Profesijas

Profesijas - jautājumi un diskusijas

Profesijas izvēle (30)
Ja kāds pusaudzis, viņa vecāki prasītu jūsu viedokli, ko jūs ieteiktu? (kad par to labāk sākt domāt; kādu profesiju, skolu izvēlēties (ne jau konkrēti, bet pēc kādiem faktoriem); varbūt labāk strādtāt; ...)
Ieteiktu mācīties par IT speciālistu... ir pieprasījums darba tirgū un labi maksā... Ja tiešām nav nekādu īpašo talantu vai interešu/nav vēl atklāti - iesaku iet strādāt. Man zināmi radu bērni uzsāka studijas, pārtrauca, jo neinteresēja, tagad strādā un funktierē par nākotni jau daudz sakarīgāk un konkrētāk nekā pirms tam. Ko tāds vidusskolas absolventiņš zina, kas nav darba sviedrus nekad dzīvē paostījis? Fiziku, inženierzinātnes, ķīmiju, ja padodas matemātika un tehniskās zinātnes. Bet tā... svarīgi, lai bērnam izvēlētā profesija kaut cik pašam interesētu, tad jau mācēs ar to arī nopelnīt. Bērnam pakāpeniski ir jāstāsta par dažādu profesiju iespējām un jāļauj izdomāt, kas ir tas, ko viņš gribētu darīt. Kad kādu variantu pasaka, tad attiecīgi sameklēt pulciņu, kur viņš kaut ko uz to pusi var izmēģināt. Nelaime tā, ka sāk domāt tik tad kad bērns jau pusaudzis, vai beidzis pamatskolu. Domāju, ka dažādas versijas vajadzētu jau izrunāt krietni ātrāk, lai vajadzīgā sēkla paspēj iesēties un izdīgt līdz laikam, kad jāpieņem lēmums. Nu nez... es bērnībā pati labi sajutu, t.i., no iekšām nāca, par ko gribu būt. Drīzāk visādi pieaugušo viedokļi par tēmu man nojauca galvu, un beigās aizgāju mācīties kaut ko pilnīgi tolaik nezināmu - uz dullo, par spīti u.tml. Par laimi profesija man iepatikās un saskan ar manu raksturu, bet mana sākotnēji izlolotā profesija man ir tāda kā aizraušanās - par to daudz lasu un māku ko vienkāršu arī izdarīt. ··· Profesijas: Profesijas izvēle lasīt visu diskusiju (30 atbildes) –»
Par izglītību Latvijā - vai par pedagogiem aiziet netalantīgākie? (31)
TVNETā ielika ļoti provokatīvu rakstu http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/523847 Pamanīju vienu komentāru "...studēt pedagoģiju iet tie, kas citur netiek, no augstskolu absolventiem uz skolu aiziet tie, kas nav labākie beidzēji, ...
Nepiekrītu. Muļķus nerada neviens. Bet gan paši sevi. Ja negrib mācīties (mācīties, nevis zubrīties), tad neviens neiemācīs. A mācības ir visu mūžu - pašam, no situācijām, momentiem utt. Ja dunduks, tad paša vaina, un nevis učiku, valdības, kaimiņu utt. Izlasiiju jau no riita rakstu.Pirmaa doma,ka vareetu buut laba Izgliitiibas ministre,otraa doma,ka noeediis muusu stagnaati bez saals...labi,ka beerni izaugushi,bet mazbeerni veel nav-jo taalaak,jo lielaakas auzas ar izgliitiibu.
Dziivoju kaiminjos ar skolotaaju-sievieti ap 35.Taa IR diagnoze,lai man labi pedagogi piedod.
Latvijas izglītība ir debilizējusies jau gandrīz līdz amīšu līmenim.
Tas jau arī ir daļa no Latvijas okupācijas plāna - gudri cilvēki šeit nav vajadzīgi. Vajadzīgi tikai debīliķi, kas TVNET komentāros prot visur saskatīt Kremļa roku. Jāsaka, ka viņu plāns perfekti strādā.
A par debilizāciju ... ilustrācijai viens mazs piemērs :

"manos laikos" vēsturē eksāmenā jautājums skanēja tā : "Nosauciet prezidentu, kurš pārstāvēja ASV Potsdamas konferencē !" - un tev bija jāzina, ka tas bija Harijs Trumens

Šobrīd šis pats jautājums ir noformulēts sekojoši "Izvēlēties no zemāk minētajiem uzvārdiem prezidentu, kurš pārstāvēja ASV Potsdamas konferencē !"

a) Kārlis Ulmanis
b) Josifs Staļins
c) Harijs Trumens
d) Vinstons Čerčils

Uztvērat domu, kāpēc tagad visi tik gudri ? :)
Piekrītu janisb
Tā saucamās "lauku skolas" vairāk ir sociālā pabalsta forma nevis kvalitatīvas izglītības iestāde. Un jau vairāk kā 20 gadus.
Ir strādāts arodvidusskolā, kur vairums bērnu nāca tieši no "lauku skolām". Pamatu nekādu.
Speciālos priekšmetus skolēni apguva bez problēmām, jo biju izstrādājusi mācību materiālu untas, katras nodarbības sākumā tika audzēkņiem izdalīts. Jaunieši nenodarbojās ar ātrrakstīšanu, bet gan ar praktisko piemēru risināšanu. Un nevienam neradās problēmas, jā kāda iemesla pēc bija kavēta skola. Katrs savu materiālu saņ´´ema un varēja apgūt mācību vielu.
Diemžēl, iegūstot papildus izglītību maģistratūrā, nācās secināt, ka arodvidusskolas audzēkņi vairākus priekšmetus apguva daudz augstākā līmenī, kā augstskolas maģistranti ( teorētiķi turpina mācīt teoriju citiem)
Var jau muldēt, bet neviens vēl dzīvē bez skolotāju palīdzības nav izticis...Kā var tik vajadzīgu profesiju tik ļoti nicināt un tiražēt tamlīdzīgus murgus? Nu metiet līkumu LV izglītības iestādēm un ejiet uzreiz uz Oksfordu, dižgari - tad muļķība nedraudēs:D Tikai tāds sīkums kā iestājeksāmeni plus finanses...;) ··· Profesijas: Par izglītību Latvijā - vai ... lasīt visu diskusiju (31 atbildes) –»
Korektori ? (8)
Kā sauca kādreiz to profesiju pārstāvjus kuri sekoja līdzi valodas gramatikai un pareizrakstībai žurnālistu darbos ? Liekas ka korektori. Lūdzu nejaukt ar cenzūru, kas ir satura kontrole. Jau vairākos rakstos Latvijas ziņu ...
Man, kā tehniski neizglītotai lasītājai, šis vārds neko neizsaka, ja nu vienīgi - tas ir kas saistīts ar kara tehniku, ... mani kādu laiku atpakaļ tracināja vārda jutīgs un jūtīgs apspēlēšana...
Nez, Tu esi jutīgs vai jūtīgs uz to raķešmetēju? :)
Man jau sen ir smagas aizdomas, ka ziņu portālos vairs nav tādas štata vienības kā teksta korektors! Jo kā gan savādāk tekstos būtu tik daudz gan elementārākās gramatiskās un arī stilistiskās kļudas? Arī pašiem žurnālistiem gramatika būtu perfekti jāzin! Varu ar pilnu atbildību ziņot, ka dažā labā cienījamā izdevniecībā, kura laiž klajā grāmatas, arī nav štata vienības "korektors". Un arī dažā labā laikrakstā nav. Ko tad var gribēt no neta, kur raksta visi, kam nav slinkums, bet darbā cilvēki tiek ņemti pēc pavisam citiem atlases kritērijiem, kuros valodas zināšanas neietilpst.
Padlaikos žurnālisti mācijās filoloģijas fakultātei "piestiprinātā" nodaļā. Mūsdienīgajā komunikācijā, acīmredzot, gramatikas zināšanas ir otršķirīgas. Tas, protams, gadījumā, ja tam skribentam jelkāda izglītība vispār ir.
Teksta redaktori. raķešmetējs ir gramatiski pareizi uzrakstīts---laikam tiek meklēts inženieris- konsultansts? ··· Profesijas: Korektori ? lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Kas ir filologs? (3)
Jautājums: kas ir filologs, ko dara. Ko es varētu darīt ar tādu izglītību? ! Konkrētāk LU vācu filologs
Nu var arii straadaat par tulku/tulci, laikam gan veel jaapiemaacaas kaads gadinjs peec bakalauriem tulkos, ko piedaavaa turpat Filologijas fakultaatee, kaa turpinaajumu peec bakalauriem (1 gads) Visreālāk tev spīd vācu valodas skolotāja amats :) Filologs filologjee, Kas tur nesaprotams? ··· Profesijas: Kas ir filologs? lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kāpēc jaunietis izvēlas iegūt "ienaidnieka" profesiju? (30)
Jaunietis (19 g. v. ) izveelējies studēt jurisprudenci, konkreetak, viņa mērķis nākotnē ir būt advokatam. Neparasts šajā faktā ir tas, ka puiša ģimenē, rados, paziņās nav neviena viņam zināma advokata. Toties, diezgan ...
Pats jau Tu saki - "Jaunietim ir visas iespeejas studeet ko vien vinjshs veelas un kur veelas". Domāju, ka esi atbildējis uz savu jautājumu.
Kādēļ gan jaunietim vajadzētu izvēlēties profesiju raugoties uz savu radu vai senču razborkām? Pašam sava galva uz pleciem un pašam savs ceļš ejams.
Iemesli var būt daudz - no tā ka vēlas iegriezt pats savai ģimenei (hormonu vētras, nepareiza uadzināšana) un kautko pierādīt (par spīti darīt pretējo) līdz smalkam aprēķinam uzvarēt juristu viņa paša lauciņā. Bet galvenais, ka ir mērķis - tas ir vissvarīgākais, kā to panākt tas jau ir sekundāri un nesvarīgi Nee,nu shausmas!Jaunietim sava dziive jaaveido un pasham sava gjimene.Varbuut vecaaki arii sievu noskatiijushi puisim,kura par visu varu buus iistaa,jo taa ir nolemts un punkts.
Peedeejais teikums klajaa pretrunaa ar visu austaak mineeto.
Njā, nu i dogma. A varbūt viņam liekas advokāta profesija interesanta un tur nav nekāda sakara ar radniecību un ienīšanu, Bet līdz tam jau cilvēki kuri ienīst nepsēj dadomāties. saskatijies jankiju filmas,kur kenti vienmer vinne pravas un dzivo zali ··· Profesijas: Kāpēc jaunietis izvēlas ... lasīt visu diskusiju (30 atbildes) –»
Profesija ekonomists (38)
Mana meita apsver iespēju mācīties ekonomiku, aizdomājos kādi ir šīs izvēles plusi un mīnusi? Priecātos ja kāds šajā profesijā strādājošais padalītos ar savu pieredzi – Cik daudz dzīvē patiesi noderīga ieguvāt no ...
Tak vispār šīs valsts un pasaules bēda ir tā, ka cilvēki neatrodās savās vietās.
Par skolotājiem strādā cilvēki, kuri ienīst bērnus, par ārstiem sēž, jo tur var labi nopelnīt, pat ceļus remontē ar pretīgumu. Šorīt braucu, un vnk acīs iekrita - bedre lāpīta tā, ka viņai prasti uzmesta asfalta ļepjoška. Stāsts nav bedres lāpīšanas izmaksās, bet tajā ar kādu nemīlestību, riebumu darbs darīts.
Kamēr cilvēks dzīsies pakaļ naudas papīrīšiem, tikām viņš būs nabags. Bet tas kurš mīlēs savu darāmo, kurš degs no darāmā, tam nauda pati lips klāt.
Ekonomists, jurists un vēl datorgrafiķis - tās ir tās "modernās" profesijas, kas sastāda lielāko daļu latviešu, kas strādā UK noliktavās vai fermās :)
Patiesībā šo profesiju Latvijā ir paaaaamatīga pārprodukcija (jo mācību iestādes ir attiecīgi noreaģējušas un atbilstoši pieprasījumam štancē tādus kā uz konveijera) :)
mācīties var, bet ne LU - kā minimums Stokholmas ekonomikas augstskolā vai tad uz ārzemēm. Tie ekonomisti, ko uz vietas cep, pēc tam strādā par pārdevējiem. Bērni ir "jājūt"! Tā ir viņu dzīve! Darbam, kā dzīves pamatam, viņu ikdienas sastāvdaļai ir jābūt piemērotam VIŅU personībai, temperamentam, interesēm. Protams, ja gribi redzēt meitu laimīgu vai vismaz priecīgu savā dzīvē! Tas, ko var darīt vecāki, ir atbalstīt bērna izvēli, arī ja tā izrādās kļūdaina, bet ir viņa. Tikai tā cilvēks spēj iet SAVU ceļu, nodzīvot SAVU dzīvi. Ekonomistam ir jāmīl cipari, jābūt precīzam, jāpārredz viss laukums. Pirmie, kas krīzē "salūzīs", būs tie, kas gājuši kāda cita, arī vecāku pavadā... Ja nepriecē perspektīve strādāt par pārdevēju vai kasieri, tad ekonomista diploms var noderēt. Grāmatvežus vajag katrai sīkai firmiņai, kad apgūs praksē šo, varēs tēmēt uz ekonomista amatu.
Galvenais lai nestājas kaut kādos vizāžistu-meikapistu, dizaineru kursos.
Darba tirgū pieprasītas tikai profesijas, kur maksā minimālo vai maazliet vairāk. Ienesīgos amatos tiek tikai caur pazīšanos.
Tam, kura augstskola apsolvēta arī nav liela nozīme, galvenais, lai būtu augstākā.
··· Profesijas: Profesija ekonomists lasīt visu diskusiju (38 atbildes) –»
Kas ir jādara? Lai šeit Latvijā izdzīvotu. (36)
Nezinu..Kā dzīvot?Algas maziņas.Jeb ,kurā profesijā.Juristi,ārsti,programmētāji brauc prom.Un sanāk mēs tie palikušie esam Muļki.Mēs stutēsim to valsti un barosim viņu vecākus,invalīdus,bērnus.Man vairs nepietiek ar savu ...
Nu, šeit vismaz tie "barojamie" invalīdi ir reāli slimi , UK ar savu darbu "barosi" arī vietējos, kas "slimi" ar lieko svaru, slinkumu un vairošanās apsēstību, tur liela daļa darbspējīgo dzīvo no pabalstiem.

Protams, visam cenas aug, tāpēc jāceļ sava kvalifikācija, tad algas apjoms augs ātrāk par inflāciju...vai jāattīsta savs bizness, ja galva strādā.

Zinu daudzus, kas atgriezušies, nu te ir tomēr krutāk, kā citur iebraucēja statusā...tik silti un ērti, kā mātes klēpī, nebūs nekur, visur jārukā.
bargaakundze, jūs kapitālisma aizstāvji paši neapzināties cik pasī esiet nozombēti no kapitālistu propogandas, jo viņiem jau dikti ērta šada kārtība, kur paši vergi slavē vergu iekārtu :D Nu cik var malt par vienu un to pašu?,...nu cik var aptirsīt aizbraukušos un cik var sevi cietēja-patriota lomā demonstrēt kā palikušie? Pa nopietno: līdz mielēm jau ir piegriezies par to lasīt un atklausīties!
Cilvēki mīļie, dzīvojam takš mēs šodienā, ne pagājušā gadsimta viducī,...katrs pats ir tiesīgs izvēlēties kā viņam dzīvoties, kurā ES valstī dzīvot un kurā no tām strādāt.
Cilvēks ir apveltīts ar prātu un saprātu, lai pats par sevi parūpētos un, lai nodrošinātu normālus dzīves apstākļus saviem tuviniekiem,...izvēle kā to panākt, ir tikai katra paša rokās.
Mazāk tirsīt vajag un pļurkšķēt niekus,...bet gan domāt un rīkoties, tad atliks vajadzība noniecināt to valsti, kurā tiek dzīvots un strādāts, neatkarīgi no tā vai tā ir dzimtā Latvija vai arī kāda cita no ES valstīm, Amerika, Krievija, Āfrika vai Austrālija!
Sociālismu aizstāv proletariāts, kam smadzene par īsu, lai nopietni konkurētu darba tirgū. Sociālismā bija daudzreiz labāk dzīvot, tāpēc ideāli būtu atgriezties pie tās valsts iekārtas. Valsts celtu rūpnīcas un cilvēkiem būtu darbs, ienākumi visi paliktu valstij, kura tos sadalītu tiem, kuriem visvairāk vajadzīgs - bērniem, vecajiem, slimajiem utt. Tā būtu sociāli taisnīgi. Un arī cilvēkiem būtu motivācija strādāt un pūlēties savai valstij, tautai, nevis vnk izmest savu vienīgo dzīvi mēslainē, vergojot kādām galīgi nevienīgam resnvēderainam bidlam ··· Profesijas: Kas ir jādara? Lai šeit ... lasīt visu diskusiju (36 atbildes) –»
Kā nopelnīt lielu naudu, ja galvas nav? Un fizisku drabu strādāt arī negribas? (20)
Varbūt kādam ir ideja? Varētu samierinaties ar ne pārāk interesantu darbu.
abas nieres ir? Var mēģināt izdevīgi apprecēties,ja negrib pelnīt nelegāli. kas ir liela nauda? tb, gribeju, beidzot, atlikt, bet nopirku cisinju miikla? pārdod savas detaļas, pa lielam ja neko darīt negribi, tad nafig tev viņas :D Lielu naudu ar darbu maz ticams, ka nopelnīsi, ar darbu var nopelnīt iztikšanai. Jātaisa kāds bizness, bet tur vajag prātu, uzņēmību, veiksmi, sākumkapitālu utt ··· Profesijas: Kā nopelnīt lielu naudu, ja ... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Darba specifika - darbs taksometra vadītājs. (7)
Padalāmies ar pieredzi, par taksometru kompānijām un kompāniju attieksmi pret darba ņēmējiem. Un protams par perspektīvām taksometru pakalpojumu sniedzējiem.
Cik man stāstīja.Pašvaka maize ar lielu garozu.. smagas darbs par kapeikām..Momo precīzi noraksturoja,ja proti angleni un sē´dejis zonā,tad tas darbs ir radīts Tev..īsāk ,jāmāk čakarēt klientus..)))) air baltic un panda rullllle. Par "Pandu" cik zinu, visvairāk sliktu atsauksmju. Man patik Aviksa, bet pēdējoreiz šoferis gan bija dīvains. lielākā daļa šoferu resni un ar kuņģa problēmām. ar gadiem vēl visādas kaites, jo darbs naktīs, saraustīts ritms. ··· Profesijas: Darba specifika - darbs ... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kapracis,vai kā tur,apbedīšanas firmas īpašnieks. plaša profīla konsultants bagātiem durakiem. Inzenieris - nakotne busim atkarigi no tehnologijam. zemnieks...tie būs visvairāk pieprasīti, par tehnoloģijām varēs aizmirst.... Eksaktās. Nu tur ķīmiķi, fiziķi, utml. ··· Profesijas: Nākotnes profesijas?? lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu