) | nākamās >> |
Kur iegut psihologa diplomu, lai stradatu bernudarza? ir ped. augstaka, magistrs (10)
Augstakas izglitibas nozime (58)
Augstaka izglitiba (31)