Izglītība

Izglītība - jautājumi un diskusijas

Mājas/ alternatīvas privātskolas apmācība – par vai pret? (25)
Mūsdienu pasaulē arvien populārāka kļūst mājas un citāda veida alternatīvā apmācība (es pašlaik nerunāju par „attālināto apmācību“ uz ierobežojumu laiku, kura mums jau pusotru gadu pazīstama, bet piem. par mājas ...
Pret privāto, jāiemācās izdzīvot, konkurēt ar citiem, sadraudzēties, sadzīvot utt. Katra vecāka egoistiskā izvēle, kādā mucā audzināt un izglītot savas atvases. Te nu parādās, ka vecāki visu izlemj bērnu vietā, ar laiku arī nosaka ar ko iestūrēt laulības ostā un ar ko nē, kā dzīvot un ko ēst! Nav tas tik viennozīmīgi! Daļa manu mazbērnu mācās Valdorfa skolā-valstsskolā bija milzu problēmas,bet ar savādāku programmu un individuālu pieeju rezultāts fantastisks! Bet jaunāko mazmeitu sūtīšot valstskolā-apsviedīgam un kareivīgam bērnam derot pacīnīties par vietu zem saules... Nav absolūtās receptes-pat vienas sistēmas robežās ir dažādas situācias/dažādi pedagogi.
Nu ja-vēl ir arī dažādas vecāku spējas,iespējas un arī dažādi audzēkņi.
Nesapratu 10:18 domu-izvēli atstāt bērna ziņā? Interesanti,vai tagad bērns izlems piedzimt vai nē?
Nav tik traki. Peec privaatskolas , ja beernam tomeer iemaaca pamatveertiibas, gan vecaaki, gan privaatskolaa, jo ir laika individuaali ar katru beernu pastraadaat.Mana meita maaciijaas privaatskolaa, peec tam parastaa viduskola (kur ar smaidu skatiijaas uz vietejiem "varonniem"), tad pabeidza 2 koleggas, dziivo laimiigi . Ir te daži labi (ar pirkstu nerādīšu), kam par katru tēmu ir izvērsts viedoklis, kuru viņi izvērš un izvērš vēl lielākos palagos. Tikai viens jautājums... Pa kuru laiku šie cilvēki dzīvo? ··· Izglītība: Mājas/ alternatīvas ... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Kur Rīgā, labāk studēt Psiholoģiju? (17)
Kurā Universitātē sagatavo speciālistu ar vienu studiju programmu?
Psihologam nekas nav jaskaidro, tam jaizprot un jaiedod virziens. Tevis uzrakstitaja ir daudz kļudu, gan gramatiskas, gan stilistiskas, gan ortografija klibo specigi, man šķiet, ka ir jasaka ar sakumskolas kursu visupirms.
bet kas attiecas uz studijam, tas ir iespejamas gan LU, gan RSU, gan bvk. bet man tas neizlasas nopietni-ka no tevis bus kkada jega.
Tessa! Ja šādu jautājumu uzdod šeit, tad mēs visi varam justies kā profesionāļi - karjeras speciJālisti!:D:D Tur jābūt talantam uzklausīt cilvēku, tiešām iedziļināties un dot reāli darbojošos padomu, nevis mētāties ar banālām frāzēm, kā tas pārsvarā ir noticis psihologa apmeklējumos ar mani. Vislabāk to apgūt Rīgas centrālcietumā sēžot starp zekiem..))Tie pārspēs jebkuru psihologu ar visiem sūda maģistra grādiem..))Bet ,vai tas Tev ir vajadzīgs..?!)) Nav dzirdēts, ka kādā augstskolā mācītu par dvēseli. Tātad, veltīgi iztērēts laiks, tāpat kā apmeklējot baznīcu.😄 ··· Izglītība: Kur Rīgā, labāk studēt ... lasīt visu diskusiju (17 atbildes) –»
Augstākās izglītības nozīme (58)
Vai izglītības līmenis - bakalaura, jo īpaši maģistra grāds ir jau beznosacījuma garants tam, ka izglītības ieguvējs ģenerēs augstvērtīgas, interesantas tēmas, spēs noturēt tēmu "rāmjos", ievēros pareizrakstības ...
Nē, augstākās izglītības diploms, bakalaura, maģistra vai doktora pat grāds, negarantēs interesantas vai augstvērtīgas tēmas izvirzīšanu un diez vai spēs noturēt diskusiju"rāmjos", nerunājot jau par pareizrakstības likumu ievērošanu, personāliju analīzi un spēju pamatot savu viedokli, jo:
1.skolās, augstskolās nemāca domāt, analizēt un pamatot vai aizstāvēt savu viedokli, tik "iekalt" un atbildēt pēc testiem "jā vai nē";
2.daudzi diplomi ir nopirkti un autors bieži vien pat nespēj īsi pateikt tā saturu;
3. cilvēkus nemāca sarunāties, diskutēt, pieņemt cita viedokli. Kā jau šeit kāda tēma parādīja, ka cilvēki maz lasa grāmatas vai gandrīz nemaz un ļoti reti šodien arī bērni lasa grāmatas;
4. augstskolas diploms, ar grādu vai bez, nav izglītības vai inteliģences rādītājs;
Kādā tēmas komentārā palūdzu autori skaidrāk noformulēt jautājumu, tad autore man uzrakstīja, ka esot psicholoģijas māģistre un tā tam jābūt.
5. Praktiski neesmu pamanījusi nevienu tēmu, kurā autors vada diskusiju.
Dažreiz tiešām jābrīnās, kā ir rakstīta tēma un tās izklāsts, kā arī komentāri;
6. Par tēmu daudzveidību šeit ir lieki runāt, jo primāra ir tikai viena un komentāri bieži vien vispār neattiecas uz tēmu, bet gan tikai zīmēšanās dēļ.
Tādas pabeigtas izglītības nav un ne jau augstskolas diploms to garantē, bet cilvēka vēlēšanās nepārtraukti izglītoties un augt. Man bija darbinieks ar 3 augstskolas izglītībām, tad es viņu labāk redzēju ejam prom, nekā nākam iekšā.
Un vēl...pret diskutētāju ir jābūt cieņai, kaut arī tavs viedoklis ir pavisam cits, bet tā jau šodien ir tāda aizmirsta īpašība.
Ar pamatskolas izglītību diemžēl ir krietni par maz. Jo ja cilvēkam nav iekšējas vajadzības tik pie vidusskolas vai profesionālas izglītības, tad laikā, kad tā ir pieejama bez maksas un citiem šķēršļiem, tā diemžēl jau ir diagnoze. Reizēm (un bieži vien) zemāka izglītība nenozīmē zemāku izglītības līmeni. Tieši otrādi, iznāk vairāk brīnīties par to, kā augstskolu spējuši pabeigt tie, kas pat vārdā no trim burtiem spēj kļūdu ielaist, par garākiem nemaz nerunāsim. Kurš gan rakstījis viņu diplomdarbus, ja zināms, ka par Tildes korektors ne visu vienmēr pareizi izlabo. :D Emocionālo inteliģenci nez vai var gūt augstskolā... nu paga. kamēr jūste kantu studējat tupēdami savā kādreiz prestižajā pierīgas kolhoznieku ciematā ar ainavu logs-logā, tikmēr valsts resursi jau sen nemanāmi nonākuši traktoristu-miljonāru rokās.kas netic, paskatās baltijas valstu pieņemšanu pie Trampa.
vienā teikumā-izglītībai nav nekādas nozīmes attiecībās. es drīzāk baidos no tiem pārgudreļiem, kas uz randu skrien jau iepriekš izkalkulējuši, kā smalki izņirgāsies par labticīgo romantisko babuli, nekā vienkāršajiem strādniekiem, kas varbūt ir uzupurējušies tuvinieku labā un tāpēc smagi strādā melno darbu. tipiski latviski.
··· Izglītība: Augstākās izglītības nozīme lasīt visu diskusiju (58 atbildes) –»
Profesiju apguves kursi cilvēkiem pēc 45 gadiem (34)
Nupat LNT teica, ka beidzot būs kursi cilvēkiem pēc 45 gadiem un ne kaut kādi sūta bezdarbnieku kursi, kuri skaitās kā hobiju, bet gan kursi profesijām, kuras ir pieprasītas darba tirgū. Tikai palaidu garām, kur jāpiesakās.
No veca muļķa jaunu speciālistu neizcept... palasiijos. parsvara trukst viirieshu darba rokas. bet tas nekas, es sen gribu iemaciities metinat :D Ja līdz 45 g. vec. neko jēdzīgu neesi apguvusi, tad tagad izdosies? Mediķu trūkums ir Latvijā diezgan liels. Vai tagad pēc 45 sāks apgū šādu profesiju? Un kādēļ tagad to mācīties, ja algas tāpat ir niecīgas. Kur lielākas algas - tur nemeklē, jo netrūkst darbinieku! kursi var iedot tikai apliecību. Smadzenes komplektā nenāk ··· Izglītība: Profesiju apguves kursi ... lasīt visu diskusiju (34 atbildes) –»
Izglītība - prātaglītība mūža garumā! Dzīvo un mācies visu savu dzīvi! (25)
Mācīties!, bet ko? Protams, svarīgākais ir apzināties sevi un savu vietu sabiedrībā! Kas vislabāk mums varētu palīdzēt atbildēt uz šiem jautājumiem, ja ne grāmatu Grāmata- Bībele!!! Noteikti esam lasījuši kādu no ...
Varbūt tomēr labāk "Ķēniņa Zālamana raktuves"? Jurk, varbut, ej klosterii? kapec tu neej? ir tachu viiriešu klosteri. vietas, kur atdodas Dievam pilniiba (es nopietni), tur nav internets (vismaz es ta ceru.) es domaju, ka tur ir tiesham interesanta dziive tiem, kuri patiesi tic. nu kam tev laiciiga dziive? (es tiesham nopietni)
nu neesi liekulis. atrodi iemeslu, kapec tu vel neesi klosterii.
tad tu esi liekulis. tava atbilde nav neviena argumenta, lai pamatotu tavu neveleshanos veltiit dziivi tam kungam. kam tev ieteikumi? sheit avis tevi tapat nedzird, jo sludinataja talants tev nepiemiit un Dieva vardu tu nelietiigi valka. beztolka.
jautajums, ko njemies un nedziivo savu dziivi?
Es nezinu, vai tas ir garīgais skurbuls vai citkāds kaitīgs skorbuls, bet ar to Jurku paliek aizvien trakāk. :( Nu jā... vīrieši arī vecumā daudzi spēj bērnu pagādāt. Bet vai paspēs arī izaudzināt? Ko gulēji visus šos gadus, ka nesagādāji pēcnācējus? Normāli būtu, ja bērni šobrīd būtu vismaz padsmitnieki. Un ceri savos 40+ apņemt gados jaunu sieviņu bez bērniem?! :D ··· Izglītība: Izglītība - prātaglītība ... lasīt visu diskusiju (25 atbildes) –»
Kur iegūt psihologa diplomu, lai strādātu bērnudārzā? ir ped. augstākā, maģistrs (10)
Gribētu strādāt par psihologu pirmsskolas izglītības iestādē, esmu pedagogs ar 20 gadu darba stāžu, ir augstātā pedagoģiskā pamatskolā un augstākā ped. pirmsskolai, kā arī ped. maģistrs? nedomāju, ka man vēl vajag 3 ...
Patiesība ir vienkārša un tā skan vēl vienkāršām - pedagogs nav psihologs, tās ir divas dažādas un atšķirīgas profesijas. Tā ka ej vien mācīties un vēl arī praktiski un reāli praksi izej, lai vari arī praktizēt. Kopsummā tas neaizņems vairāk par 5-6 gadiem. Ja kaut kas nepatīk aizej pastreiko :P Tie 3 gadi DPU laikam ir bijuši fatāli, kaut kas ir ticis zaudēts neatgriezeniski.:(
Nedari kaunu, labi.......................
veelreiz paarliecinos,ka ar izgliitiibu LV ir liela shaize!te nekaadi streiki neliidzees,jo man buutu neerti publisku atziisties,ka tik daudzaas maaciibu iestaadees ieeguuti diplomi+magjistrs,man liedz saprast,ka dotajaa jautaajumaa jaagriezhas Izgliitiibas ministrijaa!
Luudzu nevajag iet uz beernu daarzu,apzheelojaties par beerniem...
Ļoti labi, ka ir pieredze un diplomi, bet tie ir pedagoģijā. Var doties uz RPIVA, viņi piedāvā arī neklātieni, iespējams arī tālmācību psiholoģijā, un tieši darbam ar bērniem, bet īsā laika posmā diezin vai apgūsi tomēr pavisam citu profesiju. Tā kā ir jau maģistri un tā, palūdz, lai veic pielīdzināšanu un iespējams tiksi ieskaitīta jau kādā 2.ajā, 3.ajā semestrī attiecīgi apgūtajai vielai, kas tieši uz psiholoģiju attiecas. Cienu cilvēkus, kas neapstājas pie sasniegtā, bet vēlas attīstīties tālāk. Lai izdodas! Nespēju bez atkārtošanās, ja rakstītais zuda...
Lieku Paralēles- Ja kāds , kurš = stomatologs, grib strādāt kā ginekologs? Izglītība taču ir, pie tam medicīnas jomā! :D :P :D
··· Izglītība: Kur iegūt psihologa diplomu, ... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Pašizglītošanās tendences (19)
Vai cilvēka „ pasaules izzina” ar gadiem samazinas(ka ieksejas „patiesības” sapratnes tendence),ja izzinas priekšmets nesaistas ar profesionālo darbibu? Ka mes spejam pienemt jauno (patieso),ja tas iet pretruna ar musu ...
Tas ir briesmīgi, ja cilvēka "pasaules izziņa" aprobežojas tikai ar Google kopypastēšanu un kopypastēšanas tendence ar gadiem ne mazinās, bet gan maniakāli pieaug regulāri augošā secībā,...kas "iekšējās patiesības sapratni" tendē uz vēl lielāka apjoma kopypastēšanu,...pilnībā aizverot sapratni vienkāršībā,... vairojot bezspēju sava- personiska viedokļa izteikšanai, balstoties uz argumentiem par jebkuru tēmu.
Šāda veida tendence iet pilnīgā pretrunā ar patiesību,...kamēr tā aiziet čaurasmismā!,...tendence bēdīga, pat ļoti bēdīga.
jauno UN patieso nav problēmu pieņemt, ja atrodas pierādījumi par tā patiesumu.
Ja par tendencēm, tad ar ne sevišķi pozitīvām sajūtām novēroju tos, kuru pasaules un sevis izziņa absolūti attālinās no jebkādas realitātes un cilvēks atrod izziņu dažādās absurdās vērtībās, tādejādi kļūstot par kārtējo liekēdi pie sabiedrības galda...
Pieturoties pie tēmas, man personīgi izziņas vēlme nemazinās, laikam jau ja cilv€kā tas ir ielikts, nekāda uguns to neizsv€pēs. Protams sadzīviskais mutulis brīžiem rauj sevi iekšā, bet vienalga atgriežos pie pamatjautājumiem, saprotot ka patiesības nav ir tikai ceļš.:-) "Sadziviskais mutulis-,ta ir,
mes biezi uzkaramies uz sikumiem,provokacijam..."(c) Tā ir - patiešām. Tā bieži vien nonievātā sadzīve mūs dažkārt eksaminē ne pa jokam un liek progresēt - gribam to vai negribam. Ir lietas, kas jākārto, jārisina, jāmeklē palīdzība no malas, ja pašam/ai nesanāk. Tā arī ir attīstība:) Bet ir cilvēciņi, ka sēž, atvainojiet, paši savos s..os un čīkst - es jau neko nevaru izdarīt...
Kas ir funkcionālais analfabētisms? Briesmīga kaite, kas piemetās tiem, kuri netiek lidzi laikam. Ja runāt par t.s. garīgajām vērtībām, tad tur var vāvuļot gari un plaši, īpaši neiespringstot, pietiek tik palasīt tam domātas ´´gudras´´ gramatiņas. ··· Izglītība: Pašizglītošanās tendences lasīt visu diskusiju (19 atbildes) –»
Vai ir vērts studēt? (20)
Vai tiesām tam papiram tik liela nozime? ja pietam kursa darbi tiek pirkti? vai velaak sis bakalaurs būs konkuretspejigs darba tirgū..vai labāk sos 4 gadus stradaat,pelnīt naudu, lai,piemeram, nopirktu māju..apgūtu valodu..?
:)) Optmistiski. Kādu valodu ir jāapgūst, lai bakalaura laikā nopirktu sev māju? Es pieļauju ka seno inku, lai varētu aizbraukt un atšifrēt, kur tie gnīdas savu zeltu nobēdzināja. :)) Ja tāds dzīves ceļš, tad bakalaurs pilnīgi un galīgi nav vajadzīgs. Tas būtu komiski, ja kaut kur Peru, starp klintīm būtu bakalaura kapu kalniņš ar uzrakstu - šeit dus spāņu filologs, panteras aizkosts un narkozemnieka lodes ķerts. Diezgan īpatnēji, bet atkārtošos, es, nepabeigušais pat vidusskolu(tobrīt) uzraksīju darbu ekonomikā uz de-vi-ņi.... es daudz no ekonomikas saprotu? A NEKO!:) Kāds pamanīja? NE-VIENS! 32 gadīgs septiņu klašu absolvenc viņiem iesniedza kursadarbu, par kuru bija deviņi. Ta lūk.... (šit happens - no mīļākās filmas) No vienas puses ieraksts CV ir vērtīgs.
No otras puses labāk vispirms pastrādāt, apskatīties un saprast kā lietas pasaulē notiek, kas interesē un tā. Un tad studēt. Pavisam cita attieksme rodas :)
Tas tiešām ir kruta ja pa 4.gadiem sapelnītu mājai :) Izglītības papīreļa svars labākajā gadījumā ir ja studē sev interesējošā novirzienā pārējais ir pupelis tik daudz lai pēc tam zīmētos ar to. izgliitiiba, ko apliecina diploms nav tikai formalitaate, taa dod daudz daudz vairak. Slinkums staastit ko, da i neuzskatu par vajadizigu izpluust garstaastaa, ta vienkaarshi ir aksioma un nav diskusijas veerta atzinja. ··· Izglītība: Vai ir vērts studēt? lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Kur studēt bērnu psiholoģiju? (2)
Ir bakalaura grāds un maģistra grāds pedagoģijā. Vai uz šī pamata es varu studēt bērnu psiholoģiju un kur?
RPIVAā Tev visdrīzāk varēs apskaidrot, kas un kā, jo viņi gan pedagogus apmāca, gan psihologus. Piezvani un noskaidro, jo ko labāku te diezin vai dabūsi. stradiņos droši vien ka arī māca ··· Izglītība: Kur studēt bērnu psiholoģiju? lasīt visu diskusiju (2 atbildes) –»
Kur mācīties psiholoģiju? (15)
Iesakiet kur būtu tā labākā vieta kur strādājošs cilvēks varētu studēt šo interesanto zinātni, kaut kā pa vakariem vai neklātienē (piem psiholoģijas studijas reizi nedēļā)? Gribētu reālu pieredzi dzirdēt un ...
kāpēc gribi studēt psiholoģiju? lai sevi saprastu? vai lai strādātu par psihologu?? varu tikai pateikt par neklātienes studiju iespējām. daudzas augstskolas piedāvā šādu apmācības veidu - vai nu pa vakariem, vai arī pa sestdienām svētdienām.

lūk, piemēram, info no LU
http://www.lu.lv/gribustudet/pamatstudijas/programmas/2010-2011-rudens/psihologija-profesionala/

Fakultāte: Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāte
Iegūstamais grāds: profesionālais bakalaura grāds psiholoģijā un psihologa asistenta kvalifikācija
Studiju programmas direktora p.i : lekt. Anda Upmane
Studiju programmas apjoms kredītpunktos: 160 kredītpunkti
Studiju programmas akreditācijas termiņš: 31.12.2011.
Studiju programmas formas:
PLK (Pilna laika klātiene) - darba dienās, galvenokārt no 8:30 - 18:00 atkarībā no konkrētās dienas nodarbību plānojuma,
NLK (Nepilna laika klātiene) - ceturtdienās un sestdienās no plkst. 8.30 – 18.00
Studiju programmas ilgums: PLK - 8 semestri(4 gadi), NLK 9 semestri (4,5 gadi)
Studiju maksa (pilna programmas apguve): PLK - 4800 Ls
NLK - 3825 Ls
Studiju maksa (1. studiju gadā): PLK - 1200 Ls
NLK - 850 Ls
Studiju vietu skaits: PLK budžeta - 10, maksas - 120
NLK maksas - 50
Minimālais studentu skaits: PLK - 25
NLK - 25
Iesaku jau effy ieteikto LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultāti.
Tur ir (vismaz bija) arī akadēmiskā psiholoģijas bakalaura programma, 3. gadi.

Lai kādam mērķim gribētu studēt, LU diploms ir atpazīstams un cienīts visā Eiropā, vismaz.
Personīgi priekš manis studijas ir lieks laika tēriņš, vienkārši izlasi 12 grāmatas par gadu veic pierakstus, atceries, pārlasi, un tā gada laikā būsi zinošāks, kā citi tos četrus tur mocoties.. RPIVā Imantā ir iespēja studēt psiholoģijas bakalauru neklātienē - mācības 3,5 gadus. Pati izstudēju. Varu teikt visu to labāko! Ja grib uz 4 "izbraukt", ir iespējams, tomēr, ja pats gribēsi, būs daudz jāpadarbojas, pasniedzēji ir gana labi, kas grib, tam ir ko paņemt!!! Šobrīd studēju maģistrantūrā, tur gan jau ir specifiski tiem, kas tiešām vēlas strādāt šajā profesijā, bet bakalaura līmenī daudzi bija tādi, kas studēja vienkārši, jo interesēja. Akreditācija ir izieta uz 6 gadiem, tā kā par to ar nav jāuztraucas!Veiksmi Tev!: ) ··· Izglītība: Kur mācīties psiholoģiju? lasīt visu diskusiju (15 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu