Kas ir garīgums?

Garīgums vai garīgās vērtības, ko rūsa un kodes, kā teikts, nemaitā. Kas tas īsti ir?

uusins  1   Tāpat kā prāts - var manīt, ka tas ir vai, tieši pretēji, tā nav, bet lielai daļai nesasniedzams. Nekas taustāms, bet Cilvēks ar to atšķiras no dzīvnieka :)

EDONI  2 6 Gars - ziņu kopas;
Svētais gars - patiesu ziņu kopas;
Sveši gari - nepatiesu ziņu kopas;
Garīgi bagāts - daudz zinošs;
Garīgi nabags - maz zinošs;
Garīgā attīstība - jaunu ziņu kopu ievadīšana prātā - mācīšanās;
Garīgā degradācija - prātā esošo ziņu kopu inficēšana ar vīrusiem;
Garīgās vērtības - sevišķi vērtīgu ziņu kopas;
Garīgums - visu ziņu kopums.

Svece  2 3 Garīgo tēvu materiālo vērtību iegūšanas avots.

av2  1 4 katram savs purvs brienams. Kas vienam...ibj, gariigums, tas otram tupums....:(

Mendra  1 2 Apdoma pirms rīcības izvērtējot sekas, tieksme pēc ētikas un estētikas, altruisms.

Deisa  1 2 Manā saprašanā garīgās vērtības ir cilvēka spēja savienot zināšanu kopumu ar instinktu diktēto rīcību, spēja pārvaldīt savus instinktus gudri, apzināti.

jurks  2 1 Mendrai var piekrist! Ir materiālā pasaulē un garīgā! Gars ir pārdabiskā pasaulē! Garīgie avoti arī ir dažādi, svarīgi izvēlēties to, kas nepieviļ! Dievs, kurš ir atdevis savu dēlu Jēzu Kristu par mūsu grēkiem, lai mūs izglābtu, ir garīgais ceļš, kuru ejot nebūs jānožēlo un rezultātā nebūsi piekrāpts!

Raivo      Cilvēka personīgās ētikas kodekss. Likumi, ko cilvēks pats sev definē saskaņā ar savu būtību un tas, cik spēj šos likumus materializēt. Gara un matērijas harmonija.

Drole  1 1 Izraadaas, ka daudzi divritenju jaunizgudrotaaji ir apdaliiti ne tikai gariiguma jomaa, bet tiem pat nepiemiit tikdaudz praata, lai atveertu enciklopeediju...

https://en.wikipedia.org/wiki/Spirituality

av2  2 5 Drole, un Tu neesi apdaliita, ja bez ciklopeedijas, vai googles, savu domu vispaar nav?? :(

Mendra  1 2 9:06 :-)
Lopiņi vadās pēc instinktiem, ētika tiem sveša, kur nu vēl estētika.

jurks  1 3 Cilvēks un dzīvnieks ir ļoti līdzīgi- izdzīvo stiprākais, gudrākais izmanto dumāko un tt. Bet Radītājs mums dod ssaprast to, ka mēs cilvēki esam viens otram draugi- brāļi un māsas! Bet nevis spēles bez noteikumiem, katrs par sevi, dalībnieki! Kaut gan tas otrs- katrs pats par sevi, mums labāk patiktu! Spriežu pēc sevis! Tàtad!- jo cilvēks ir dziļāk Dieva plānā, jo skaidrāk viņš spēj uztvert šo ieceri un savu vietu tajā! Cilvēks spēj redzēt pāri materiālajiem likumiem un likumsakarībām! Dari otram to, ko tu gribi lai tev dara!

jadore      Savas esības apzināšanās.

AivarsN  2 1 Garīgi bagāts - tāds kurā daudz Dieva. Tā ir sapratne par pasaules lietu kārtību,spēja jeb kurā dzīves situācijā pieņemt pareizo lēmumu,dzīvot mīlestībā bez nosacījumiem,nekam pārāk nepieķeroties. Augstākais mērķis - apgaismība. Uz to mums visiem vajadzētu tiekties,bet katram ir brīva izvēle. Kaut kā tā es to saprotu.

mellene_x    2 stāvēt pāri dzīvnieciskā dziņām... neļauties provokācijām, būt mierā ar sevi un pasauli....

Drole    1 ja kundziites "peec 40" saak mekleet gariigumu, tas parasti tiek dariits sadaljaa "Ezoteerika"; ja viirishkji, tad varbuut jaaveershas rubrikaa "Viss paareejais". Bet ne jau pie "Izgliitiiba", kas laikam tomeer paredzeeta cilveekiem, kas prot lasiit un maaciities ( „Meklējiet rakstos!” (C) Jānis Misiņš.)

111zaagis111    4 Vispār citāts no bībeles ir -
Nekrājiet sev mantas virs zemes, kur kodes un rūsa tās maitā un zagļi rok un zog. Bet krājiet sev mantas debesīs, kur ne kodes, ne rūsa tās nemaitā un kur zagļi nerok un nezog. Jo, kur ir tava manta, tur būs arī tava sirds.

Šajā kontekstā runa iet par nepieķeršanos mantām , par cilvēka iekšējo brīvību ja viņš nav mantu kulta vergs, vērtē savu laiku , laiku ko var pavadīt ar ģimeni , bērniem augstāk par "brenda" zīmītes nepieciešamību apģērbam vai kādu citu svarīgu iemeslu lai aizbildinātos- man ir jāstrādā , japelna nauda.

Muktiana  2 5 Saskaņā ar rakstiem pastāv garīgā pasaule, kas aizņem 3/4daļas no pasaules telpas, Materiālais Visums (kur "it kā notika sprādziens" un kur riņķo planētas un galaktikas), aizņem 1/4 daļu no Visuma telpas.
Mūsu materiālais ķermenis sadalās 4 daļās - fiziskais ķermenis (kuru apglabājam kapā), astrālais ķermenis (spoka ķermenis) un vēl 2 ķermeņi. (Tiem ir arī citi nosaukumi, piemēram, zemes (fiziskais), uguns, ūdens un laika jeb uguns ķermenis, atsvišķās klasifikācijās vēl ēteriskais tiek ietverts). Kad cilvēks naktī guļ, viņa pārējie ķermeņi kopā ar apziņu no fiziskā ķermeņa iziet, tāpēc miegu mēdz saukt par mazo nāvi. Tas pats notiek pēc nāves. Reizēm cilvēki piedzīvo "iziešanu no ķermeņa". Arī pašnāvnieks ir "izgājis no ķermeņa". Kad cilvēks mirst, vispirms nomirst fiziskais ķermenis, pēc tam pēc noteikta dienu skaitu sabrūk pārējie kermeņi (vai visi? pašnāvniekam nesabrūk! jo viņam nav pienācis likteņa nolemtais laiks mirt) un tad dvēsele ir brīva, atsēž ellē vai kādā debesu līmenī un tai tiek piešķrts jauns ķermenis.
Un vēl ir garīgais ķermenis (nezinu, vai kāds no tiem 4 vai vēl kāds cits), ar kuru tad var tikt garīgajā valstībā vai tikt augstākā debesu līmenī. Garīgais kermenis tiek audzēts tad, ja cilvēks ir kontaktā ar Dievu, domā labas domas, veido labu raksturu. Bez Dieva apzināšanās garīgais kermenis nav pieejams. Un garīgums ir visa šīs stāsta atvasinājums. "Tautas garīgais mantojums" - cik daudz tauta saglabājusi zināšanas par Dieva eksistenci pasaku un fokloras formā. Cilvēka garīgums - cik daudz labu raksturu īpašību, cik lielā kontaktā ir ar Dievu, sirdsapziņu, intuīciju (tā esot Dieva balss).

Līdzīgi jautājumi
Uzdot jautājumu
Kontakti: [email protected] | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu