Koledžas studijas vecumā 30+

Runa nav par mani, bet māsu. Ir iespēja bez maksas mācīties grāmatvedību koledžā, kaut gan jau ir bioloģes diploms. Ļoti interesē grāmatvedība, bet studijas ir katru mēnesi viena vesela nedēļa, un viņa baidās, ka ar nevienu normālu darbu savienot nevarēs. Būs tikai tas patīkamais fīlings-jaukos apstākļos jautrā kompānijā vienu nedēļu mēnesī apgūt to, kas padodas viegli (viņai jau skolā padevās matemātika). Tajā pašā laikā ir iespēja tikt pie maģistra grāda bioloģijā ārzemēs, pie tam bez maksas un ar finansiāli spožu nākotni, bet viņai tas šķiet smagāk, nekā grāmatvedībiņa koledžiņā, un tā jau tas arī ir.
Ko darītu jūs?

riebekle    2 Mācīties to, kas patīk, kas interesē, kas sagādā prieku. Ja grib, var visu, arī savienot it kā nesavienojamo. :) Lei veicas. :)

grins2      ļoti personīga izvēle. neviens padomu šadā jautājumā nevar iedot!!! es noteikti brauktu tālākām studijām bioloģijā. man grāmatvedība kā rutīna noteikti neinteresētu:))))

Tessa    6 ja tik ljoti interese cita profesija, ir iespejams apmeklet kursus darba dienas vakaros, apmeram 3-4 meneshi, eksameni, un amats roka. runa nav tikai par gramatvediibu, valodas, papildus tiesiibas - visas kursu akademijas un liidziigas iestades piedava parkvalificeties un ja ljoti labi grib, to var izdariit un savienot.

tikka    2 Lai nu kas, bet grāmatvedība ne mazākā mērā nav rutīnas darbs.
Man grūti spriest par koledžas līmeni, jo nezinu par kuru ir runa, taču par augstskolu līmeni ilūziju nav.
Patiesībā, patreiz ļoti pietrūkst kvalificētu grāmatvežu. Pēc augstskolas parādās cilvēki tikai ar teoriju, kas nevienu dokumentu acīs nav redzējuši un nestādās priekšā, ko ar to ir jādara.
Kādreiz dažās koledžās un arodvidusskolās grāmatvedība bija daudz augstākā līmenī par augstskolām.
Programmas faktiski ir identiskas, tikai laika apjoms apguvei atšķirīgs.

AMRAS26  3 1 Esmu pati ar maģistra grādu un NOTEIKTI, ja zin valodu, tad viennozīgi ārzemes, tikai un vienīgi. Iespējams, viņa ārzemēs sapratīs, ko nozīmē iegūta izglītība - starptautiski atzīts diploms, izaugsme, karjera u.u.t. Atgriežoties viņai ar tādu diplomu vairs nevajadzētu strādāt skolā, bet startēt varētu augstskolā par pasniedzēju. Kaut vai Latvijā pavērtos ceļš jau uz augstāka pakāpiena. Grāmatvedības jaunās programmas tikpat labi var arī apgūt kursos. Ar koledžas diplomu būsi tikai ierindas drāmatvede, nedomāju, ka galvenās vietu ieņemsi. Ar matemātiku vien ir par maz, jo tagad jau visu aprēķina datorprogrammas, tikai ievadi skaitļus. Galvenais ir zināšanas un, pirmkāt, likumdošana, jo likumi mainās tik bieži mūsdienās. Man ir pirmā izglītība -grāmatvede (arī pieredze) un otrā pedagoģija (arī pieredze). Vēlu, lai izdodas!

AGATE9  1 1 Bioloģiju ārzemēs, uz var strādāt grindex, olianfarm tipa uzņēmumos, par grāmetvedi var izmācīties arī kursos, ja gribēs sēdošu kabineta darbu un tauciņus audzēst.....labā bioloģiju.

AGATE9      Par zinātni....

nazis    1 Mārketingu nevar iemācīties, tas ir visu mūžu jāmācās bez apstājas. Tiklīdz daļu esi apguvis, tā jau ir novecojusi. Ja ir tāda vēlēšanās, uz priekšu!

DanaL    2 Mārketingam ar matemātiku tikpat daudz sakara, cik ar latviešu un angļu valodām vai informātiku. Bet grindeksā vai olainfarmā itin labi pietiek ar biologa diplomu. Kaut gan priekšroka inženieriem ķīmiķiem.
Un jā, studijas ārzemēs arī nebūs viegli apvienot ar "normālu" darbu. Bet spožajai finansiālajai nākotnei ar ārzemēs iegūtu maģistra grādu arī vēl par maz. Talants vajadzīgs, jo arī tur ir konkurence.

Reāli jautājums ir par to, kas labāks - zīle rokā vai mednis kokā.

zuzene    1 Nepatīk man tā frāzīte ´jautrā kompānijā´, man šķiet, ka tusiņš ir viena lieta, mācības cita.Man krietni vairāk par minēto vecumu , bet taisos studēt maģistrantūrā tieši to , kas man patīk un ir sirdslieta.

zuzene      Nepiekrītu, jo ilgāk atliks sapnīti , jo tālāks ceļš ejams. Tiešām zinu , ko saku.

Geisha  1   Ar mārketingu kā paveiksies tā arī būs. Paskataties kāda situācija ir darba tirgū. Kādas algas? Kāda profesionāla izaugsme?
Es brauktu mācīties uz ārzemēm.

av2      Paskaties Turiibaa ir graamatvediiba - reizi nedellaa, katru sestdienu. Maksaa 700 Eu gadaa, jaamaacaas 2.3 gadi.
Varees savienot ar darbu.

Skarlete    1 Es 46-os gados biju jautājuma priekšā studēt/nestudēt...nemēģināsi - neuzzināsi...!

Līdzīgi jautājumi
Juridiskā koledža, atsauksmes (4 atbildes)Koledžas Rīgā (11 atbildes)Juridiskā koledža - atsauksmes (7 atbildes)Rīgas uzņēmējdarbības koledža (1 atbildes)
Uzdot jautājumu
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu