Profesijas

profesijas foto attēls

Profesijas - jautājumi un diskusijas

Korektori ? (8)
Kā sauca kādreiz to profesiju pārstāvjus kuri sekoja līdzi valodas gramatikai un pareizrakstībai žurnālistu darbos ? Liekas ka korektori. Lūdzu nejaukt ar cenzūru, kas ir satura kontrole. Jau vairākos rakstos Latvijas ziņu portālos redzu...
Man, kā tehniski neizglītotai lasītājai, šis vārds neko neizsaka, ja nu vienīgi - tas ir kas saistīts ar kara tehniku, ... mani kādu laiku atpakaļ tracināja vārda jutīgs un jūtīgs apspēlēšana...
Nez, Tu esi jutīgs vai jūtīgs uz to raķešmetēju? :)
Man jau sen ir smagas aizdomas, ka ziņu portālos vairs nav tādas štata vienības kā teksta korektors! Jo kā gan savādāk tekstos būtu tik daudz gan elementārākās gramatiskās un arī stilistiskās kļudas? Arī pašiem žurnālistiem gramatika būtu perfekti jāzin! Varu ar pilnu atbildību ziņot, ka dažā labā cienījamā izdevniecībā, kura laiž klajā grāmatas, arī nav štata vienības "korektors". Un arī dažā labā laikrakstā nav. Ko tad var gribēt no neta, kur raksta visi, kam nav slinkums, bet darbā cilvēki tiek ņemti pēc pavisam citiem atlases kritērijiem, kuros valodas zināšanas neietilpst.
Padlaikos žurnālisti mācijās filoloģijas fakultātei "piestiprinātā" nodaļā. Mūsdienīgajā komunikācijā, acīmredzot, gramatikas zināšanas ir otršķirīgas. Tas, protams, gadījumā, ja tam skribentam jelkāda izglītība vispār ir.
Teksta redaktori. raķešmetējs ir gramatiski pareizi uzrakstīts---laikam tiek meklēts inženieris- konsultansts? ··· Profesijas: Korektori ? lasīt visu diskusiju (8 atbildes) –»
Par izglītību Latvijā - vai par pedagogiem aiziet netalantīgākie? (30)
TVNETā ielika ļoti provokatīvu rakstu http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/523847 Pamanīju vienu komentāru "...studēt pedagoģiju iet tie, kas citur netiek, no augstskolu absolventiem uz skolu aiziet tie, kas nav labākie beidzēji, bet...
Nepiekrītu. Muļķus nerada neviens. Bet gan paši sevi. Ja negrib mācīties (mācīties, nevis zubrīties), tad neviens neiemācīs. A mācības ir visu mūžu - pašam, no situācijām, momentiem utt. Ja dunduks, tad paša vaina, un nevis učiku, valdības, kaimiņu utt. Izlasiiju jau no riita rakstu.Pirmaa doma,ka vareetu buut laba Izgliitiibas ministre,otraa doma,ka noeediis muusu stagnaati bez saals...labi,ka beerni izaugushi,bet mazbeerni veel nav-jo taalaak,jo lielaakas auzas ar izgliitiibu.
Dziivoju kaiminjos ar skolotaaju-sievieti ap 35.Taa IR diagnoze,lai man labi pedagogi piedod.
Var jau muldēt, bet neviens vēl dzīvē bez skolotāju palīdzības nav izticis...Kā var tik vajadzīgu profesiju tik ļoti nicināt un tiražēt tamlīdzīgus murgus? Nu metiet līkumu LV izglītības iestādēm un ejiet uzreiz uz Oksfordu, dižgari - tad muļķība nedraudēs:D Tikai tāds sīkums kā iestājeksāmeni plus finanses...;) interesants raksts. tā īsti neatradu, kam varētu nepiekrist.

varbūt komentārs par lielo amerikāņu zinātnieku daudzumu. tas nav tāpēc, ka asv skolās apgūstamā viela ir vieglāka vai labāk sabalansēta. iemesli tam citi.

par mūsdienu izglītību. tai var gan izšļūkt cauri, bet var arī apgūt. daudzi izvēlas viņuprat vieglāko. īpaši, ja tāda iespēja ir. man zināmās programmās bija daudz ūdens. specializētajās nē, bet ievada programmas gan. faktiski varēja tās izlaist pa 90%, ja ne vairāk un ķerties pie lietas. bet, iespējams, man tads iespaids dēļ manas konkrētās situācijas.
izlasi rakstu, limonij. tas nav kaut kās antipedagogu raksts. autors vnk to tā redz. varbūt. ··· Profesijas: Par izglītību Latvijā - vai par... lasīt visu diskusiju (30 atbildes) –»
Profesijas izvēle (29)
Ja kāds pusaudzis, viņa vecāki prasītu jūsu viedokli, ko jūs ieteiktu? (kad par to labāk sākt domāt; kādu profesiju, skolu izvēlēties (ne jau konkrēti, bet pēc kādiem faktoriem); varbūt labāk strādtāt; ...)
Ieteiktu mācīties par IT speciālistu... ir pieprasījums darba tirgū un labi maksā... Ja tiešām nav nekādu īpašo talantu vai interešu/nav vēl atklāti - iesaku iet strādāt. Man zināmi radu bērni uzsāka studijas, pārtrauca, jo neinteresēja, tagad strādā un funktierē par nākotni jau daudz sakarīgāk un konkrētāk nekā pirms tam. Ko tāds vidusskolas absolventiņš zina, kas nav darba sviedrus nekad dzīvē paostījis? Fiziku, inženierzinātnes, ķīmiju, ja padodas matemātika un tehniskās zinātnes. Bet tā... svarīgi, lai bērnam izvēlētā profesija kaut cik pašam interesētu, tad jau mācēs ar to arī nopelnīt. Bērnam pakāpeniski ir jāstāsta par dažādu profesiju iespējām un jāļauj izdomāt, kas ir tas, ko viņš gribētu darīt. Kad kādu variantu pasaka, tad attiecīgi sameklēt pulciņu, kur viņš kaut ko uz to pusi var izmēģināt. Nelaime tā, ka sāk domāt tik tad kad bērns jau pusaudzis, vai beidzis pamatskolu. Domāju, ka dažādas versijas vajadzētu jau izrunāt krietni ātrāk, lai vajadzīgā sēkla paspēj iesēties un izdīgt līdz laikam, kad jāpieņem lēmums. Nu nez... es bērnībā pati labi sajutu, t.i., no iekšām nāca, par ko gribu būt. Drīzāk visādi pieaugušo viedokļi par tēmu man nojauca galvu, un beigās aizgāju mācīties kaut ko pilnīgi tolaik nezināmu - uz dullo, par spīti u.tml. Par laimi profesija man iepatikās un saskan ar manu raksturu, bet mana sākotnēji izlolotā profesija man ir tāda kā aizraušanās - par to daudz lasu un māku ko vienkāršu arī izdarīt. ··· Profesijas: Profesijas izvēle lasīt visu diskusiju (29 atbildes) –»
Kas ir filologs? (3)
Jautājums: kas ir filologs, ko dara. Ko es varētu darīt ar tādu izglītību? ! Konkrētāk LU vācu filologs
Nu var arii straadaat par tulku/tulci, laikam gan veel jaapiemaacaas kaads gadinjs peec bakalauriem tulkos, ko piedaavaa turpat Filologijas fakultaatee, kaa turpinaajumu peec bakalauriem (1 gads) Visreālāk tev spīd vācu valodas skolotāja amats :) Filologs filologjee, Kas tur nesaprotams? ··· Profesijas: Kas ir filologs? lasīt visu diskusiju (3 atbildes) –»
Kāpēc jaunietis izvēlas iegūt "ienaidnieka" profesiju? (30)
Jaunietis (19 g. v. ) izveelējies studēt jurisprudenci, konkreetak, viņa mērķis nākotnē ir būt advokatam. Neparasts šajā faktā ir tas, ka puiša ģimenē, rados, paziņās nav neviena viņam zināma advokata. Toties, diezgan labs advokats ir...
Iemesli var būt daudz - no tā ka vēlas iegriezt pats savai ģimenei (hormonu vētras, nepareiza uadzināšana) un kautko pierādīt (par spīti darīt pretējo) līdz smalkam aprēķinam uzvarēt juristu viņa paša lauciņā. Bet galvenais, ka ir mērķis - tas ir vissvarīgākais, kā to panākt tas jau ir sekundāri un nesvarīgi Nee,nu shausmas!Jaunietim sava dziive jaaveido un pasham sava gjimene.Varbuut vecaaki arii sievu noskatiijushi puisim,kura par visu varu buus iistaa,jo taa ir nolemts un punkts.
Peedeejais teikums klajaa pretrunaa ar visu austaak mineeto.
Njā, nu i dogma. A varbūt viņam liekas advokāta profesija interesanta un tur nav nekāda sakara ar radniecību un ienīšanu, Bet līdz tam jau cilvēki kuri ienīst nepsēj dadomāties. saskatijies jankiju filmas,kur kenti vienmer vinne pravas un dzivo zali Pats jau Tu saki - "Jaunietim ir visas iespeejas studeet ko vien vinjshs veelas un kur veelas". Domāju, ka esi atbildējis uz savu jautājumu.
Kādēļ gan jaunietim vajadzētu izvēlēties profesiju raugoties uz savu radu vai senču razborkām? Pašam sava galva uz pleciem un pašam savs ceļš ejams.
··· Profesijas: Kāpēc jaunietis izvēlas iegūt... lasīt visu diskusiju (30 atbildes) –»
Kas ir jādara? Lai šeit Latvijā izdzīvotu. (36)
Nezinu..Kā dzīvot?Algas maziņas.Jeb ,kurā profesijā.Juristi,ārsti,programmētāji brauc prom.Un sanāk mēs tie palikušie esam Muļki.Mēs stutēsim to valsti un barosim viņu vecākus,invalīdus,bērnus.Man vairs nepietiek ar savu algu jo viss ir...
Nu, šeit vismaz tie "barojamie" invalīdi ir reāli slimi , UK ar savu darbu "barosi" arī vietējos, kas "slimi" ar lieko svaru, slinkumu un vairošanās apsēstību, tur liela daļa darbspējīgo dzīvo no pabalstiem.

Protams, visam cenas aug, tāpēc jāceļ sava kvalifikācija, tad algas apjoms augs ātrāk par inflāciju...vai jāattīsta savs bizness, ja galva strādā.

Zinu daudzus, kas atgriezušies, nu te ir tomēr krutāk, kā citur iebraucēja statusā...tik silti un ērti, kā mātes klēpī, nebūs nekur, visur jārukā.
Nu cik var malt par vienu un to pašu?,...nu cik var aptirsīt aizbraukušos un cik var sevi cietēja-patriota lomā demonstrēt kā palikušie? Pa nopietno: līdz mielēm jau ir piegriezies par to lasīt un atklausīties!
Cilvēki mīļie, dzīvojam takš mēs šodienā, ne pagājušā gadsimta viducī,...katrs pats ir tiesīgs izvēlēties kā viņam dzīvoties, kurā ES valstī dzīvot un kurā no tām strādāt.
Cilvēks ir apveltīts ar prātu un saprātu, lai pats par sevi parūpētos un, lai nodrošinātu normālus dzīves apstākļus saviem tuviniekiem,...izvēle kā to panākt, ir tikai katra paša rokās.
Mazāk tirsīt vajag un pļurkšķēt niekus,...bet gan domāt un rīkoties, tad atliks vajadzība noniecināt to valsti, kurā tiek dzīvots un strādāts, neatkarīgi no tā vai tā ir dzimtā Latvija vai arī kāda cita no ES valstīm, Amerika, Krievija, Āfrika vai Austrālija!
bargaakundze, jūs kapitālisma aizstāvji paši neapzināties cik pasī esiet nozombēti no kapitālistu propogandas, jo viņiem jau dikti ērta šada kārtība, kur paši vergi slavē vergu iekārtu :D Sociālismu aizstāv proletariāts, kam smadzene par īsu, lai nopietni konkurētu darba tirgū. Es nesūdzos, var strādāt, bet laikam jau līdz zināmam vecumam to darba slogu var pavilkt.... ··· Profesijas: Kas ir jādara? Lai šeit Latvijā... lasīt visu diskusiju (36 atbildes) –»
Kā nopelnīt lielu naudu, ja galvas nav? Un fizisku drabu strādāt arī negribas? (20)
Varbūt kādam ir ideja? Varētu samierinaties ar ne pārāk interesantu darbu.
abas nieres ir? Var mēģināt izdevīgi apprecēties,ja negrib pelnīt nelegāli. kas ir liela nauda? tb, gribeju, beidzot, atlikt, bet nopirku cisinju miikla? pārdod savas detaļas, pa lielam ja neko darīt negribi, tad nafig tev viņas :D Lielu naudu ar darbu maz ticams, ka nopelnīsi, ar darbu var nopelnīt iztikšanai. Jātaisa kāds bizness, bet tur vajag prātu, uzņēmību, veiksmi, sākumkapitālu utt ··· Profesijas: Kā nopelnīt lielu naudu, ja... lasīt visu diskusiju (20 atbildes) –»
Darba specifika - darbs taksometra vadītājs. (7)
Padalāmies ar pieredzi, par taksometru kompānijām un kompāniju attieksmi pret darba ņēmējiem. Un protams par perspektīvām taksometru pakalpojumu sniedzējiem.
Cik man stāstīja.Pašvaka maize ar lielu garozu.. smagas darbs par kapeikām..Momo precīzi noraksturoja,ja proti angleni un sē´dejis zonā,tad tas darbs ir radīts Tev..īsāk ,jāmāk čakarēt klientus..)))) air baltic un panda rullllle. Par "Pandu" cik zinu, visvairāk sliktu atsauksmju. Man patik Aviksa, bet pēdējoreiz šoferis gan bija dīvains. lielākā daļa šoferu resni un ar kuņģa problēmām. ar gadiem vēl visādas kaites, jo darbs naktīs, saraustīts ritms. ··· Profesijas: Darba specifika - darbs... lasīt visu diskusiju (7 atbildes) –»
Kapracis,vai kā tur,apbedīšanas firmas īpašnieks. plaša profīla konsultants bagātiem durakiem. Inzenieris - nakotne busim atkarigi no tehnologijam. zemnieks...tie būs visvairāk pieprasīti, par tehnoloģijām varēs aizmirst.... Eksaktās. Nu tur ķīmiķi, fiziķi, utml. ··· Profesijas: Nākotnes profesijas?? lasīt visu diskusiju (26 atbildes) –»
Profesijas, kas nav uz mūžu. Vai programmētājs tāda ir? (10)
Kaut kā sāk piegriezties tas, kas ikdienā pastāvīgi jāiedziļinās sīkumos un detaļās. Kad biju jaunāks, tad tas bija OK, tas bija interesanti, bet likās, ka no tā ir kāda jēga. Bet gadiem no vietas ir viens un tas pats. Cik ilgi tā varēs...
šaubos, ka ir jāmaina profesija. varbut vnk papildināt ikdienu ar ko, kas ir ārpus rutīnas. hobiju? visu piķi tāpat nenopelnīsi, pat ar vispārāko garīgo sasprindzinajumu. pēc īsa laika vajadzēs atkal... piķi.
brīvdienās vēlreiz iziešu cauri strabona ģeogrāfijai. vēlāk vēl kaut ko. nekad nav garlaicīgi, vienmēr ir ko darīt. pa ceļiem pastaigāt.
kantorplanktonisms var kļūt baigā stagnācija, tas tā ir. nemaini darbu, bet papildini ikdienu ar ko, kas patīk un ir kaut cik derīgs.
Jēdziens "profesija uz visu mūžu" jau sen ir novecojis un pa lielam nekad nav sevi attaisnojis. Ar nelieliem izņēmumiem, kā piemēram, maniem vecākiem, kuri visu darba mūžu nostrādāja par inženieriem vienā iestādē.

Tagad daudz aktuālāks ir jēdziens "karjeras modelēšana", jo pastāv uzskats, ka ik 5 - 10 gadiem cilvēks, strādājot vienā un tajā pašā vietā, izsmeļ savas potences. Ir jāmaina vai nu amats vai darbavieta. Un nav nekāds brīnums, ja 40 vai pat 60 gadu vecumā sagribas uzsākt kaut ko pavisam jaunu, atklāt sevi pavisam citā ampluā, uzsākt kādas studijas utt...

Un visstulbākais ir tas, ka bērnam jau pusaudža vecumā jāizvēlas, kādā virzienā strādāt turpmākajā mūžā.

Esmu konkrēts piemērs. Lai gan skolā bija labas sekmes gan humānitārajos, gan eksaktajos priekšmetos, izvēlējot studēt pirmos. Diemžēl neizturēju konkursu, un aizgāju uz RTU, izstudēju inženierus... Un ļoti maz strādāju savā konkrētajā specialitātē. Regulāri esmu mainījusi darbības virzienus, un zinu, ka mainīšu atkal...

Un rīkojos šādi, vēl neko nezinot par karjeras modelēšanu.

Tā ka vēlu veiksmi karjeras modelēšanā!
Shkjiet, ka tas, cik ilgi var nostraadaat vienaa profesijaa/darba vietaa vairaak no katra pasha atkariigs - viens var nostraadaat visu muuzhu vienaa uznjeemumaa, citam prasaas ik pa laikam kaut ko pamainiit un ne jau tikai taapeec, ka kaut kas ir saacis nepatikt vai apnikt...

Man pashai ir pat nepiecieshamiiba visu laiku pilnveidoties(pagaidaam veel vismaz), taapeec ir apguutas dazjaadas profesijas un tas pat nenoziimee, ka ir regulaari jaamaina darba vieta...
Man ir 3 profesijas, visās vairāk vai mazāk darbojos... garlaicīgi nav. Strādāt lielā kantorī par programmētāju ir "mērkaķa darbs" līdzīgi kā kādā fabrikā pie konvejera, nav brīnums, ka smadzenes atrodējas...
Bet tiem, kas programmē piemēram exploitus, dzīve vienmēr in interesanta :D
··· Profesijas: Profesijas, kas nav uz mūžu.... lasīt visu diskusiju (10 atbildes) –»
Kontakti: info@jautajums.lv | Lietošanas noteikumi
jautajums.lv sadarbojas ar iepazīšanās portālu oHo.lv.
© 2010
Twitter Draugiem Facebook uz e-pastu
Lietojam sīkfailus, lai personalizētu saturu un reklāmas. Sapratu